OBI - s kosár lopás (nem vicc kategória)


websas # 2010.09.30. 05:12

Talán a számla másolatát is meglehetne mutatni abból a méretek visszaszámolhatóak valamint a bolokk időpontja is látszik Ha kocsit akartál volna szerezni a tárolóból elhozol egyet, nem kell hozzá OSB lap.

prudens # 2010.09.29. 21:02

MrBanano,

Azok a tények fontosak, amik azt támasztják alá, hogy még vissza akartad vinni a helyére a kocsit, és nem azért toltad el, hogy megtartsd vagy elhagyd valahol. Elég jól leírtad őket itt, el ne felejtsd őket mondani a kihallgatásodon.

  1. Az autódat ott hagytad a parkolóban. Ez a legfontosabb, mert azt támasztja alá, hogy rövid időn belül vissza akartál menni a parkolóba. Ha van rá tanúd, azt is vetesd jegyzőkönyvbe, hogy ki az.
  2. a) Nem fért be az autódba a vásárolt cucc, amit az OBI-s ember maga is elismert, de szükség esetén ki lehet próbálni, b) megérdeklődted a házhozszállítást, amit tanúsíthat az OBI-s alkalmazott, és c) tele kocsival tartóztattak fel, amit gondolom nem vitat senki. Mindez azt mutatja, hogy tényleg szükséged volt a kocsira a házhozszállításhoz, így valószínűsíthető, hogy nem más célból hoztad el.
  3. Opcionálisan említheted, hogy nem lenne otthon helyed tárolni a kocsit, semmi szükséged rá, nem tudtál volna vele mit kezdeni, csak útban lett volna, és márcsak ezért is visszavitted volna.

Figyelj arra, hogy ne csak elhangozzanak, de be is kerüljenek a jegyzőkönyvbe ezek a dolgok!

Szerintem az eljárás megszüntetése a cél bűncselekmény (vagy legalábbis bizonyítottság) hiányában, nem pedig az enyhe szankció, mert tényleg nem követtél el bűncselekményt. Ezzel együtt én vitatnám az értéket is, mert a 180.000 forint abszurdan magas, és vitatni nem árthat.

Az, hogy van-e tábla, hogy nem szabad elvinni a kocsit, irreleváns, mert tudnod kell, hogy nem veheted el más tulajdonát, kár vele fárasztani a hatóságot. Az kelthet inkább jó benyomást, ha (amellett persze, hogy hangsúlyozod, hogy eszed ágában sem volt eltulajdonítani a kocsit), elismered, hogy hibáztál azzal, hogy nem szóltál, hogy kölcsön szeretnéd kérni a kocsit, és hogy sajnálod a félreértést. (Arra figyelni, hogy ebből a jegyzőkönyben nehogy a lopás beismerése legyen.)

kovacsz # 2010.09.29. 20:55

A panasz az előállításra szólt, a priusz pedig majd az ítélet, vagy intézkedés után lesz ( ha lesz), de akkor sem örökre.

kovacsz # 2010.09.29. 20:53

Valóban, lehet miatta panaszt tenni. :-)

MrBanano # 2010.09.29. 20:52

Szóval akkor benne leszek az "adatbázisban" amit sosem moshatok le magamról?:/
Ha nem ítélnek el akkor is ott maradok örökre?

Bombi # 2010.09.29. 20:49

Kezdem nem érteni a dolgot..ha elkaptak a rendőrök,megtudták a kocsi értékét,ami meghaladta a szabálysértési értéket,akkor miért nem állítottak elő?
Vagy BCS esetén nem kötelező?

kovacsz # 2010.09.29. 20:35

Egy nyomozó, v. vizsgáló, aki felveszi a jkv-et, majd fotó, ujjnyom, stb.

MrBanano # 2010.09.29. 20:30

19:)
Ja és még valami,kik lesznek ott?Azok a rendőrök akik igazoltattak?
Mert akkor ki kell párnáznom magam xD

kovacsz # 2010.09.29. 20:28

Életkor?

kovacsz # 2010.09.29. 20:26

Amit itt a fórumon írtál: Nem akartad ellopni, vissza akartad vinni, szánom-bánom hülye voltam, stb.
Ahányan toltátok az mindenki társtettes.

MrBanano # 2010.09.29. 20:24

Bombi én elhiszem neked h vannak ilyen táblák,de itt tuti nincsenek.:)
Na de akkor mit kell mondani majd a rendőrségen?
Nem rég tudtam meg h osztálytársam is megkapta ezt a levelet,és fél órával később megy be mint én:D.Ez szép lesz.

kovacsz # 2010.09.29. 20:24

Legyen is, mert bizonytalan a kimenetele, bár ahogy korábban már írtam (2010.09.29. 14:02) egy próbára bocsájtással talán letudható.

kovacsz # 2010.09.29. 20:19

Az sincs minden utcasarokon kiírva, hogy ne üss le más embert és ne vedd el a pénzét.
Lehet hogy sokan ezért csinálják ? :-)

prudens # 2010.09.29. 20:19

kovacsz,

Ne ijesztgesd, amúgyis messze jobban meg van ijedve, mint amennyire oka van rá. :)

A tényállásnak az eltulajdonítási szándék is része, nem csak az elvétel. Az elvétel vált befejezetté a parkolóból való kikerüléssel, nem a lopás tényállása, mert az eltulajdonítási szándék nem állt fent.

