Kérdés!!!


ObudaFan # 2011.01.12. 17:24

Kérheted, hogy a bűnügyi költséget is részletben fizethesd, csak nem biztos, hogy érdemes, mert az csak a bírósági végrehajtó által foganatosított foglalás után engedélyezhető, ha a foglalási jegyzőkönyvet a végrehajtó a bírósághoz beterjesztette.
Hogy a pénzbüntetésről miért egyösszegű csekket kaptál, azt egyeztesd a bíróság gazdasági hivatalával, vidd be nekik az ítéletedet és a részletfizetést engedélyező végzést.

beloc # 2011.01.12. 15:18

Üdv!
Sikkasztás miatti bűnpártolással 80ezer forint pénzbűntetést itélt ki rám a Bíróság, ez ellen nem fellebbeztünk, viszont még ott a tárgyaláson szóban kérvényeztük ennek az összegnek a 6 havi részletben történő fizetését, amit a bírónő elfogadott. most kaptam 2 levelet, az egyikben a csekken egy összegben kérik a 80000 ft-ot 15napon belül, a másik levélben pedig megdöbbenésemre 60 ezer ft -ot követelnek színtén 15napon belül Bűnügyi költség címen.

a kérdésem az lenne: mivel jeleztük részletfizetési szándékunkat, amire rá is bólintottak, miért egyben küldték ki a csekket? a másik pedig erről a bűnügyi költségről lenne. jó rendben kifizetném én, de erről nem említettek semmit a bíróságon. ezt így utólag megkérvényezhetem e valamilyen módon hogy részletekben lehessen fizetni? sajnos egyben nemtudom kifizetni!
mit tegyek? teljesen tanácstalan vagyok?!

Sherlock # 2011.01.11. 15:34

Kedves ramszi1,

ez esetben nem hozhat. De hogyhogy nincs iratod? Menj be a polgármesteri hivatalba és jelentkezz be a lakcímre, elvégre tulajdonos vagy.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.11. 12:48

A rongálás mellett lehet, hogy közokirattal való visszaéléssel is gyanúsítják. Abban nincs helye közvetítői eljárásnak.

domild # 2011.01.11. 11:56

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben kérném a segítségeteket. Egy kedves ismerősöm tavaly betörte a volt élettársa szélvédőjét az út szélén. Többéves elhúzódó, isemrősömre súlyos teherként nehezedő anyagi jellegű konfliktus áll fent kettőjük között. Az úton találkoztak, összevesztek, majd a sértett távozott a helyszínről, ekkor törte be a szélvédőt hirtelen felindultságból. A tettét azonnal megbánta, ezért hogy az út szélén álló autóból az iratokat més ne tudja ellopni kivette. Még azon napon kereste telefonon, hogy az okiratot visszaszolgáltassa, és a kárt megtérítse. Az élettárs többszöri keresésre sem reagált, majd a tegnapi napon elhívta egy találkozóra, ahol a rendőrség várt rá. A forgalmi lefoglalták, és jegyzőkönyvet vettek fel. Holnap kell mennie idézésre. Az a kérdésem, hogy mi várható, és mit lenne célszerű mondania, kérnie. A cselekményt nem titkolta el, többször kereste, hogy viszsaszolgáltassa az iratot, és a kárt (40. e Ft) megtérítse. A halmazati cselekmény miatt kérheti-e a közvetítői eljérást, és ha igen, annak mi a menete.

Válaszotokat előre is köszönöm!

ramszi1 # 2011.01.11. 09:47

Tudom, hogy rossz helyen vagyok, először látogattam ide,a viszonyokat tudom, mert rólam van szó. 100%os tulajdonos vagyok, 50%os haszonélvezővel.Ha tudja valaki kérem írja meg a helyes választ.
Köszi. Ramszi

Sherlock # 2011.01.11. 09:43

Kedves ramszi1,

ez nem büntetőjogi kérdés. :)
De hogy válaszoljak is, biztos vagy benne, hogy ezek a tulajdoni viszonyok?

ramszi1 # 2011.01.11. 09:39

Sziasztok!
Kérlek benneteket, aki tudja válaszoljon nekem a feltett kérdésemre haszonélvezettel kapcsolatban. Ramszi1 néven 211.01.07-én.Köszi

végrehajtó1 # 2011.01.07. 19:56

Rágalmazásért jelentettek fel és lefolytattak egy eljárást ellenem, de engem nem hallgattak ki és csak akkor értesültem a dologról mikor jött a felmentő ítélet a bíróságtól

nehezen tudom elképzelni hogy igaz amit írsz...

