Büntető jog Lopás


Seat # 2010.11.13. 20:36

Helló az lenne a kérdésem, hogy lopás büntette 16-vádlot van abol 3-án Fk én, mint 13 rendű vádlót vagyok volt felfüggesztésem 2 Év és még pár ügyem volt a mostani úgy a Pest meggyi birokság.
Mit lehet ezért kapni?

Vagy részletesen leírjam, hogy pontosabb legyek.

Előre is köszönöm

ObudaFan # 2010.11.14. 10:12

Egy kicsit részletesebben.

kovacsz # 2010.11.14. 10:16

Közeledik a letöltendő.

Seat # 2010.11.15. 17:20

Helló!

Na szoval nagyobb értékre üzletszerűen és dolog elleni erőszokkal ,lopás buntette a vád iratott 2005.jan.13 án kaptam kézhel.
1 rb. a btk 316.§. (1) bekez a (2) bekez II fordulat c/ és b/pontjara figyelmmel az (5)beke d/ pont (7,vp)
4 rba btk 316.§ (1)es a (2)bekezdes II fordulat c/ és b/pontjaira a (4)bekezdeés B/1 pontja lopás bűntettével (1.,6,.29.29 vp)

a btk.195 § (2) bekezdébe ütköző kiskorú veszélyeztetésének bűntettével 35 .vp.

És 2003 és 2004 ben történt

Seat # 2010.11.15. 20:30

Halli Kettővel lejjebb

Kittus87 # 2010.11.16. 00:26

Tisztelt Fórum
Szeretnék érdeklődni hogy mire számíthat az elkövető a következő esetben:
az illető interneten árul bizonyos tárgyakat,melyet előreutalással kellett fizetni
5000ft értékben rendeltem tőle árút,az összeget átutaltam a bankszámlájára
ezek után még egy héttel sem érkezett meg a csomag,majd azt a választ kaptam hogy ő elküldte,és hagyjam békén.
Utána azt állította,hogy másik címre küldte mert rossz címet adtam neki ...ÉN....Majd mikor a postán ismerősök által kidertettem hogy nem is adott fel semmilyen csomagot (a rossz címre sem,hozzáteszem hogy nincs olyan utca a városunkba amire őállítólag küldte a csomagot)Nincs még egy olyan nevű ember mint én,ilyen esetekben a postás visszaviszi
De a végén kimondatlanul is elismerte,hogy nem adott Ő fel smmit
A pénzt nem hajlandó visszautalni,kész tényként közölte hogy ha kell ha nem ő küld nekem teljesen más árút,ebben az árban,de érthető okoknál fogva nekem az az árú kell amit megrendeltem,de ezek után nem válaszol,írt hogy nincs neki pénze,de a fórumozk között szinte mindenkivel hasonlóképp bánt el,tudta ő már akor hogy nem küld semmit mikor megírta a bankszálaszámát
Az interneten egy fórumot nyitottam,találtam mé több embert is akit hasonlóképp károsított meg,van aki ráhagyta,van aki nem,de egyik sem jutott el a rendőrségre,azonban most összefogunk és feljelentjük
Mindenkit hasonlóképp károsított meg
Kérdésem az hogy ha a rendőrségen feljelentést teszünk,mi lesz az ellene felhozott vád,és ilyen esetekben mi lehet a büntetése?
Várom mihamarabbi válaszát
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.16. 07:53

Leginkább csalás. Többrendbeli, esetleg üzletszerű.

Seat # 2010.11.16. 17:56

Helló!

Na szoval nagyobb értékre üzletszerűen és dolog elleni erőszokkal ,lopás buntette a vád iratott 2005.jan.13 án kaptam kézhel.
1 rb. a btk 316.§. (1) bekez a (2) bekez II fordulat c/ és b/pontjara figyelmmel az (5)beke d/ pont (7,vp)
4 rba btk 316.§ (1)es a (2)bekezdes II fordulat c/ és b/pontjaira a (4)bekezdeés B/1 pontja lopás bűntettével (1.,6,.29.29 vp)

a btk.195 § (2) bekezdébe ütköző kiskorú veszélyeztetésének bűntettével 35 .vp.

És 2003 és 2004 ben történt

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/21/25785#…

ObudaFan # 2010.11.17. 19:58

Könnyen lehet, hogy letöltendő-

banya40 # 2010.12.13. 22:47

Üdv.
1 rb a Btk.316.§.(1) bekezdésébe ütköző és a (2) bekezdés szerin minősülő folytatólagosan elkövetett lopás vétségében...Ezért a bíróság 480 napi tétel pénzbüntetésre itéli.Egy napi tétel összegét 200 ft-ban állapitja meg.Így a kiszabott 96000 ft pénzbüntetést meg nem fizetés esetén a napi tétel számának megfelelő tartalmu fogházra kell átváltoztatni.
A bíróság az alábbi jogszabályokat alkalmazta : Btk.316.§.(1),(2)bek., Btk.12.§.,(2)bek.,Btk.51-52.§.,Be.155.§.(1)bek.,Be.338.§.(1)bek
Ez 2008-ban történt,a pénzbírság ki lett fizetve.
A kérdésem : Emiatt büntetett elöéletünek vagyok nyilvántartva és ha igen akkor mennyi az elévülési idő.
Köszönöm a válaszát