Bombi # 2010.09.29. 20:15

"sehol sincs kiírva hogy meddig lehet eltolni a kosarat.Többször ellenőriztem,sőt tesconál sincs ilyen tábla"

Ha kívánod a napokban készítek Neked képeket,és elküldöm...

kovacsz # 2010.09.29. 20:12

Azzal, hogy az OBI területéről, parkolójából (a tulajdonos felügyelete alól) kikerült a bevásárlókocsi a lopás befejezetté vált.
Az hogy 40 v. 180.000 Ft. már nem is számít.

prudens # 2010.09.29. 20:06

MrBanano,
Szerintem ne aggódj túlságosan, mert a törvény szerint a hatóságnak kell bizonyítania, hogy el akartad tulajdonítani a kocsit, és nem neked, hogy nem. De az adott körülmények között még akár akkor is jó esélyeid volnának az eljárás megszüntetésére, illetve felmentésre, ha téged terhelne az ártatlanságod bizonyításának a terhe, és nem a hatóságot a bűnösségedé.

MrBanano # 2010.09.29. 19:54

Üdv,
visszamentem még aznap,sehol sincs kiírva hogy meddig lehet eltolni a kosarat.Többször ellenőriztem,sőt tesconál sincs ilyen tábla.
Azt is elhiszem h lopják a kocsikat,én se először hallottam,meg mintha olvastam is volna róla híreket,de könyörgöm akkor nem fogok rátenni 6 OBS lapot (amit előtte kifizettem) aztán fényes nappal kedd délután az egész városon keresztül áttolom csak azért hogy ellopjam?Ja és persze a kocsit a parkolóban hagyom,mert ezután obis kosárral akarok majd iskolába járni.

Bombi # 2010.09.29. 19:25

Üdv!

A sima bevásárló kosaraknak hozzávetőleg 40.000ft az ára,a nagy teherbírásúnak gondolom max a duplája lehet,de nem is az érték most a lényeg.
Nálunk az OBI-nál is és a többi nagy áruháznál is ki van írva a kocsi tárolókra,hogy nem lehet a parkolóból kivinni a kocsit,ellenkező esetben feljelentést tesznek,nézd meg hátha ott nincs kirakva.
Biztos vicc kategóriába sorolod ezt a kis malört,de elhiheted,hogy éves szinten óriási pénzekbe van a kocsik pótlása,mert sokan elviszik az árut majd elfelejtik visszavinni a kocsit, a másik réteg akik darabolják és hordják a méh-be.
Ha jobban körül nézel piacokon ,nagyon sok hasonló kocsit találsz,amit az árus biztos nem a saját költségére szerzett be.
Természetesen elhiszem,hogy a jó szándék vezérelt,és vissza vitted volna a kocsit.

"először is a tesco tudtommal nem szállít házhoz,másodszor pedig ott olyan dolgok vannak amiket kézbe simán el lehet vinni"

Tévedsz,van házhoz szállítás,és kíváncsi lennék,hogy pl: egy hűtőt hogy viszel ki kézben :-)

efi99 # 2010.09.29. 17:52

Az, hogy az autó ottmaradt, miért garantálja, hogy a bevásárlókocsival együtt térsz vissza érte? Egy bevásárlókocsin 1 km-ra az áruházaktól OSB lapokat tologató manusz kétségtelenül rendőrcsalogató dolog amúgy.
2 km-en belül egy OBI-s mókus is eltolhatná ilyen kocsin, akkor nem lenne 2300 Ft, csak 500 :)
Amúgy mi a fene kerül agy bevásárlókocsiban, aminél egy 20000 Ft-os gagyi bicikli is 10-szer bonyolultabb és igényesebb, 180000 Ft-ba?

MrBanano # 2010.09.29. 16:18

Nem feltétlen..de az biztos h ezért nem fogok fizetni egy forintot sem,mivel nem csináltam semmit.

kovacsz # 2010.09.29. 16:04

Ja, ha azt akarod hallani, hogy mindent jól csináltál és nem lesz belőle semmi, akkor legyen az. :-)

MrBanano # 2010.09.29. 15:28

Nem üresen toltuk..meg egyébként is,kifizetjük az osb lapokat,az autót mármint amivel jöttünk azt ott hagyjuk a parkolóban és "kicseréljük" egy obis kosárra?:)

Kenderice # 2010.09.29. 14:50

Szerintem a nyerő az lesz, hogy nincs meghatározva, hogy meddig lehet eltolni a bevásárlókocsit.
Különben is bizonyítsa az Obi vagy a rendőrség, hogy nem állt szándékodban visszavinni.
A bizonyíték a jóhiszeműségre az osb lap a kocsin meg a blokk, ha üresen toltátok volna a kocsit hazafelé, akkor már igen egyértelmű a lopási szándék...

MrBanano # 2010.09.29. 13:34

Na de most arra lennék kíváncsi hogy meddig lehet eltolni a kosarat?
Hol van ilyen szabály?
Az oké hogy az obi tulajdonában van,ez világos.De mi van akkor ha a szomszéd parkolóban állok mert az OBI-nál nem volt hely?Oda már nem lehet eltolni?