Csalás,mire számíthatok?


ObudaFan # 2011.02.14. 17:40

Ha megállna a csalás, akkor ilyen érték mellett egy felfüggesztett szabadságvesztés simán várható lenne. De kérdés, hogy megvalósult-e, ugyanis ha tájékoztatta a másik felet arról, hogy mire lesz a pénz fordítva, és ez után mindent megtett, hogy vissza tudja fizetni, akkor nem valósult meg sem csalás, sem csődbűncselekmény.

erzsébet1963 # 2011.02.14. 15:24

elnézést, rövid javítás, nem csalás ellen, hanem csalás büntettében.

erzsébet1963 # 2011.02.14. 15:23

Egy elég komoly ügyben lenne szükségem tanácsra. Gyermekem 3 évvel ezelőtt kölcsönkapott 16 millió forintot egy barátjától, amit egy üzlet tönkremenése miatt azóta sem törlesztett, csak nagyon kis részben. A rendőrségen tesznek ellene feljelentést csalás ellen. teljesen büntetlen előéletű, és egy gyors kérdés, mire számíthat körülbelül. ezt csak azért szeretném tudni, hogy már keressek e ügyvédet. előre is köszönöm a válaszukat.

lewho # 2011.02.09. 09:59

De azért nyoma marad!

guba # 2011.02.09. 08:48

A próbaidő lejártával mentesült.

biborka4040 # 2011.02.09. 08:18

1999-ben egy ismerősöm kapott 1év börtönt,2év próbaidőre felfüggesztve.A kérdésem,ez elévül-e valamikor,vagy ennek nyoma lesz,ha esetleg bármikor,bármilyen jellegű bűnt követ el szabálysértés,csalás....).

Köszönöm a választ!

ObudaFan # 2011.02.04. 11:12

A sértettnek nincs fellebbezési joga a büntetőeljárásban, hacsaknem magánvádló, vagy pótmagánvádló. A másodfokú ítélet általában nem fellebbezhető, és a kihirdetésével jogerős. Ez alól a következő kivételek vannak:

Be. 386. § (1) A másodfokú bíróság ítélete ellen fellebbezésnek van helye a harmadfokú bírósághoz, ha a másodfokú bíróság a büntetőjog szabályainak megsértésével

  1. olyan vádlott bűnösségét állapította meg, illetőleg olyan vádlott kényszergyógykezelését rendelte el, akit az elsőfokú bíróság felmentett, vagy vele szemben az eljárást megszüntette,
  2. olyan cselekmény miatt állapította meg a vádlott bűnösségét, amelyről az első fokú bíróság nem rendelkezett,
  3. az első fokon elítélt vádlottat felmentette, vagy vele szemben a büntetőeljárást megszüntette.

A terheltnek ki kell fizetnie a kárt, amit okozott. A sértett ezt érvényesíthette a büntetőeljárásban. Ha nem tette, vagy a büntető bíróság egyéb törvényes útra utalta, akkor polgári pert indíthat.

kakukktojas # 2011.02.04. 09:16

Masodfokon csalas miatt itelet született (masfel ev letöltendö).

A sertett beadhat még fellebbezest - ha igen, mennyi idön belül?

Mikor lesz valojaban jogerös ez az itelet? Hany nap?

A csalo elismerte a tartozast - ha le is tölti a bünteteset, ki is kell fizetnie a tartozast - vagy akkor a leülessel befejezödik az ügy?

Köszönöm a segitseget elöre is!

Gabicsek # 2011.02.03. 20:14

Az ismerősöd pedig ha hamisan tanúskodik a bíróságon, nyakába vesz egy 5 éves szabadságvesztéssel fenyegetett hamis tanúzást.
Ha még sosem voltál büntetve, elsőként nem szoktak végrehajtandót adni. Ahogy guba írta, meglehet a felfüggesztett, mellékbüntetésként pedig némi pénzbüntetésre is számíthatsz.

biborka4040 # 2011.02.03. 10:50

Köszönöm a választ.
De akkor,letöltendő börtönbüntetést nem kaphatok ezért?

guba # 2011.02.03. 07:18

Egy felfüggesztetted szerintem ezek után megérdemelnél.

guba # 2011.02.03. 07:17

Ha azt is mondaná, hogy már kifizetted, akkor a bíróság a büntetés kiszabása körében értékelhetné enyhítő körülményként, hogy a kár megtérült.

biborka4040 # 2011.02.03. 06:19

Egy ismerősömtől kértem 100e ft-ot,papírt írtunk,tanúk nélkül.A papírra nem a saját nevemet írtam.Az ismerősöm feljelentett,mert közben elköltöztem,és nem vettem fel a telefonhívásait.Rendőrségi kihallgatás,majd közvetitői eljárás keretében megállapodtunk,hogy havi részletekben visszafizetem neki az összeget.Mivel ez nem történt meg,most lesz bírósági tárgyalás.A z illetővel jó viszonyban vagyok,úgy néz ki,hogy megegyezünk,hogy a tárgyaláson azt mondja,közben kifizettem neki a tartozást.Lehet-e ezt,és mégis,milyen büntetésre számíthatok?

Köszönöm.

Papucska