ObudaFan # 2010.12.14. 15:33

Emiatt nem.

david135 # 2010.12.16. 07:31

Üdv mindenkinek!
Ügyvéd Úr, lenne egy kérdésem. Vasárnap egy 7000 forintos ing lopásán kaptak az egyik bevásárlóközpontban (igazából véletlenül vittem ki a folyosóra, mindegy, nem magyarázkodom), ezért kihívták a rendôröket, akik bevittek a kapitányságra. 4 órát ültem a fogdában, majd kihallgattak. Elmondtam, hogy mi történt, megírták a vallomásomat stb. Aláírtam a papírokat, ezután elengedtek. 2 papírt kaptam, az egyiken azok a dolgok vannak, amiket le kellett adjak mielôtt bezártak, a másik pedig egy igazolás, hogy ott voltam.
Annyi lenne a kérdésem, hogy most ezzel akkor az ügy le lett zárva, vagy számíthatok-e folytatásra. Köszönettel,
F. Dávid

Főlökött # 2010.12.16. 16:17

Tisztelettel :

Folyt. köv. - várható.

----------------
  • Lökött
katyvasz # 2010.12.31. 17:46

Tiszteletem!
A kérdésem a következő:
2002-ben az illető egy üzletben dolgozott,ahonnan többekkel a kasszából emeltek ki egy bizonyos ideig pénzt.
Ez kiderült, talán 3-ad, vagy 4-ed rendű vádlott volt.
Pénzbüntetést kapott.
Azóta eltelt jó pár év, dolgozik, tiszta az erkölcsije, de most jogi asszisztensi végzettséggel szeretne pl.bíróságon dolgozni. Van e esélye rá? Ha jelentkezik, ezt vizsgálják e? Mondjuk ha csak valamilyen irodai munkára megy.
Köszönettel.

Gabicsek # 2010.12.31. 19:02

Gyanítom, hogy lekérik a priuszát, az pedig ki fogja hozni a korábbi büntetést.

katyvasz # 2010.12.31. 19:13

És akkor úgy esélye sincs ott elhelyezkedni?

Főlökött # 2011.01.03. 15:05

Tisztelettel :

Ez most komoly kérdés volt-lenne ? Csak nem gondoljuk azt, hogy bárki megsaccolja itt, hogy milyen paramétereket-tényeket vesznek figyelembe, egy bírósági állás betöltésénél. És mi lesz a végkimenetele a dolognak...... Véleményem szerint a bánat sem tudja. Kár ilyet kérdezni, amire nincs válasz.....

--------------
  • Lökött
Ákos80 # 2011.01.25. 20:18

Tisztelettel, új téma. 2010 augusztásban költöztem jelenlegi lakóhelyemre párommal. Mivel senkit nem ismertem, szomszédaimra támaszkodtam elsősorban a kapcsolattartás terén. Szembe szomszédom, legyen ő Zoltán, munkanélküli, és idővel gyere nyilvánvalóbbá válóan alkoholista.
Napi szinten tartottuk a kapcsolatot, kis túlzással etettük, itattuk, estenként kisebb kölcsönöket nyújtottunk számára, szomszédi alapon.
Ő ügyelt kajla keverék kutyámra is, mikor a szakmai továbbképzés párommal együtt 4 napra elhívott. Hazaértünk, de felújítás alatt álló öreg házunkban még nem volt központi fűtés, így 11 fok fogadott, meg a kapunyitáskor a szomszéd. Kívánsága teljesítve, 2 l kannás, meg egy doboz cigaretta, bónuszban. Hazament a kulcsért, párom közben letette az eljegyzési gyűrűt a bejárat melletti komódra, mely (mármint a gyűrű) családi örökség, és értékesebb (mind anyagi, mind eszmei értelemben) holmink nem is volt, és nem is lesz soha.
Szomszédunk visszatért, magam pedig a két szoba kandallóinak felfűtésével foglalkoztam. Eközben a kitöltött borral a komódtól kb. fél méterre iszogatott, beszéltünk egymással, de természetesen nem láttuk egymást a falon keresztül.
Más nálunk nem járt, de reggelre gyűrű sehol. Kerestük, de munkába kellett menni, másnap átmentem hozzá, hogy ugyan kellemetlen, de az ékszer eltűnt, és más nem járt nálunk. Ha visszaadja -postaládába, borítékban- sebaj, felejtsük el, de ez így nem vicces.
Tagadta, persze sosem látta, de a napi kapcsolat miatt -mivel párom kezét már itt kértem meg- talán az első ember volt, aki látta az ékszert- ez alapból nem volt hihető. Kértem, legkésőbb másnap rendezze (adja vissza), és gond nélkül lezárjuk a témát meg a cimboraságot.
Ennek nem tett eleget, még egy nap türelem, majd feljelentés. A gyűrű nagyon fontos nekünk, értéke kb. 200e Ft, de ez mellékes az eszmei értéke mellett.
A rendőrségen meghallgattak, majd Zolit is- a két vallomás között sok a különbség. Állítása szerint kb. 20 percet volt nálunk, közben több, mint két órát. Azt mondta, végig vele szemben álltam, míg az első, legalább 30 perceben egyedül volt a gyűrűvel.

