Elhagyott mobiltelefon


Cinder Ella # 2016.06.14. 11:08

Ilyenkor nem segít, ha van a telefon valamilyen nyomkövető alkalmazás? én az inetrackről hallottam eddig, de sokféle van. és sok ingyenes.

Dr. Jégember # 2014.10.16. 18:12

Még egy dolog:

Ha valaki elhagyja a telefonját az melyik bűncselekmény??????????? Miért kellene ebben nyomozni egyáltalán? Először azt kell bizonyítani, hogy az elhagyott dolgot egyáltalán valaki megtalálta, mert anélkül még a bűncselekmény gyanúja (NEM MEGALAPOZOTT GYANÚRÓL BESZÉLEK) sem állapítható meg, így a nyomozás elrendelésére sem kerülhet sor.

A hatóságok nem azért lettek kitalálva, hogy a b@lfasz emberek elveszett dolgait keresgéljék.

Erről egyébként ez a véleményem:

Üdv:

Dr. Jégember

Véleményem # 2014.10.16. 16:32

efi99

A cella infó nem 3 mp. Van neki egy hivatalos útja. A cella infó ilyen esetben nem ér semmit, és nem fogják kikérni.
A cella infót le lehet kérni más esetben olyan súlyú bűncselekmény esetén ami ezt indokolja. Ez a telefon elhagyás nagyon nem az. Kár ezt a cella infót erőltetni.
Az eljárás költségei sem elhanyagolhatók. Meg persze az is szabályozva van, hogy a szolgáltató milyen esetekben adja ki a körzet információt egyebeket, vannak itt jogok amit figyelembe kell vennie mind a két félnek.

Az ellopott telefont IMEI szám alapján körözik és ennyi. Mellette ott vannak az okos telefon mindenféle nyomkövető rendszerei amik segíthetnek és a hatóság rámozdulhat a sértett segítségével.

huntah # 2014.10.16. 13:22

És ugyan mit kéne tenni a pozíció adattal? Kiadni a tulajnak, hogy menjen önbíráskodni?

Tegyük fel, hogy telefonszervizem van. Behozod hozzám a telefonodat, másnap elviszed, harmadnap feljelentem az ismeretlen tettest, mondván, ellopták. Erre a rendőrség kiadja nekem a pozíciódat. Szerinted ez lenne a normális?
Nem pedig az, hogy mindenki vigyázzon a cuccaira?
Én vagyok a hülye hogy megkérdezem, mert válaszolni fogsz.

efi99 # 2014.10.16. 13:04

huntah
Azt nem lehet érteni, hogy 3 mp utasítani a szolgáltatót, hogy adja meg a pozíciót, ahol további 3 mp azt lekérni és átadni. Ez nem kerül az állambácsinak akkora pénzbe.
S nem elég, hogy ezt elszabotálják, azzal a nyilvánvaló hülyeséggel szúrják ki a szemünket, hogy azt hazudják, hogy csinálnak valami mást. Ami egyébként tényleg nem fedezné sem a 32 E Ft, sem a 100x ennyi.

huntah # 2014.10.16. 12:38

Mit lehet ezen ennyire nem érteni, efi99? A készülék az IMEI számát is közli a toronnyal. Ha valami oknál fogva nagyon fontos lenne megtalálni, akkor megtalálják. Csak ez az ok nem 37.629 Ft lesz. Én ezt is megértem, nem éri meg (közpénzen) akciócsoportot szervezni ilyen kis értékre.
Ha a tulajnak mégis annyira fontos, megbízhat magánnyomozót a saját pénzén.

efi99 # 2014.10.16. 12:07

Persze, hogy IMEI szám alapján körözik, csak mi értelme ebben a formában, amikor egyrészt tű a szénakazalban (mert 10 millió készülék van forgalomban és ebből kb 0-t fognak az utca emberénél megnézni, hogy hátha nála van), másrészt ott van a gerenda is a szénakazalban (celleinfo), ezt meg ennek ellenére nem hajlandóak lekérni ?

halmaiZ # 2014.10.16. 11:52

Köszönöm szépen a felvilágosítást!

Dr. Jégember # 2014.10.16. 11:12

Minősítő körülmény nélkül 50.001 Ft-tól bűncselekmény.

Valóban "csak" IMEI szám alapján körözik a készüléket, mert az az egyedi azonosítója.

Mindegy mennyiért vette a készüléket, milyen összeg van a számlán, a hatóságnak a nyomozásban hivatalosan meg kell állapítani az értéket, amihez általában becsüst keresnek fel. Ha az összeget nem tartja elfogadhatónak, akkor iü. tárgybecsüs szakértőt lehet kérni, de többé-kevésbé reális piaci árat adnak meg első körben is.

Dr. Jégember

Véleményem # 2014.10.16. 10:06

efi99

A példa nem tűnik életszerűnek, de amúgy bármikor lehet így.
Az arány is ilyen kb. ezért írtam, hogy nem valószínű, hogy a telefont így megtalálják.
AZ IMEI szám alapján körözik a telefont, elméletileg ez az egyedi azonosítója...

efi99 # 2014.10.16. 10:00

Hogy lehet valamit csak IMEI alapján körözni?
Ha igazoltatnak az utcán mert szemeteltem, akkor mellékesen elkérik a telefont is, hátha? 1:10 millióhoz.

