Elévülhet? Mikor és milyen feltételekkel?


kovacsz # 2010.11.09. 10:52

Amennyiben a lopás egyértelmű úgy esetleg a terhelt távollétében is le lehet folytatni a bírósági eljárást és el is ítélhetik.

kovacsz # 2010.11.09. 10:50

Nem nyomoznak mivel felfüggesztették a nyomozást, ami a nyomozás határidejébe nem számít bele.

Elévülés: 3 - 5 év között a lopás minősítéstől függően.

Ui.Illett volna a visszafizetésről a rendőrséget tájékoztatni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.08. 22:41

Konkrét terhelttel szemben nem lehet két évnél tovább nyomozni. Le kell zárni, és vagy megszüntetni vagy vádat emelni.

winans # 2010.11.08. 22:09

A helyzetem a következő. 2008. novemberében lányom akkori barátja (párkapcsolatban éltek), aki egy háztartásban élt velünk akkor egy hónapja a családunkkal, ellopott tőlünk a házból 1.200.000,-Ft készpénzt, és eltűnt. Feljelentést tettem ellene a rendőrségen, ahol kiderült, hogy az illető többszörösen büntetett előéletű, de az elkövetéskor nem volt elenne semmi érvényben. Kiadták ellene a körözést. Most, 2010. november 28-án lesz 2 éve, hogy feljelentést tettem. 2009. januárban kaptam egy levelet a rendőrségtől, hogy a nyomozást felfüggesztették. Azóta nem kaptam semmi egyéb értesítést. 2009. májusban a férfi visszaküldött postán, rózsaszín csekken 800.000,-Ft-ot, az 1.200.000-ből. De ezt nem jelentettem a rendőrségen. A rendőrség a feljelentésem megtétele óta 2009-ben egyszer, és 2010-ben is egyszer kijött a házunkhoz, becsöngettek, és érdeklődtek, nem tudunk-e róla valamit, hogy hol van. De hát hogy tudnánk, akkor már jelentettük volna. Nem írtam alá semmit, csak kijöttek házhoz, megkérdezték, és elmentek. A kérdésem, hogy elévülhet-e ez a dolog, úgy értem meddig tartják ezt az ügyet, ha nem találják meg az illetőt, van-e ennek elévülési ideje e helyzet ismeretében, és ha igen, az mikor évül el. Magyarul megúszhatja e az illető ezt, hogy lezárják a nyomozást ellene valamikor, és visszavonják a körözést? Hogy működik ez ebben az esetben?

Minden segítőkész választ nagyon köszönök előre is!