beriandris # 2011.01.07. 18:16

T. Fórumozók!!!

Rágalmazásért jelentettek fel és lefolytattak egy eljárást ellenem, de engem nem hallgattak ki és csak akkor értesültem a dologról mikor jött a felmentő ítélet a bíróságtól. Az lenne a kérdésem hogy így utólag hogyan tudnám érvényesíteni az iratmegismerési jogom? Nem igazán tiszta számomra hogy miért is volt ellenem ez az eljárás!!

ramszi1 # 2011.01.07. 18:14

Kérdés:100% -os tulajdonos vagyok, 50%-os haszonélvezeti joggal rendelkező személlyel egy háztartásban. Hozhat-e a bíróság olyan jogerős döntést, hogy költözzek ki a saját házamból 30 napon belül, mert hét évig ne laktam ott és nincs bírósági vagy a polgármesteri hivatal által kiállított iratom, hogy visszaköltözhetek a sajátomba?

kovacsz # 2011.01.07. 17:25

Nadír05: Nyomozhatsz te is, vagy megbízhatsz egy magánnyomozót.

Linev # 2011.01.07. 16:46

Köszi a segítséget!Azért jöttem ide segítségért,mert nem értettem a dolgokat tehát kovacsz ne háborogj erre van ez a fórum!Köszönöm!

Gabicsek # 2011.01.07. 16:01

Persze, visszavonhatja, csak majd meg kell magyarázni, miért mondott mást korábban. És akkor valamit fog mondani. Így lesz belőle hamis tanúzás, mivel két igazság nincs.

kovacsz # 2011.01.07. 15:30

Ne értetlenkedj.

Linev # 2011.01.07. 13:47

Köszi a választ!

Ő teljesen igazat mondott!Csak még mindig ezzel nyaggatják mindig behívógatják és fél a szembesítés utáni dolgoktól,mert ismeri a vádlottat!Azért akarja visszavonni-nem hamis tanúzásról van szó!Visszavonhatja?

Dr.Attika # 2011.01.07. 13:20

Kibővítve az előző választ. A magyar jog a hamis tanuzást büntetni rendeli mind büntető, mind polgári, mind közigazgatási ügyben. nyilván visszavonásra gondolt és nem visszamondásra. A két dolog nem ugyanaz. Tessen tanuként igazat mondani. Ez a lényege a jogintézménynek.

kovacsz # 2011.01.07. 12:55

Ha szeretne egy hamis tanuzást elkövetni.... Igen.

Linev # 2011.01.07. 12:46

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy valaki tanúkét tesz vallomást akkor minden esetben azt visszamondhatja és nem jár semmi jogi vagy anyagi kötelezettséggel?!Most lenne szembesítés és ő elötte akarja visszamonda

Előre is köszönöm!L.

Főlökött # 2011.01.07. 10:46

Tisztelettel :

Vélelmezhetően azért, mert releváns személy lenne az ügyben, kihallgatása szükséges-elengedhetetlen. A címe vagy fiktív, vagy semmilyen adat nem áll rendelkezésre az adatbázisban történő keresésre, illetve a rendszer pl. 115 db ilyen nevű személyt adott ki. Nehogymár az összes személyt idézzék :)
Mivel ismerős, vélelmezem még nevesítve is lett és a hatóság nem éri el a megadottak alapján, ezért tájékoztatást kérnek. Ennyi és még logikus-költséghatékony is :)

---------------
  • Lökött
kovacsz # 2011.01.07. 09:55

Miért ne kérdezhetné?
Ráadásul ha tanúként/feljelentőként hallgatnak ki köteles vagy igazat mondani.

végrehajtó1 # 2011.01.07. 09:13

Miért tőlem kérdezik?

ezt a rendőrtől kérdezd

Jogosmi # 2011.01.06. 20:56

Feljelentettem valakit, szerintem lényegtelen hogy milyen ügyben. Be akarja idézni az egyik ismerősömet a rendőrség. A telefonját nem veszi fel. Én a címét nem tudom és ezt most a rendőrség tőlem kérdezi. Ezt a rendőrség gond nélkül kideríti ha jól gondolom. Miért tőlem kérdezik? Tévedek?