közvetett bizonyítékok - kisebb b.cs.ek esetén


iparka # 2010.09.26. 12:10

Legyen igaza, én örülök a legjobban, ha így van, kedves KBS.:)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.26. 12:06

Nem a megfelelő forrásokat olvasod, és téves benyomásod alakult ki.

iparka # 2010.09.26. 11:13

Dehogynem.. Mármint amiket itt olvasok, bíróság elé lehet citálni valakit egész egyszerűen. nem mondom, hogy elítélni is, de nekem ez is elég.
Beleolvastam a megszerzés-megtartás topikba (nem iylen ügyem van ) és az votl a benyomásom, hogy miután csomó pénzt ölnek valakinek a gépének a szakértői vizsgálatába és találnak rajta 3 meztelen nénit, már kész is lehet a megalapozott kis vád ellene , megrovással, pénzbírsággal.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.24. 20:48

Ha nem követtél el bűncselekményt, akkor nem létezhet olyan bizonyíték, amely azt támasztaná alá, hogy bűncselekményt követtél el.

iparka # 2010.09.24. 13:35

Köszönöm, de szerintem ez nem vicces ..
Bizonyára Önök is találkoznak rendszeresen a tények elferdítésének jelenségével, amivel én most találkoztam . Minden ötödik szavam ellen kukacoskodtak és volt olyan tanú, aki szintén ezt mondta .Egy szóval nem mondtam, h bcs.t követtem el, de egyébként - mivel ismerem az ügy több szereplőjét - ellenem is felállítottak egy teóriát
(épp azt akarják bebizonyítani hogy akár nekem is lehetett rá motivációm ). Sok kis apróság alapján igenis lehet vádaskodni.

Szóval a kérdésem igenis fennáll és kíváncsi vagyok az önök tapasztalataira.

kovacsz # 2010.09.24. 07:12

:-)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.23. 21:34

Most válaszoltál a saját kérdésedre? Bájos.

iparka # 2010.09.23. 19:36

Jó. Mondjuk hogy kb 70% -osan áll meg a teóriájuk. ( De zárójlelben megjegyezném, hgy azért,mert eleve ez volt a teóriájuk és ehhez kerestek minél több igazolást - hogyan lehet a lehető legtöbbet ferdíteni.. no comment)

De mindegy.
A lényeg - legyen kb. 70%, szerintem ez reális . ja, és jópár dolog fel sincs rendesen göngyölítve .
Ezt a két dolgot tudom mondani.

kovacsz # 2010.09.23. 18:38

Nem a statisztikán, hanem a bizonyítékon múlik.

iparka # 2010.09.23. 17:51

Egy kérdésem lenne : az Önök tapasztalata alapján csak közvetett bizonyítékok alapján milyen gyakran szokott az ügyész vádat emelni ma Magyarországon, a kisebb bünt. tételű bűncselekmények esetén ?

Ha lehet ilyet mondani, valamiféle statiskztikára vagy legalább gyakran/ritkán típusú válaszra lennék kíváncsi, hogy mi lehet a legtipikusabb reakció : további nyomozást rendel el, esetleg vádol.