vádirat kézbesítése...


rigoz # 2019.03.24. 18:40

Tisztelt kerdezo30!

De, minden további nélkül megnézheti az eljáró bíróság kezelőirodáján félfogadási időben az ügy iratait, bármikor.

A vádirat kézbesítése előtt viszont nem lesz kitűzés.

Legnagyobb valószínűség szerint előkészítő ülés vádirat beismerő vallomás esetén születhet.

Ez esetben csak a büntetés mértéke és neme, illetve az intézkedés mértéke és jellege ellen lehet fellebbezni.

kerdezo30 # 2019.03.24. 17:58

Tisztelt Rigoz!

Köszönöm szépen.
Akkor addig nem is tekinthetek bele? Ha pl bemegyek a bíróságra?

Az előkészítő ülésen lehet ítélet? Bár ez szerintem annál nagyobb ügy.

Köszönöm

rigoz # 2019.03.24. 17:31

Tisztelt kerdezo30!

A bíróság a beérkezéstől számított 3 hónapon belül küldi ki a vádiratot, majd azután előkészítő ülést tűz ki, amin meghallgatják.

Ha ott nem ismeri be a bűnösségét vagy beismeri, de a beismerő nyilatkozatot a bíróság nem fogadja el, akkor tűz ki tárgyalást.

Várhatóan 2-7 hónapon belül lesz előkészítő ülés az ügyben.

kerdezo30 # 2019.03.24. 16:30

Üdv.

Büntetőügy... A vádiratot az ügyészség a bíróság felé továbbította.

Én, mint vádlott, betekinthetek a bíróságon a vádiratba?

Kb mennyi idő után várható ilyenkor tárgyalás?
Hónapok?

Köszönöm

taticska # 2012.11.29. 07:35

Gondoltam tud erről valaki mondani valamit!!Amúgy az a helyzet ott kint mivel már tudom hogyha elkészül a vádirat 6 héten belül meg kell kapniuk az idézést a tárgyalásra utána 30 nap van a tárgyalás megtartására!Elég hosszú idő mit ne mondjak!!!!Ez a helyzet ott azért köszi a segítséget


taticska

Gabicsek # 2012.11.27. 10:40

Ha Ausztriáról van szó, akkor az ottani jogot kéne tanulmányozni. Ezt innen Magyarországról hogy mondjuk meg?

taticska # 2012.11.26. 12:03

30 napos hosszabbítást kaptak ami a mai napon lejárt!!!Nem tudom ott kint hogy működik ez azért kéne egy ki segítség!!A hosszabbítás ideje altt mint írtam lezárták az ügyet és megvan a vádirat!Ma járt le a hosszabbítás tehát mára már várható alai h mi lesz az üggyel kapcsolatban vayg csak a tárgyalás időpontját mondják meg mire számíthatunk?


taticska

taticska # 2012.11.22. 14:48

Tisztelt ügyvédúr!!!
Nekem olyna kérdésem lenne ha a vádirat 29.én elkészült és az érintett 8.-án kapta kézhez akkor mikorra várható a tárgyalás??A vádirat kézhezvételétől hány nap kb?Csak mondom h osztrák hatóságoról van szó gondolom náluk nem mindnen úgy működik mint nálunk magyarországon,


taticska

Gabicsek # 2010.12.09. 21:39

Pedig érdeklődni kell az ügyésznél, mert mint Főlökött is, és én is írtam, elképzelhető, hogy elfelejtették az iratokat az ügyésznek megküldeni elbírálásra. Rég meg kellett volna kapnod az ügyésztől a határozatot a panaszra. (gondolom, gyanúsítottkénti kihallgatásra irányuló intézkedéssel szembeni panaszról beszélünk)

xita # 2010.12.09. 14:23

De ha érdeklődnék, hogy mit is tetszenek csinálni már két hónapja a panaszommal és hogy ez vajon törvényes-e, még azt hinnék, hiányzik a vádemelés.

Főlökött # 2010.12.09. 09:36

Tisztelettel :

(ha jól tudom ezt a szófordulatot…) - megjegyzésre reflektáltam.

Nem véletlenül írtam, "Azért érdeklődni lehet......." megjegyzést, tekintettel a "szeptember 25-én panaszt emeltünk" típusú megjegyzésre.

