"Csalás ügy"


kakukktojas # 2010.10.24. 14:09

Köszönöm a valaszokat!

Sertett hozzajuthat a vadlott külföldi cegeböl a penzehez, ha igen, mi modon?

Sertett a II.foku targyalason, ha ez nyilvanos, ott is benyujthatja a nemfizetes tenyeröl a nyilatkozatot?

kovacsz # 2010.10.23. 09:24

Inkább enyhítő lett volna, ha fizetett volna.
De akkor ez eddig szimplán büntetőügy, csak a sértett és a vádlott egymás között bizniszelt, így a másodfokon előadható a nem fizetés ténye.

ObudaFan # 2010.10.23. 08:27

De, úgy hívják. Előadhatja a sértett, hogy a terheélt továbbra sem fizetett, és akkor ezt a bíróság súlyosító körülményként értékeli.

kakukktojas # 2010.10.22. 20:38

Büntetö.
Abban nem sertettnek hivjak, akit a csalo megkarositott?

kovacsz # 2010.10.22. 20:29

Most ez büntető, vagy peres ügy, mert keveredik?
( Sértett, csalás, kereset, 1,5, részletfizetés.... )

kakukktojas # 2010.10.22. 19:54

Kedves Mindenki, aki segiteni tud!

Csalas, feljelentes, csalora itelet 1,5, de megfellebbezi.
Itelet elött reszletfizetesi megallapodast köt a sertettel, de nem teljesiti.

Csalonak van külföldi cege - követelheti-e a sertett onnan a kölcsönadott penzet? Ha igen, mi modon?

II. foku targyalas nyilvanos üles - csalonak nem kötelezö a megjelenes.
Ez hogy lehet, miert nem kötelezö?

Sertett ezen a targyalason is leadhat tenyallast a nemfizetesröl, esetleg kervenyt, hogy a külföldi cegeböl valo visszafizetesre vonatkozo igenyt?

Valaszt elöre is köszönöm!

kismukk # 2010.10.16. 19:20

A csalás eleme a másik fél tévedésben tartása anyagi haszon célzatával. Ha a megrendelést a válság miatt nem tudod teljesíteni, nem az.
Lehet felszámolással megszüntetni, új céget alapítani.

rjana1636 # 2010.10.16. 09:54

Tisztelt Jogászok illetve mindenki más!

Van egy Kft-m amit 2008 nov-ben alapítottam 500e Ft tőkével, aminek a fele apport volt.
sajnos a válság miatt nem úgy mentek a dolgok mint amire számítottam, így a beszállítók felé van jelenleg 2,5 millió tartozásom, amire 2010 óta az aktuálisan kiszabható kamat is társúl. Valamint egy megrendelő cégnek szintén 1millióval tartozom, ez a cég ellenem csalás vádjával indit büntető eljárást,milyen következményekre számíthatok?
Nekem mint ügyvezető igazgatónak, jelenleg nincs semmi bevételem, a járulékokat sem tudom fizetni és az áfa tartozásom jelenleg kb 1,5millió.
Nincs semmi ingóságom, vagy ingatlanom. Ebben az estben milyen megoldást tudnának javasolni, illetve milyen büntetésre számíthatok, mivel semmi tőkém nincs és fizetni sem tudok senkinek.
Ha lehetőség van rá szeretném folytatni a vállalkozást mert máskülönben esélyem nincs a tartozások kifizetésére.
Bármilyen választ, javaslatot szívesen fogadok. Köszönöm!

websas # 2010.10.09. 11:31

Kedves virtuel!

"Kérdésem lenne, kik a legjobb BTK-s ügyvédek az országban vagy esetleg olyanok akik „csalásra szakosodtak“

ÉN VAGYOK a legjobb! Csalásra szakosodtam most is az teszem :)

websas

kovacsz # 2010.10.09. 11:11

Ja a fő kérdés, hogy bizonyítható módon csaltál-e? Ez a része nem ügyvédfüggő.

guba # 2010.10.09. 06:47

Az "ügyeket" alapvetően a ténykérdések döntik el, nem a jogkérdések.

virtuel # 2010.10.08. 17:51

Csalás vádjával feljelentést tettek ellenem (3,4M). Ez ugye abba a kategóriába esik, amit 1-5évig "dijaznak":)!

Kérdésem lenne, kik a legjobb BTK-s ügyvédek az országban vagy esetleg olyanok akik "csalásra szakosodtak".

Erőssen járatlan vagyok a témában. A pontatlan megfogalmazásért, illetve a stilusért elnézést kérek.

Mihamarabbi segítséget előre is köszönöm mindenkinek!