Panasz elbírálása


Vadsuhanc # 2017.09.05. 17:11

Kedves gyandor!

Első körben a feljelentését elutasító Rendőrkapitányságon kell érdeklődnie vagy személyesen vagy írásban ( utóbbit javaslom bár lassúbb ). Mellékelje a feljelentés elutasításáról szóló határozatot illetve a panaszát és a tértivevényt és kérdezze meg a rendőrség milyen intézkedést tett. Erre egy válasz lehet, hogy megküldték az ügyésznek.

Ezen válasz alapján az ügyészséget megkeresheti, hogy a panasz elbírálásával hol tart...

Rövidebb és általam javasolt út. Az ügyészséget keresse meg a fent említett iratokkal és kérje a panasz elbírálásával kapcsolatos döntést vagy annak hiányában a döntés elmaradásának indokolását.

Nem kell várni sürgetni kell.

A rendőrségre bemegy lehet közlik nyomozás van már az ügyben.....

alfateam # 2017.09.05. 16:17

Kukkants bele abba a linkbe amit itt lejjebb találsz hátha...

gyandor # 2017.09.05. 15:17

Sziasztok !
Hasonló cípőben járok, mint zolixke: feljelentésemet elutasították, panasszal éltem (írásban, tértivevénnyel), erre nem kapok választ kb. 2,5 hónapja.Nincs valamilyen határideje a válasznak? Az üggyel "foglalkozó" előadó éppen szabadságon van. Hogyan lehet hivatalosan információt kérni a rendőrségtől/ügyészségtől?
Előre is köszönöm.

zolixke # 2017.08.10. 13:22

Köszönöm!

alfateam # 2017.08.10. 13:02
zolixke # 2017.08.10. 10:42

Azt elfelejtettem, írásban adtam be.

zolixke # 2017.08.10. 10:41

Személyesen a közlek. rendészeten, a másolatot aláírta az átvevő.

alfateam # 2017.08.10. 09:51

adtam be panaszt
írásban és tértisen ?!

zolixke # 2017.08.10. 09:09

Tisztelt Fórumozók!

Június legelején adtam be panaszt feljelentés elutasítás miatt, de még nem kaptam semmiféle értesítést elutasításról, sem másról. Ilyenkor annál a rendőri szervnél kell érdeklődnöm, akinél beadtam vagy az ügyészségnél? A sértett én vagyok, így gondolom én mindenképp kapnék értesítést, hogy hogy áll az ügy, igaz?

Előre is köszönöm a választ!

Nickole21 # 2017.06.08. 08:19

Sziasztok! a Segítségeteket szeretném kérni! A párom jelenleg egy egy éves börtönbüntetését tölti ami szeptemberbe lejár,és utána kezdené meg a felfügesztett büntetését ami 8 hónap!(jövő májusban jönne haza) A napokban halotta bennt egy elítélt ügyvédtől,hogy esetlegesen perújítással,hatályonkívűl helyeztetéssel élhet,a felfügesztettre,amit még 2012-ben kapott! Az ő távollétében tartották meg a tárgyalást,és csak levélben értesítették arról,a felfügesztettről amit az édesanyja vett át a nevében! Kérdésem a következő: van e lehetőség a hatályonkívűl helyeztetésre 5 év elteltével? Azt olvastam,hogy ennek is van egy beadási határideje...fellebezés nem történt!Köszönöm szépen!

zolixke # 2017.06.04. 08:19

Köszönöm szépen a segítségüket!

gerbera317 # 2017.06.04. 07:26

az átvételről kell kapnom valamilyen elismervényt?
Könnyítsd meg a dolgukat azzal, hogy a nálad maradó példányt is beviszed, és arra bélyegzik rá az átvételt.

Öreg Tölgy # 2017.06.04. 06:50

Mindkét kérdésére igen a válasz.

zolixke # 2017.06.04. 06:24

Tisztelt Fórumozók!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a közlekedés rendészettől kaptam egy feljelentés elutasító határozatot, ami ellen panaszt akarok benyújtani.

