Visszaélés az adatokkal?


efi99 # 2010.09.20. 13:42

"Az előfizetés az én nevemen van, de más fizeti a számlát is."

Ilyet lehet?
Ha igen, mi értelme van?

kovacsz # 2010.09.20. 13:36

Az is tény, hogy te pedig nem adhattad volna el/át másnak a te előfizetésedet, így erre ne nagyon hivatkozz.

kovacsz # 2010.09.20. 13:32

A cimbi új telefon vásárlásakor a szolgáltatónál aláírta helyetted és nevedben az új hűségszerződést így ő követett el magánokirat-hamisítást.
Egyébként örülj neki, hogy eddig rendben fizették a számlákat, mert különben azt is neked kellene.
Kérd meg a cimbit hogy a hűségszerződés végéig fizessen rendesen, majd ezt követően ne kössön a nevedben új szerződést, ill. ha van rá lehetőség a szerződést a szolgáltatónál írassátok át a cimbi nevére.

Ivy01 # 2010.09.20. 11:40

Tisztelt Fórumozók!
A következő az esetem, amiben kérnék segítséget mit tehetek.
Van egy előfizetésem egy szolgáltatónál már 6 éve. Az előfizetés az én nevemen van, de más használja és más fizeti a számlát is. Az előfizetésem meg kívántam volna szüntetni, de a szolgáltató közölte, hogy 2 év hűség van rajta mert készülék vásárlás volt. Mivel én biztosan nem vásároltam, így elég valószínű, hogy a számlafizető az adataimat felhasználva vett készüléket. Az tény, hogy az eladó az én személyi igazolványom nélkül nem adhatott volna el neki semmit, főleg nem 2 éves hűséggel.
Bekértem a szolgáltatótól a hűségszerződést, amit most várok és tudom hogy nem én kötöttem. Mit tudok most tenni? Ez visszaélés az adataimmal?

előre is köszönöm a válaszokat,
üdv
Ivy01