Munkahelyi lopás


Immaculata # 2019.10.06. 03:01

Október 6-a van, a férjed maximum 4 napja dolgozik, így nem mondható el, hogy milyen munkaerő.
Ha beszéltél a főnökével, az annyit jelent, hogy még sok bajuk lesz veled. A férjed felnőtt ember, vagy tud intézkedni a munkahelyén, vagy nem, de nem megengedhető, hogy bemenj és a férjedről érdeklődj 4 nap után.

Az utcabeli szomszédod sokkal régebb óta dolgozik ott, mint a te érjed, valószínűleg már véglegesítve van.

A problémás embereket kipenderítik - pláne próbaidő alatt - még akkor is, ha nem velük, hanem a feleségükkel van a baj.

illike # 2019.10.05. 18:53

Mit lehet tenni az alább esetben ?

Férjem okt. 1-én kezdett dolgozni.Az ügyintéző elmondta, hogy az utcánkban van néhány ember, akivel együtt mehet, legközelebb a szintén odajáró takarítónő lakik, aki cigány. Mivel 1 jó hónapja költöztünk ide, így nem ismerjük, csupán annyit hallottunk róla a cégnél, hogy "rendes".Férjemmel együtt mentek, mert Ő felajánlotta, hogy segít, hisz ő is ugyanoda megy. Mivel mondtam neki, hogy a férjem kissé feledékeny, ezért nem dolgozik a szakmájában. Már másnap eltűnt a cégnél a férjem dzsekije. Soha semmit nem hagyott el, semmi személyes tárgyat, holmit, sehol. Pesten is dolgozott, és több helyen, de semmije nem veszett el. Itt, már másnap nem volt meg a dzsekije. A cigány asszony jött másnap, és mondta nekem, hogy nincs meg a férjem dzsekije, és vegyünk lakatot a szekrényre a cégnél. Majd megjegyezte, hogy a férjem a farzsebébe teszi a pénztárcáját. Hihetetlen, hogy milyen gyorsan eltűnt a dzseki. Beszéltem a felettesével, aki nagyon meg van elégedve a munkájával, viszont a dzsekiről ő sem tud - mindent körbe néztek, és néznek - mondta ! Teljesen új helyzettel állunk szembe, mert ilyen még nem volt az életünkben, viszont nem is jó megoldás annyiban hagyni, mert folytatódhat, ha semmit nem teszünk. Tanácsot kérnék, mi a teendő ebben a helyzetben ?

drbjozsef # 2018.02.13. 09:47

Ha magán emailban ment, akkor a rágalmazás sem nagyon áll meg, szóval nem szép, hogy hazudnak esetleg, de ez ellen sokat nem tehetsz.
Felejtsd el.

jani904 # 2018.02.13. 08:13

Természetesen eszembe sem jutott hogy ott dolgozzak tovább
csak..elkeserítő hogy egy állítástól ami következtében elveszítettem a munkámat nem tudom jogilag megvédeni magam vagy ha igen, többért mint az akkori keresetem.
Soha nem jártam így, sz.r érzés. :/

jani904 # 2018.02.13. 08:08

drbjozsef

Igaza van,munkaerőkölcsönző a cég.
A munkaerőkölcsönzőcégtől küldtek el, az első körben elém jutattot kijelentő papírokon az állt hogy én mondtam fel. Természetesen nem írtam alá és nem vettem át. Most várok,milyen papírt fognak küldeni.

jani904 # 2018.02.13. 08:01

Így van, 90 nap próbaidő áll a szerződésben

drbjozsef # 2018.02.13. 07:15

Tényleg. Ha próbaidő, akkor nincs mit tenni, legfeljebb akkor, ha a cég tesz feljelentést. Addig semmi se történt.

wers # 2018.02.13. 06:22

A volt főnököm beajánlott egy munkaerőközvetítő céget, targoncást kerestek, dolgoztam is naggyából 2hétig.

Szerintem ez még próbaidő alatt történt. Akkor tényleg nem kell indoklás.

jani904 # 2018.02.13. 06:03

Köszönöm a segítségeket.

Ha pert indítok a munkáltatóval szemben az mekkorra költségekkel terhelhet engem?
Elég nehéz úgy kezdeni egy új munkahelyen hogy pereskedek az előzővel, amit lehet nem is néznek jó szemmel.
Megéri-e foglalkoznom vele, vagy kérjek közös megegyezést és nyeljem le.
Nyoma az állításuknak miszerint loptam nem lesz/nincs.

drbjozsef # 2018.02.13. 05:30

Itt valószínűleg más van, mert "munkaerőközv." cég, ahogy a kérdező írta, szerintem egy munkaerő kölcsönző cég lesz, és ott más szabályok vannak. Valszeg csak a targoncás állásból rakták ki, a kölcsönzőtől nem. Vagy tévedek.

nonolet # 2018.02.12. 22:06

jani904

A munkáltatónak szinte MINDIG indokolnia kell!
Alig van kivétel.