Első kérdésem, hogy a panasz megszólításában az ügyészséget szólítom meg, igaz? A második, hogy ha én ezt személyesen beviszem a közlek. rendészetre, nem pedig postán adom fel, akkor az átvételről kell kapnom valamilyen elismervényt?

Köszönöm!

ObudaFan # 2011.05.11. 13:56

Elsősorban a védővel konzultálj, hogy hogy is áll az ügy, mert úgy biztosan nem, hogy az alapügy meg a hamis vádas ügy egyszerre megy.

niketa # 2011.05.11. 12:11

nem csak külföldön dolgozott hivatalosan vizummal rendelkezett, az első itéletet tudomásul vette elfogadta, és kiment külföldre.akkor felfügesztetett kapott. ő nem tudta hogy hatályon kivül helyezték és újrakezdték,z eljárást

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 10:46

Megszökött? Elrejtőzött?

niketa # 2011.05.11. 10:41

nem csak egy éve

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 10:04

És azóta előzetesben van? Hét éve?

niketa # 2011.05.11. 10:03

hát ha hiszed ha nem ez igy van, az ügyben különben 2004.ben már született egy első fokú itélet, majd ezt hatályonkivül helyezték, most pedig megismételték az eljárást.hogy érted hogy szerintem mire itélték?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 09:42

Ez így még nagyobb marhaság. Ha a rendőrök még "a vádlottak padján ülnek", az azt jelenti, hogy az élettársadról (vagy kidről) még be sem bizonyosodhatott, hogy hamisan vádolt. Nincs az a hülye bíró, aki feljelentést tesz a szerinte hamisan vádoló sértett ellen, de a hamis vád alapján folytatja a büntetőeljárást is.
Egyébként sem hiszem továbbra sem, hogy hamis vád miatt akár csak előzetesbe is csukjanak valakit, azt meg pláne nem, hogy az első fokú ítélet kihirdetése után is ott tartsák. Hát mire ítélték szerinted?

niketa # 2011.05.11. 08:33

igen hamis vád miatt előzetesben, mind azért mert rendőrök is ülnek a vádlottak padján, a párom nem az.kezdeten é az ügyben a sértett volt mert ellopták a mobiltelefonját, ő felismerte egy boltba szólt a rendőröknek ők pedig lefoglalták. egy kis idő múlva a rendőrök megkeresték a páromat hogy vissza kapta e a telefonját ő mondta hogy nem. ez az egész ügy alapja mert a rendőr aki lefoglalta azt állitja vissza adta. A rendőr vádlottak állitják hogy azért van ez az egész mert egy vezető beosztású ügyészt ittas vezetésen kaptak rajta.szóval nagy szivatás az egész. persze volt ügyvéd de még ő sem kapta meg az itéletet.nem ismertek egy jó újságirót vagy riportert akit érdekelne a téma?

monalisa1 # 2011.05.10. 16:28

Ha volt ügyvéd akkor a bíróság az itéletet neki küldte meg.

A Megyei Bíróság Elnöke az itélet megküldésével kapcsolatos panaszt hivatalból megküldte az elsőfokon eljárt bíróságnak, a válaszra kicsit várni kell...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.10. 15:57

Hamis vád miatt előzetesben? Az első fokú ítélet meghozatala után? Na ne!

niketa # 2011.05.10. 14:48

jónapot
segitséget szeretnék kérni, hogy mit lehet tenni abban az esetben ha az irásbeli itélet késik.január 25-én volt az első fok itélet hirdetése és azóta sem kaptuk meg az irásba foglalt itéltet.A párom aki vádlott ebben az ügyben, különben hamis vádról van szó előzetesben van. Körülbelül két hete irt egy panasz levelet a BalassagYarmati Megyei Biróság elnökének, de ennél többet nem lehet tenni?Mit javasolnak?

Előre is köszönöm segitségüket