Börtönbüntetés letöltése külföldön


kovacsz # 2010.09.30. 08:24

Jaj. Vazzeg valóban. Mekkora rafkós.
Nincs rá lehetőség, irány a kőfejtő.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.30. 08:21

Félreérted. Ő az itthon kiszabott büntetést töltené szívesebben külföldön. Mert ott hátha wellness.

kovacsz # 2010.09.30. 08:16

Ezek szerint máshol nem welness szálloda a börtön. :-)
Szerintem az adott ország bíróságától kelelne kérni, hogy a kiszabott böntetést Magyarországoi bölrtönben letölthesd. Erre elvileg van lehetőség főleg Eu-n belül. Mivel külföldi voltál gondolom volt külföldi ügyvéded, így egyeztess vele.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.30. 07:38

Szerintem erre az adott külföldi ország büntetőjoga vonatkozik, azt magyar jogász nemigen ismeri.

matyas2 # 2010.09.30. 07:00

Kérem bárki - akinek van értékelhető információja ezzel kapcsolatban - válaszoljon,vagy legalább valami támpontot adjon hogy kihez fordulhatnék ebben az ügyben,elég sürgős a dolog.
Én 1,5 éve elkövettem egy bűncselekményt,tényleg bánom de jóvátenni sajnos már nem tudom.Viszont emiatt 7 hónapot voltam előzetesben,most még 2 évre kellene visszamennem.Teljesen jogos a büntetés,megérdemlem,de én nem akarom végigélni mégegyszer ugyanazt,éhezés,8 ember 20 nm-en,tanulásra semmi esély,és még tudnék mesélni,emiatt gondolkozom valami alternatív megoldáson.

matyas2 # 2010.09.27. 11:05

Tisztelt Ügyvéd úr!

A címben leírtakkal kapcsolatban érdeklődnék, tehát ha lehetséges a magyar bíróság által magyar állampolgárra kiszabott büntetés letöltése külföldön (EU),akkor :

  1. Tud-e arra vonatkozóan tájékoztatást adni hogy a külföldi börtönbe vonulást megelőzően meddig kell az adott országban életvitelszerűen tartózkodni?
  2. Vannak-e egyéb feltételei a dolognak?
  3. Gondolom ez eléggé kívül esik a gyakorlaton,de ha esetleg mégis van bármilyen információja ezzel kapcsolatban akkor kérem írja meg mi ennek a menete.