Eljárásjogi kérdés


goldeage # 2010.11.09. 20:37

Olyan van, hogy "elfeledkezik" a bíró egy ügyről..?? Az azért durván hangzik nekem, de köszi a tippet, talán így tényleg finomabb lenne a "reklamáció" (bár, most kezdek elbizonytalankodni - ha tényleg van olyan hogy megfeledkezik valaki egy ügyéről, az talán nem is rossz;D)

monalisa1 # 2010.11.09. 19:44

Ne panaszt tegyen hanem "szeretne érdeklődni..." stb., stb. A levél eljut a kiszignált bíró kezébe és ekként a kérdésfeltevés finoman hangzik.

Aztán előveszi majd az aktát mivel valószínűleg elfeledkezett róla...

goldeage # 2010.11.09. 19:32

Pontosan erre gondoltam én is, mint amire Guba;) De az ismerősöm meg úgy döntött, hamar túl akar esni az egészen, és megfogadván a tanácsaitokat, panaszt tesz... én tuti nem tenném, de ő tudja - mondjuk, annyira sok vesztenivalója talán nincs, hiszen "csak" pénzbüntetést kértek rá - de miután ő felmentésben bízik, azt gondolom, talán nem lenne túl jó ómen kekeckedni az itésszel (de majd kiderül;)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.09. 08:33

Hacsak úgy nem...

guba # 2010.11.09. 07:59

A vádlottra lehet, hogy nem vet rossz fényt a panasz az elnöknél, de a bíróra lehet, hogy igen. Az meg nem kamatozik az ítéletben. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.08. 22:46

Miért vetne az rossz fényt a vádlottra, ha sürgeti az eljárást? Aki bűnösnek tartja magát, az nem szokta sürgetni...

goldeage # 2010.11.08. 21:00

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, már továbbítottam is az érintettnek. A panasztól én óvakodnék azért a helyében, azt hiszem, mert nem biztos hogy jó benyomást tenne a bíróra, ha egyből egy - kvázi - támadással indítana a vádlott (aki amúgy rendesen fél, mert még nem igazán volt dolga bírósággal, pláne büntetővel...)

Köszönet még egyszer, üdv mindenkinek!

ObudaFan # 2010.11.08. 13:27

Esetleg az eljárás elhúzódása miatt kifogást lehet tenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.08. 13:17

Azért az egy év már valószínűleg nem fér bele az ésszerű időbe. Panaszt kellene tenni a bíróság elnökénél.

A hat hónapos tárgyalási köz elnapolásnál van. De ott sincs szankciója a mulasztásnak.

ObudaFan # 2010.11.08. 13:07

Ennyi van:

Be. 278. § (3) A tárgyalás határnapját az ügyek érkezési sorrendjének figyelembevételével és a soronkívüliségre vonatkozó rendelkezések szem előtt tartásával a lehető legközelebbi napra úgy kell kitűzni, hogy a bíróság az ügyet lehetőleg elnapolás nélkül, ésszerű határidőn belül be tudja fejezni.

goldeage # 2010.11.07. 18:52

Tisztelt Jogértő Hölgyek és Urak!

Segítséget kérnék büntetőeljárással kapcsolatosan, nevezetesen abban, hogy létezik-e olyan rendelkezés, amely szabályozza, hogy mennyi idő telhet el maximálisan két eljárási cselekmény között, mert nekem valahonnan rémlik egy hat hónapos határidő, de lehet, hogy csak keverem valamivel...

Konkrétan arról lenne szó, hogy ismerősöm büntetőügyében egy évvel ezelőtt megküldte a bíróság neki a vádiratot - a szokásos formulával együtt -, és azóta az ég világon semmi nem történt. Szabályos ez így? Mennyi ideig húzódhat a tárgyalás kitűzése, nincs szabályozva ez valamilyen módon? Mert a Be.-ben nem találtunk semmi erre vonatkozó rendelkezést - ám amint fentebb írtam, nekem rémlik valami arról a bizonyos hat hónapról - esetleg létezik ilyen..? És ha igen, akkor mi a teendő ilyenkor?

A válaszokat előre is megköszönöm,
üdv mindenkinek!