BKV, blicceléssel vádolnak


nandy # 2010.09.14. 11:14

Kezdjük azzal, hogy vita esetén a BKV-nak kell bizonyítania azt, hogy valóban te blicceltél...

toooma # 2010.09.14. 10:11

köszi a választ amúgy :)

toooma # 2010.09.14. 10:10

megpróbálok sulitól kérni egy igazolást erről, hogy én bejelentettem, és nincs diákom, hátha ér valamit...

prometheusz # 2010.09.14. 10:05

ez jó kérdés, az igazolványszám ha stimmel akkor nehéz dolgod van.

asszem az a megoldás ha elvesztés esetén érvénytelenitjük a rendörségen (okmányirodában) s erről igazolást is kérünk.
persze nem tudom igy van e, de a te szempontodból ez már nem segit...

és megint a régi kérdés, akármi is a teendő, tanitják iskolában mit kell tenni diákigazolvány és egyéb irat elvesztése esetén?

toooma # 2010.09.14. 08:56

csak nem tudom, iskola nyílvántartja e, hogy én mikor jelentek be diákigazolvány elvesztést.

ha nem tud adni erről nekem papírt, akkor vajon mi mást tehetnék?

fogalmam sincs hogyan tudnám igazolni, hogy februárban éppen hol voltam, lehet nem is voltam a városban, de nem tudom igazolni.

bírom az ilyet, h bármivel megvádolhatnak bárkit bizonyíték nélkül, és neki kell küzdenie, hogy tisztázza magát....

toooma # 2010.09.14. 08:24

sziasztok

Felkeresett egy ügyvédi iroda egy levéllel, melyben arra kérnek hogy fizessek be 24 ezer forintot BKV bliccelés miatt.

Diákigazolvány alapján határoztak meg engem mint szabálysértőt, februári bliccelésre hivatkoznak.

Én régóta elhagytam a diákomat, és amúgy is autóval járok.

Tehát gondolom valaki visszaélt a diákigazolványommal.

Én csak iskolában jelentettem be, h elhagytam egy éve, de újat még nem igényeltem, mert nem is nagyon van rá szükségem, stb.

Próbáljak meg sulitól kérni egy papírt, amely igazolja hogy korábban már bejelentettem az igazolvány eltűnését? Vagy mi a teendő?

Egyáltalán az ellenőr nem látja, hogy nem az az ember van a diákigazolvány fotón? Vagy csakúgy talál egy diákot az ellenőr, és a bkv bepróbálkozik? Nem igazán értem, hogy fordulhat elő ilyen. Elvileg náluk van a diák ráadásul. Lefoglalhatták valakitől? Aztán most elővették?

köszi a segítséget