van - e esely?


nagyvagany # 2011.01.20. 00:05

koszonom a valaszat.elnezest,hogy ujra zavarom! de mar kaptam egy harom honapos halasztas,es a masidikat elutasitottak.
csak annyit kerdeznek,hogy a bevonulas elmulasztasa eseten sajat okbol,a letoltohaz nem adhassa vissza a kedvezmenynt?
azer van kizarva az osszbuntetes,mert felfuggesztest kaptam vissza, vagy mert ket buncselekmenynel nem jar osszbuntetes?
koszonom,tisztelettel!

nagyvagany

Dr.Attika # 2011.01.19. 23:06

Jó estét!
Eme sajnálatos esetben kérni kell halasztást, mert egyébként ugrik a feltételes lehetősége. Összbüntetésbe foglalás kizárt.

nagyvagany # 2011.01.19. 22:57

jo estet kivanok"
ket kerdesem lenne. jogeros iteletem van.
kaptam 19 honap letoltendo bortonbuntetest,es egy elozo 10 honap felfuggesztett bortonbuntetes utolagos vegrehajtasatat rendelte el a birosag.
az elso kerdesem: jar-e ebbol osszbuntetes??
azt tudom, hogy aki nem nem vonul be onhibajabol kiszabott idopontban,az nem bocsathato felteteles szabadsagra.vagyis nem jar neki kedvezmeny.
a masik kerdesem az lenne,hogy van ra esely,hogy a letoltohaz (BV intezet)jo magaviselet elleneben(dicseretek,kimagaslo magatartas stb.)figyelembevetel visszaadja a kedvezmenyt.
edesapam az egyetlen hozzamtartozom,aki szjnos halalos betegsegben szenved.a bevonulom 2011.februar 8.-ara szol az orvosok pedig 4-6 hetet josoltak neki.
barmhogy is van az apam mellett maradok,ez nem kerdes,csak szertnek tisztan latni.
elore is koszonom.
Nagyvagany