Büntetésvégrehajtás megkezdése!


immiess # 2019.03.04. 11:06

Üdv! Hát eljött a nap holnap reggel be kell vonulnom.....pár honapra.kérdésem az lenne hogy pl tusfürdőt vihetek vagy csak szappant?mit lehet magammal vinnem amit nem vesznek el?válaszukat előre is köszönöm

Gabicsek # 2010.11.28. 18:43

No, gondolom az IMEI-t azért jobb elkerülni véleményem szerint. Tehát ha pszichiátriai és egyéb betegséged van kiszacsek, vidd az orvosi irataidat, a börtönben is meg kell kapnod a kezeléseket, gyógyszereket. (ehhez nem kell rabkórház) De csak megjegyzem, a rabkórházba csak akkor visznek, ha kórházi kezelést igényel a betegséged, nem hiszem, hogy odakerülsz, mert nem veszem ki a szavaidból, hogy most is állandóan kórházban lennél. Mellesleg nehogy azt hidd, hogy az ott egy kánaán, jártam már ott bent (szerencsére nem elítéltként), én nem kívánkoznék oda, az biztos.

prilu79 # 2010.11.28. 00:18

mindenki aszt hiszi hogyha beteg jobban jár majd elvisznek az ímeibe jól berivóztatnak oszt mondhatod mi a bajod a szemed fent lesz akadva egy hétig utánna meg jöhet ismét ha panaszod van.és gata ezek nem törődnek a rabbal sok a bajod rotty egy koktél rivó és kész.

prilu79 # 2010.11.28. 00:12

a jó oldalát kell nézni a dolognak pl. ha egy évet kaptál milyen jó lesz ha szabadulsz egy év múlva pont szenteste előtt szóval?egyébként meg kérhetsz halasztást három hónapot amit elsőre mindenkinek megadnak.

Gabicsek # 2010.11.23. 19:22

Dr.Attika!
Hát megmondom őszintén, én is teljesen megdöbbentem ezen a december 23-án. Mert ha december 1-jén, vagy akárhányadikán kell mennie, még hagyján, de hogy pont szenteste előtti napon, ezt - még ha elítélt is -, én is lelketlenségnek tartom. Áttolhatták volna akkor már január 1-re, azért tényleg néha hihetetlen ez a bürokrácia.

Dr.Attika # 2010.11.22. 21:34

Gabicsek! Tökéletes választ adtál.
Viszont ami megdöbbent, hogy a negyedik eset amiről tudok az utóbbi két hónapban, hogy december 23-ra küldik a "behívót". A BV fejesei között nincs aki ennek a gyakorlatnak véget vessen. Mi szükség van erre? Miért is nem lehet a "behívást" mondjuk december 15-től január 07-ig szüneteltetni? Miért kell a bBV személyzetet a létszám hiány miatt ilyen ünnepek körüli többlet feladatnak kitenni? Miért nem lehet az elitéltekkel annyi méltányosságot gyakorolni, hogy ne Szenteste előtti napon búcsúzkodjon szeretteitől és a szerettek ne egy nap múlva szenvedjenek attól, hogy nincs velük a szeretet ünnepén?

Gabicsek # 2010.11.22. 21:16

ja, és ügyvéd sem vagyok, csak fórumozó.

Gabicsek # 2010.11.22. 21:16

Amire tudok, válaszolok, nem mindenre.
Véleményem szerint át fognak szállítani egy női börtönbe.
Azt vigyél csak be, amit a papíron leírtak. Pénzt lehet bevinni, letétbe teszik, majd később abból spájzolsz, abból veszel kávét.
Ruha nem kell, azt adnak.
Könyvet szerintem majd könyvtárból kölcsönözhetsz.
Nem értem, hogy a felfüggesztettre milyen kedvezményre gondolsz. Most akkor összesen 10 hónapra vonulsz be?
Hozzáteszem, nem tudom a pontos menetet, mivel sosem voltam börtönben.
Amikor bevonulsz, még aznap vizsgálni fog orvos. Az orvosi irataidat azért vidd be. Az orvos dönti majd el, kell-e kórházi kezelés, ez nem kérelemre megy.
Szerintem kérheted, hogy ne dohányzó zárkába tegyenek, gondolom azért van külön dohányzó és nem dohányzó, hogy mindekit oda tegyenek, amelyik csoporthoz való.
Mindenesetre nem irigyellek. Csak azt tartom érdekesnek, hogy hatóság félrevezetéséért vajon miért kaptál 6 hónapot? Nem hamis vád volt az véletlenül? Esetleg annak minősített esete? Nemigen láttam még, akit hatóság félrevezetéséért végrehajtandó börtönre ítéltek volna.

kiszacsek # 2010.11.22. 11:38

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A segitségét szeretném kérni.Hatóság férevezetéséért kaptam 6 hónap letöltendő börtönbüntetést,meg visszakaptam a 4 hónap felfüggesztett börtönbüntetést is!Kaptam egy levelet,hogy december 23-án vonuljak be Budapestre a Nagy Ignác utcai büntetésvégrehajtási intézetbe 9 órára!Soha nem voltam még börtönbenn,igy nemtudom ilyenkor mi fog következni.Már itt is maradok a Nagy Ignác utcai börtönben,vagy pedig innen továbbszállitanak máshova?

2.kérdésem:Azt irták a levélbe hogy csak egy napi hidegélelmet,fogápolási szereket,szappant,wc-papirt vihetek.Ezen felül amit viszek visszakűldik a saját költségemre.Megszeretném kérdezni,hogy akkor semmi mást nem vihetek bevonuláskor?pl:rádió,kávé,ruha,boriték,olvasnivaló,pénz?

3.kérdésem:Mivel pszihiátriai beteg vagyok,magas a vérnyomásom,és asztmás is vagyok,kérhetem magam rabkórházba?Mindegyik betegségemre szedek állandó gyogyszereket.Ezekkel vagyok leszázalékolva 40 %-ra.Vigyem ezekről az orvosi igazolásokat? Hol kell kérvényezni a rabkorházat?

4.kérdésem:Mivel asztmás vagyok,és nem dohányzom,kérhetem magam nemdohányzó zárkába?Ezt hol kell kérni?

5.kérdés?van összessen 6 hó börtönbüntetésem+4 hó börtön felfüggesztett.Igy mennyi lehet a kedvezményem jó magaviseletért?A felfüggesztettre nem jár semmilyen kedvezmény?

Elnézést a sok kérdésért,de sajnos nemsokára bekell vonulnom,és semmit nemtudok.

Kérem,legyenszives az összes kérdésemre válaszolni!

Köszönöm szépen:Andrea!