belső priusz - modusz


ndoora # 2010.12.25. 22:08

Köszönöm, így teljesen világos.
(hálistennek nem voltam még büntetve, nyugi :)

Gabicsek # 2010.12.25. 21:56

Szívesen. Szóval, ha az a gondod, hogy több büntetőeljárás is indult már ellened, amelyről értesítették a nyilvántartót, azonban az ügyek úgy zárultak, hogy vagy a bíróság felmentett, vagy nyomozati szak után megszüntették a nyomozást akár bűncselekmény, akár bizonyíték hiányában, vagy más miatt (kivéve, ha intézkedést - pl. megrovást - alkalmaztak), a hatóságoknak kötelességük a nyilvántartót értesíteni, és akkor törlik a bejegyzést. Ezután ha valaki lekéri a priuszt, az fog megjelenni, hogy a nyilvántartásban nem szerepel. Ha még folyamatban van akár egy eljárás, akkor az éppen akkori állapot fog látszódni még.
A szabálysértési nyilvántartás más nyilvántartás, két évet néznek vissza, volt-e megállapított szabálysértésed.

ndoora # 2010.12.25. 21:52

gyors volt, köszönöm szépen:)

Gabicsek # 2010.12.25. 21:50

van módusz, de aki büntetlen előéletű, azt nem érinti.

ndoora # 2010.12.25. 21:48

köszönöm szépen.

de akkor mi az a modusz ? ezek alapján logikailag nem is létezhet ilyen nyilvántartás, de én hallottam már róla .

Gabicsek # 2010.12.25. 21:19

Minden gyanúsításnál értesítik a nyilvántartót, felmentésnél (nyomozás megszüntetésnél) úgyszintén, tehát kikerül a nyilvántartásból és nem mutat a nyilvántartó semmit.

ndoora # 2010.12.25. 20:39

köszönöm a választ.
hát, én úgy tudom, a szab.sértésekre is van külön nyilvántartás, a bcs-ekre is, a modusz meg arra, ha vkit nem ítéltek el, de bírósg elé állították.

rosszul tudom ?

szóval ha vki teszem azt egy tucatszor kerül megganusítsára élete során különféle ügyekben, de sose ítélik el, ugyanolyan ártatlanul mehet mondjuk a 12+1. gyan.i kihallg-ra is, mint akit életében először hívnak ilyesmire ?

Főlökött # 2010.12.25. 16:05

Tisztelettel :

Mire gondolunk a "belső piuszosok ill. a moduszosok listája" címszó alatt ?
Egy rendszert használnak az igazságügyi szervek, s abban a jogerős ítéletek, illetve nemtetszéskinyilvánítás :) /pl. megrovás/ szerepelnek.
Ha minden egyes ügyet felvinnék a személyek listájára, ami indult ellene, nem lenne olyan szerver, ami ezt mind eltárolná :) Amúgy az ismeretlen tettes priusza lenne ezen esetben a leghosszabb :)

---------------
  • Lökött
ndoora # 2010.12.25. 13:43

Az lenne a kérdésem, pontosan mi miatt szerepelhet vki
a belső piuszosok ill. a moduszosok listáján és tényleg élete végéig ?

Pl. azzal mi van,akit meggyanusítottak bcs elkövetésével, ill. aki ellen vádat emeltek, de felmentik ?
Utóbbi a moduszos listán marad, ha jól tudom.