Véleményem # 2014.10.16. 09:31

halmaiZ

Bejelentheti a rendőrségnek akár azonnal is. Kérdés mennyire foglalkoznak vele... de legalább nyoma lesz.
Cella infókat és egyéb módszereket ilyen esetben nem használnak. IMEI szám alapján körözik a készüléket majd... ( nem valószínű, hogy ez meg lesz... az esélye elég kicsi. Nagyobb értékű okos telefon, de főleg iPhone esetében vannak ezek a nyomkövető rendszerek, ha az alapján van jelzés vagy bemérhető az iCloud segítségével akkor rámozdul a hatóság és még keresi is akár )

Mondhatja az eredeti árat, azt veszik majd alapul első körben aztán kiszámolják a használt értékét is.

halmaiZ # 2014.10.15. 10:14

Azt hittem, hogy 20e-től bűncselekmény.

Ha azt az árat veszem alapul, amit valójában fizettünk érte - külföldről rendelve legálisan, újonnan -, akkor ki lehet még hozni a 49500 körüli értéket.
A készülék hazai bolti árát alapul véve azonban bárhogy számolok, használtan, tartozékok nélkül is többet ér ennél.
Köteles vagyok azt az árat beírni, ami a számlán áll, vagy figyelembe vehetem-e, hogy jellemzően ennél jóval többe kerül a készülék?

efi99 # 2014.10.14. 17:59

Sherlock
Csak természetes aggályaimat fejeztem ki újfent a naív és életszerűtlen szabályozások garmadája láttán.
A legtöbb szabályozás mennyiségileg csak mázsákban mérhető, ehhez képest a valósággal sokszor köszönőviszonyban sincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.14. 16:24

Nem, kifejezetten értelmes. De hivatásos demagóg, és még élvezi is.

Sherlock # 2014.10.14. 07:55

efi, te tényleg ilyen egyszerű vagy?

efi99 # 2014.10.14. 07:45

Köszönöm, jó tippet kaptam. Ezentúl minden héten 1 hétre "kölcsönveszek" egy telefont, amit a 7.napon visszaadok és még csak sáros sem leszek.

Dr. Jégember # 2014.10.14. 01:44

Így van, ez jogtalan elsajátítás, és a "becsületes megtalálónak" 8 napja van, hogy leadja a "talált" tárgyat.

Mindaddig jogilag nem történt bűncselekmény, tehát nem fognak nyomozni az ügyben.

Egyébként az hogy a telefon "viszonylag nagyértékű" nem sokat nyom a latban. Ugyanis a gyakorlat szerint HASZNÁLT volt, ami eleve kb. 50% -os értéket képvisel a nyomozásban, DE

  • nem volt vele töltő (csökkenti az árat)
  • nem volt vele doboz, papírok, stb. (csökkenti az árat)
  • ha volt benne nem gyári tartozékként memóriakártya az növelheti az értéket, de általában arra törekednek, hogy 49.500 Ft-ra értékeljék, mert akkor

nem bűncselekmény......

Üdv:
Dr. Jégember

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.13. 15:42

Lopásról szó sincs. Az azonnal bűncselekmény lenne. De ez jogtalan elsajátítás.

huntah # 2014.10.13. 12:52

Cellainfóban nem csak telefonszám van, hanem IMEI is, tehát technikailag megközelíthető lenne a készülék, még ha sim kártya nélkül működtetik is. Valójában nem fog a TEK rámozdulni az esetre, a telefon soha nem lesz meg, kár a gőzért.
A következő nagyértékű telefonhoz vásárolni kellene olyan készülékbiztosítást is, ami kiterjed elvesztésre.

efi99 # 2014.10.13. 12:40

Aha. Nagyon Életszerű.
Mint a mellékelt ábra mutatja: de, igen, történt.
Az élet időnként nem vesz tudomást a jogi csűrcsavarásról.
Én egyébként rögvest megtenném a feljelentést, azzal, hogy 9 napja lopták el. Aztán ha lekérik a cellainformációt - már ha egyáltalán bekapcsolják még - úgyis a jelenlegi pozíciót van értelme kutatni, most meg már úgy is el van lopva.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.13. 09:43

Mert addig nem történt bűncselekmény.

efi99 # 2014.10.13. 09:21

Miért kell várni 8 napot?

halmaiZ # 2014.10.12. 19:11

Kedves Fórumtársak!

A történetünk a következő:

Az egyik nagy budapesti bevásárlóközpontban a tulajdonos ráeszmélt, hogy nincs meg a [viszonylag nagyértékű] telefonja.
Emlékei szerint utoljára az áruház mosdójában vette elő, nagy valószínűséggel ott hagyhatta el.

Amikor észleltük, hogy nincs meg a telefon, azonnal visszarohantunk, de már hűlt helye volt. Hívtuk is egyből, de már ki is volt kapcsolva.
Mindez az elhagyás pillanatától számított 10-15 percen belül.

Láthatóan semmi esély nincs arra, hogy a "becsületes" megtaláló vissza akarná adni.

Mindenképpen meg kell várni a nyolc napot a feljelentéssel? Addig nem lehet valamiképpen elérni, hogy utánanézzenek a telefonnak?

Előre is köszönjük a segítséget!

Véleményem # 2014.07.25. 22:27

harcicucu

A kamerafelvétel közzétételének a magán akciója jónak hangzik, de azért okosan kell bánni az ilyennel is...
A rendőrség lépéseire nem mindig van logikus magyarázat.