bejelentes vagy feljelentes??


kovacsz # 2010.10.27. 06:56

Ui. Ha pedig ez az elkövetőnek valamiféle segítségnyújtás volt el lehet gondolkodni a bűnpártolás fogalmán is.

kovacsz # 2010.10.27. 06:52

Még annyi a kérdés, hogy ezen bejelentés hogan, milyen formában történt? ( telefonon? -> nem erre adnak ki nemzetközi körözést, tanúkihallgatás? -> felvetődik egy hamis tanúzás.)

Legislator # 2010.10.26. 22:23

Szép példa.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2010.10.26. 20:49

Bejelentésnek minősül. Annyi a jogi hatása, hogy ezáltal a bejelentett büntetés-végrehajtására vonatkozó határidő megszakadt és a bejelentésétől kezdve újra kezdődik. Visszavonásnak nincs helye.
Mivel vezette félre a hatóságot? Még sem tartózkodik az illető külföldön? Ha ez a helyzet, akkor tényleg félre vezette a hatóságot, de a bejelentett helyzetén ez nem változtat.

kovacsz # 2010.10.26. 19:24

Egyre jobban belebonyolódsz értelmetlenül.

harmatijanosne # 2010.10.26. 17:57

az lenne a kerdesem, hogy ha egy ismerosomet keresi a rendorseg,es en bejelentem, hogy kulfoldon tartozkodik, es erre kiadjak a nemzetkozi elfogatoparancsot az minek minosul bejelntesnek vagy feljelentesnek??mivel errol a cselekmenyrol mar regota tudnak a hatosagok tehet nem egy uj ugy amirol nem volt tudomasuk, vissza lehet e csinalni a dolgokat? termeszetesen vallalnam a jogi felelosegre vonast is (hatosag felrevezetese) mivel nagyon megbantam amit tettem,es esteleg visza vonnak e a nemzetkozi elfogatoparancsot ha engem ezert jogerosen elitelnek???elore is koszonom valaszukat