Igazságügyi szakértői vélemény


drbjozsef # 2018.11.09. 09:04

Minden egyes sejtjében. (jó, kivéve az ivarsejteket, de nem is tudom hogy egy újszülöttben az van-e, talán a leánygyerekben már igen, de ebben sem lennék biztos)

wers # 2018.11.09. 08:47

lajcsó, szerintem a babában megmarad a "nyom", vagy nem?

lajcsó # 2018.11.09. 08:22

"Az elkövető a kérdés, és erre a DNS teszt egy eléggé valószínűsíthető eredményt képes produkálni..."
Nem kizárt az, hogy a magánindítványt jóval az erőszak után tették meg. Ilyen esetben már az elkövető DNS nyomát már elég nehéz rögzíteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.09. 06:46

Valószínűbbnek tartom, hogy a nyomozó (vagy az ügyész) a szekeret fogta a ló elé.

drbjozsef # 2018.11.09. 05:29

Lehet, hogy az erőszak ténye már nem kérdés, azt az egyéb bizonyítékok alátámasztják. Az elkövető a kérdés, és erre a DNS teszt egy eléggé valószínűsíthető eredményt képes produkálni...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.08. 15:54

Akkor nem annak van jelentősége - büntetőjogi szempontból -, hogy a gyanúsított-e a gyerek apja, hanem annak, hogy történt-e erőszak. Mert 14. életévét betöltött személlyel közösülni önmagában nem bűncselekmény.

Zsenilia # 2018.11.08. 15:39

Az anya 16 évesen szülte meg a gyermeket. Folyamatban van egy eljárás és arra lennék kíváncsi, hogy ha igaz a hölgy állítása akkor mikor zárulhat az ügy. Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.08. 15:20

Abból, hogy egy nőnek gyereke születik, nem következik, hogy megerőszakolták. Csak ha esetleg a vélelmezett fogamzáskor még nem volt 12 éves az anya.

Vadsuhanc # 2018.11.08. 15:13

Egy " apasági perrel " többre mennél.

alfateam # 2018.11.08. 14:20

A gyerkőc lenne a bizonyíték.”Zsenilia, azért ezt gondold át!

Zsenilia # 2018.11.08. 13:26

Fiatalkorú elleni szexuális bántalmazás, melyből gyermek született. A gyerkőc lenne a bizonyíték.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.08. 11:01

Rendőrségi eljárásban?! Hát mi a gyanú? Nemi erőszak?

Zsenilia # 2018.11.08. 09:29

Tisztelt Szakértők!
Szeretném megkérdezni, hogy rendőrségi eljárásban az apasági dns teszt eredménye vajon mennyi idő alatt készül el?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.01. 07:02

Nem lepődnék meg nagyon, ha paranoiáról szólna az a szakvélemény.

alfateam # 2018.09.30. 19:04

a volt pasim ismerősei jelentgetni kezdtek az iratot felhasználva. Évente egyszer vagy kétszer feljelentenek, akkor amikor éppen ismerkedem.

És hol jelentettek fel?

Semmilyen munkára nem vesznek fel az irat miatt,
Ne mutasd meg...:)))

maya_ # 2018.09.30. 17:20

Sziasztok!
Tizenöt évvel ezelőtt kapcsolatom volt egy ezotériával foglalkozó férfivel, viccelődésből elmebetegnek neveztem. Szakítottam vele másik férfi miatt, megfenyegetett, hogy nem engedi, hogy elfelejtsem. Bosszúból egy igazságügyi szakértő barátjával hamis szakvéleményt íratott rólam elmebetegségről. Az iraton szerepel, hogy nem személyes vizsgálattal készült, hanem olyan adatokból amelyek rendelkezésre álltak. Az iraton semmi rám jellemző nincs. Egyetlen tünetként a volt pasim ezoterikus szövege van. A szakvéleményt készítő nem tudja megnevezni milyen adatokból írta. Amikor mással próbáltam ismerkedni, a volt pasim ismerősei jelentgetni kezdtek az iratot felhasználva. Évente egyszer vagy kétszer feljelentenek, akkor amikor éppen ismerkedem. Semmilyen munkára nem vesznek fel az irat miatt, internetes munkát tudok csak tevékenykedni. Már szeretnék férjhez menni és dolgozni is jó lenne. Megkérdeztem szakértőt, aki szerint szakvélemény csak személyes vizsgálattal készülhet. Hogyan tudom érvényteleníttetni a szakvéleményként felhasznált iratot?