---------------
  • Lökött
kovacsz # 2010.12.09. 09:28

A fokozott ügyészi felügyelet ténye nem érinti azt a kérdést, hogy kinek kell a határozatot meghozni és postázni. :-(

Főlökött # 2010.12.09. 09:15

Tisztelettel :

Fokozott Ügyészi felügyelet....

Ezen esetben az ügyész küldi a panaszelbírálásról az iratot. Azért érdeklődni lehet.......

---------------
  • Lökött
xita # 2010.12.08. 19:49

Gabicsek és Főlökött,

továbbították az ügyésznek, ennyi a biztos info, de hát én nem hívom fel az ügyészt, a dolog szoros ügyészi felügyelet (ha jól tudom ezt a szófordulatot...) mellett zajlott.

Főlökött # 2010.12.07. 13:36

Tisztelettel :

Gabicsek - jól írta, annyi kiegészítéssel, hogy ügyiratszám alapján megkeresni az eljáró ügyészt és Tőle érdeklődni. Ha nincs nála, nem is tud róla, majd bekéri a keletkezett anyagot, ügyészi betekintésre és tapasztalja, a panaszt, ami nincs elbírálva. Szóval lépni fog.

Remélhetőleg írásban, bizonyíthatóan tettük a panaszunkat, mert ha szóban, akkor az semmi.

Szó elszáll, írás......

--------------
  • Lökött
Gabicsek # 2010.12.06. 20:29

Rendőrség felügyeletét ellátó (helyi) ügyészségnél kell érdeklődni, két héten belül kell elbírálni. Elképzelhető, hogy a rendőrség elfelejtette elküldeni nekik az iratokat elbírálásra. Tehát telefon az ügyészségnek.

xita # 2010.12.06. 20:10

Gyanúsítás ellen aznap, szeptember 25-én panaszt emeltünk, azóta se kép, se hang. Ilyenkor mi a helyzet?

Gabicsek # 2010.12.06. 19:58

Nincs mit:)

A_Mester_Sikolya # 2010.12.04. 22:33

köszönöm!

Gabicsek # 2010.12.04. 22:07

ja, és tanú csak a saját jegyzőkönyvéről kérhet másolatot, sértett az iratokról, a másik topicban megírtam.

Gabicsek # 2010.12.04. 22:06

A bíróság a vádiratot a vádlottnak és ha van, a védőjének kézbesíti. Sértettnek nem.

A_Mester_Sikolya # 2010.12.04. 20:40

hmm, értem. még egy utolsó kérdés: amikor a vádlottnak megérkezik a vádirat, akkor erről megtudnak valamit a sértettek, akár a tanúk? tehát elküldik nekik is a vádiratot, hasonló időben, vagy csak valami értesítőt ennek kapcsán? (nincs még tárgyalás kitűzve) ők kikérhetik ekkor az iratokat?

végrehajtó1 # 2010.12.04. 15:06

mert rendkívül gyanús ez nekem, hogy lett több, mint amennyit láttam.

tudnak mutyizni ott is.

A_Mester_Sikolya # 2010.12.04. 14:28

köszönöm a válaszokat!! akkor csak megnéztem, ügyvéd azt mondta, hogy valószínűleg az ügyész nem fogja komolyan venni a helyzet bagatelságát - végül csak bírósági ügy lesz belőle, szóval azért akarom most. valamint, ahogy elnéztem az oldalszámot, jóval több lett, mint amennyi eredetileg volt. azaz, az enyémmel azonos, pedig az enyémnél jóval kevesebb volt mind. ügyész "kihallgattathat" sértetteket, mint ügyész, a gyanúsítottat pedig nem? mert rendkívül gyanús ez nekem, hogy lett több, mint amennyit láttam.

Főlökött # 2010.12.04. 08:00

Tisztelettel :

( sértett - tanu esetén )

200 Ft / az első oldal/ , s utána minden további oldal 100.-Ft.

Azért 200.-Ft mert hitelesített. Ki, mikor, kinek adta ki + pecsét. Ha szabályos a dolog, akkor 100.-Ft a másolat és 100.-Ft a hitelesítés, így lesz 200.-Ft.

--------------
  • Lökött