A rendkívüli felmondást meg pláne...

Lásd pl.
https://www.mixin.hu/…lmondas-2017
http://officina.hu/…li-felmondas

ObudaFan # 2018.02.12. 21:32

A munkaügyi bírósággal sokat ne várj, mert 30 napod van megindítani a pert a munkaviszony jogellenes megszüntetése miatt.

jani904 # 2018.02.12. 19:36

Nem tudom mit léphetek úgy hogy a cég akivel nem álltam jogviszonyban,az rágalmaz és feljelentést sem tett.
Nem akarja bizonyítani hogy én loptam csak állítja.
Erre mondta a kedves rendőr úr hogy ennyit bárki megtehet de amíg hatóság elé nem viszi addig jogilag nem rágalmaz.
Így én feljelentést sem tudok tenni.
Egyre biztosabbnak látom a munkaügyi pert csak az bosszant hogy nem tudom miért pereskedjek egy olyan céggel aki csak eljárt, miután fars információkat kapott?

jani904 # 2018.02.12. 19:23

Határozatlan idejű munkaszerződésem van. Úgy tudom ebben az esetben nem kell megindokolnia a felmondás okát,nem is tette meg.

nonolet # 2018.02.12. 18:55

"Lopással vádolnak,kamera felvétellel igazolván ezt, megszüntette a cég a jogviszonyom."

Munkaügyi perben tehetsz panaszt a jogszerűtlen felmondás miatt.

AKKOR HA!! a felmondás indoklása NEM valós.

Ha pert nyersz, kártérítést kapsz.

- -

A munkaügyi per megnyerése után lehet
majd gondolkodni azon, hogy:
rágalmazási ügyben lépsz-e esetleg?

"A volt főnököm kapott egy e-mailt"
Nomeg adatkezelési ügyben is...

jani904 # 2018.02.12. 16:25

és az lemaradt hogy sem a munkaerőközv. cég sem a munkahely feljelentést nem tett.

jani904 # 2018.02.12. 16:23

Segítséget kérek!

Tiszteletem uraim.
A volt főnököm beajánlott egy munkaerőközvetítő céget, targoncást kerestek, dolgoztam is naggyából 2hétig. Lopással vádolnak,kamera felvétellel igazolván ezt, megszüntette a cég a jogviszonyom. A volt főnököm kapott egy e-mailt amit elküldött nekem is amiben,megneveznek,a lopást tényként közlik. Megkeresés irányomba nem történt, a szembesítés is elmaradt.
Én nem loptam. Ma bentjártam a cégnél hátha megmutatják nekem,hát nem. Át sétáltam a helyi rendörörsre hátha...ott jó ízűen kinevettek mondván nincs jogalapja annak hogy én feljelentést tegyek inkább a munkaügyi bíróságot ajánlotta. Ma megjártam azt is épp ma panasznapot tartottak, hát ha tudnak mondani valamit mit érdemes ilyenkor tenni de nem kerültem sorra, majd 1hét múlva megpróbálom megint,addig is ide is írok.

Mit tehetek annak érdekében ill. hogyan tudom bebizonyítani az ártatlanságomat?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.20. 18:54

Akkor reménykedj. De ez a rendszer így nem jó, a munkavállalók számára kockázatos.

fefe67 # 2016.03.20. 17:55

Nem de tehetném a tetejére vagy mellé és később kiveszem!
Engem a kollégám utána leváltott és másnap szabadnapos voltam!A szabad napom estélyén ürítették a széfet!Mi az hogy a kamera nem bizonylat ! A kamera és a kolléga elött
dobtam le a pénzt a bizonylattal együtt!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.20. 17:34

Utána már nem megyek a széfhez!
Ezzel mit akarsz mondani? Hogy a széf nincs biztonságosan zárva, ha akarsz, tudsz belőle pénzt kivenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.20. 17:33

A kamera nem bizonylat. Ebben a rendszerben hol van a te garanciád, hogyan tudod bizonyítani, hogy a kasszából kivett pénzt betetted a széfbe?

fefe67 # 2016.03.20. 16:21

A kamera felvételen az látszik hogy a bizonylaton szereplő időpont után odamegyek a széfhez kezemben a pénzel és utána üres kézzel távozom! A másodiknál a kollégám ott áll mellettem amikor a pénzhez tüzöm a bizonylatott és ledobom a széfbe ismét üres kézzel távozom! Utána már nem megyek a széfhez!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.20. 16:04

Azt hogyan tudod igazolni, hogy a kasszából bizonylattal kivett összeget a széfbe betetted?

fefe67 # 2016.03.20. 15:54

Egy megadott pénzmennyiség felet a pénztár gépből ki kell
ütni a a széfbe ledobandó összeget és ezt a bizonylatot hozzá kel csatolni a pénzhez!Belső ellenőrzés könnyítése miatt egy füzetbe be kel vezetni a bizonylaton szereplő dátumot és időpontot!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.20. 14:44

A második kérdés?