Nahajm # 2018.08.26. 22:01

Üdvözletem!
Hogy zajlik egy egy igazságügyi pszihiatriai vizsgálat? Ilyenkor (ügyvéd vagy saját kéresre történt kirendelés esetén) be kell feküdni a kórházba? Vagy el kell járni a vizsgálatokra?
Fizetni kell a kirendelés miatt? Akkor is kirendelhetik a szakértöt, ha a TB rendezetlen?
Köszönöm

drbjozsef # 2018.06.04. 08:45

Független, de ti bíznátok meg? Érzed az anomáliát?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.04. 08:41

(És mindannyiszor ügygondnoka is volt. Az hét különböző ügyvéd. Senkinek nem tűnt fel, hogy indokolatlan az intézeti kezelés...)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.04. 08:40

Meryl, ha 8 hónapja zárt osztályon van az illető, akkor legalább hétszer látta bíró, és hétszer vizsgálta szakértő. Gondolod, te jobban értesz a dologhoz, mint a szakértő és a bírók?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.04. 08:38

Gerin, helyeztessétek gondnokság alá.

Meryl # 2018.06.04. 08:19

Tisztelt Fórumozók!

Egy ismerősöm paranoid skizofrénia betegségben szenved, gyógyszeresen kezelt jelenleg 8- hónapja már rendben van, de egy kórház pszichiátriai osztályának zárt részlegén tartják súlyosan elmezavaros betegek között.Teljesen elzárva a világtól, Indokolatlanul.Jelenleg részleges gondviselés alatt áll, de ahhoz hogy kiengedjék, igazságügyi pszichiátriai szakvélemény kell. Akit a bíróság kirendelt, annak véleményét nem fogadtuk le, mert a kórház főorvosa által kiállított dokumentumból állította ki a véleményét-ami a beteg további sorsára nézve kedvezőtlen.
Az új tárgyalás szeptember elején lesz, addig kell új szakértői vélemény. A beteget addig is a zárt osztályon tartják-indokolatlanul.
Tud valaki ajánlani olyan független igazságügyi pszichiátriai szakértőt-akit mi bíznánk meg? Köszönöm!

Gerin # 2018.03.03. 07:00

Üdvözlet! Segítségre lenne szükségem!
Egy számomra komoly és bonyolult kérdéssel fordulnék önökhöz.
Édesanyám stroke-on átesett személy.
Félig lebénult és sajnos nem bírta agyilag feldolgozni.
Bevitette a magát a háziorvos segítségével tavaly ősszel az elmeosztályra.
Ott 2 hónapig volt, de rászoktatták a pelenkázásra és fekvő beteget csináltak belőle.
Mikorra hazaengedte az orvosa már nem tudtam olyan szintű ellátást biztosítani neki mint előtte.

  • ami szolgálta volna az egészségét. Én mint gondozója sajnos kiégtem és depressziós lettem.

Testvérem segített elhelyezni egy elfekvőbe, (Ápolási osztály) Azon a fizetős ápolási osztályon van most ahol a központi kórház is van. Csak külön épület.
Találtunk neki egy Pszichiátriai Betegeknek fenntartott komoly Otthont!
De az intézménynek szüksége van az édesanyám igazolásaira, főként a / pszichiátriai szakvéleményére. Írják, hogy (pszichiátriai szakvéleményt is csatolni szíveskedjenek, ha demens / pszichiátriai részlegre kérik az elhelyezést. )
A pszichiátriai osztályon a kezelőorvosa ezt nem hajlandó nekem és a családomnak kiadni.
Elküldött minket. Így nem tudjuk átvitetni édesanyámat amíg ez a papír nincs meg.

Hogy tudnánk ezt kikérni? Beszerezni?
Hol kaphatom meg, mikor köteles kiadni és kinek/kiknek?
A háziorvos kikérheti a részünkre?

Kérnék segítséget ez ügyben önöktől.
Várom mielőbbi válaszukat. Köszönöm.

nonolet # 2018.01.16. 08:56

Rosszul jársz...

rzsr # 2018.01.16. 05:58

Tisztelt Jogászok!
Garázdaság miatt kihallgatott a rendőrség, rabosítottak is. Azt mondta akkor a rendőr, hogy átadja az ügyészségnek. Erre tegnap hív, hogy jövő héten igazságügyi elmeszakértőhöz kell mennem. Én ezen nem szeretnék megjelenni, azt mondta, akkor elővezettet. Kérdésem, mi történik, ha nem működök együtt a szakértővel, nem szólalok meg?