A meghallgatást követően nem lakott otthon, valahová elköltözött, bujkált.

Most ott tartunk, hogy az eljáró rendőr telefonon arról értesített, hogy a nyomozást fel kell függesztenie, még szembesítésre sem kerül sor, mert nincs közvetlen bizonyíték.

Ketten állítunk egyet, konkrétan az igazságot, ő pedig nyilvánvalóan hazudik, és ezt el kell fogadnunk?

Milyen lehetőségeink vannak? Annyiban nem hagynám, de ha az ügy elül, ő pedig hazaköltözik, és naponta el kell néznem, viselnem, ahogy ott kóricál napi 2 l kannás bedöntés után, hát embert és türelmet próbáló lesz.

Mi lehet a következő lépés? Kapunk-e határozatot a nyomozás felfüggesztéséről, és van-e értelme ezzel szemben fellebbezni? Annyiban nem hagyom, hagyhatom...

Gabicsek # 2011.01.25. 20:54

Ha a nyomozást felfüggesztik, valószínűleg azért, mert a gyanúsított ismeretlen helyen tartózkodik. Ezzel egy időben ki szokták adni az elfogatót. Ha ezért függesztik fel, tény, hogy ismeretlen helyen tartózkodik, tehát nem érdemes ellene panaszt bejelenteni, mert attól nem fog előkerülni.
Ha később folytatják is a nyomozást, mert előkerül, azért szembesítésre sor kellene, hogy kerüljön, a törvény is előírja, meg kell kísérelni az ellentmondásokat tisztázni. Más kérdés, hogy 99 %-ban nem szokott eredményes lenni a szembesítés.
Nem akarlak elkeseríteni, attól, hogy ketten állítjátok, ő pedig tagadja, nem hiszem, hogy az ügyész vádat emelne, mivel a kétséget nem bizonyított tény nem értékelhető a terhére.Tehát ha csak állítás és tagadás van, és semmi más konkrét bizonyíték (tegyük fel, zaciba tette saját nevén) sajna nem lesz később sem elég véleményem szerint a vádemeléshez. Gondolom, a rendőrök csak körbenéznek a környező zacikban, kocsmákban, ilyen helyeken. Ha el is vitte, azt már rég eladta, és ha nem kerül elő valahonnan a gyűrű, nem igazán lehet bizonyítani, hogy ő vitte el. Ilyen esetben a végén a nyomozást bizonyíték hiányában megszüntetik.

SASA21 # 2011.01.28. 18:19

Hali!!!
Lenne egy kérdésem,dolgoztam egy kocsmában helyettesítőként,rá egyhétre amikor már nem dolgoztam kaptam egy hívást délelőtt hogy be mentek a kocsmába és elvitték a pénz és engem gyanusítottak,tudni kell hogy amikor ott dolgoztam eltünt az egyik kulcs és így lakatott cseréltek.Engem vádoltam meg vele hogy én mentem be és levertem a lakatot vigyem vissza a pénzt.
Amikor kihívták a rendőröket a volt fönököm akkor nem mert feljelenteni,ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a rendőrségen felvettek tanunak bekellet mennem elmondtam hogy engem megvádolt akkor miért nem név szerint jelentett fel.Azt szeretném mennyi idő múlva zárják le az ügyet mert kezdek belebetegedni az egészbe.Azt mondta unoka tesóm nem fognak vele foglalkozni mivel ismeretlen tettes ellen van feljelentés de mégis nyomoznak.

Gabicsek # 2011.01.28. 20:34

Fognak vele foglalkozni, akármeddig nyomozhatnak, és igyekeznek addig, míg az ismeretlen tettest el nem kapják. Először mindenkit tanúként hallgatnak ki. Később tanúból lehet gyanúsított is.

SASA21 # 2011.01.31. 12:07

A volt fönököm vissza szeretné vonni a feljelentést fogják hagyni?

végrehajtó1 # 2011.01.31. 12:56

Közvádas.Hivatalból üldözendő.

SASA21 # 2011.02.01. 17:08

a volt főnököm vissza vonta a feljelentést,mert megkapta a pénzét,de elmondta kitől kapta vissza 21500ftról van szó azt mondta a rendőrnek nem akar bajt belőle mit fog kapni az illető esetleg egy ejnye bejnyét?

Gabicsek # 2011.02.02. 20:34

Mint írtuk, feljelentést visszavonni nem lehet. Attól az eljárás tovább folyik, és nem a rendőr fog ítéletet (vagy intézkedést) hozni. A főnököd nem szólhat bele, hogy fogják az ügyet elbírálni.