Kirendelt védő visszavonása (bohózat)


MajorDomus # 2016.03.19. 10:49

Numda

Sőt a feleségét is reszelheted ha van jó reszelőd!

Ehhez sem kell Kalasnyikov.

wers # 2016.03.19. 10:03

Az ügyvéd nem védheti saját társát, barátját stb?

Dr.Attika # 2016.03.19. 09:56

Igen az ügyvédi etikai kódex nem jogszabály, de magatartási normát szabályoz. Ezen norma megszegése büntető, polgári jogi szankciót is vonhat maga után.

Sherlock # 2016.03.19. 09:31

A hangya a testsúlyának sokszorosát képes felemelni. Ezért szeretem a kávét.
(Kb. ennyire következik a második mondatod az elsőből. A második ráadásul nem igaz.)

Numda # 2016.03.19. 09:29

A kódex nem jogszabály.
Magatartási normát nem szabályozhat. :-)

Dr.Attika # 2016.03.19. 08:03

Az ügyvédi etikai kódexben kellene leírni?: Ügyvéd sem védencét, sem védence élettársát, házastársát nem reszelheti,ugyanezen személyektől reszelésre vonatkozó ajánlatot nem fogadhat el.

Numda # 2016.03.19. 07:56

Védőm még mindig nincs, a bírtóság képtelen hadra fogható ügyvédet találni az ügyhöz.
Mindenki retteg Tállai Andrástól. :-)

Numda # 2016.03.19. 07:53

A vádiratomat benyújtó címeres vezető ügyészt tegnapi (még nem megerősített) híreim alapján lefokozták alaphelyzetbe, helyére új vezetőt neveztek ki, viharsebesen. A másik gazembert simán kirúgták, azzal is volt elég bajom. :-)

Ebben a viharsebesen lefolytatott rendrakási akcióban reményeim szerint nekem is volt részem, hiszen én kalasnyikov helyett jogi eszközöket használtam a bűnpártolással, bűnpártolás sorozattal alaposan gyanúsítható tipikus magyar ügyész esetében. Módszeresen lelepleztem a korrupciós tevékenységüket, okirati bizonyítékok felhasználásával, úgy, hogy a KNYF ne tudja bűnpártolni ezeket a tévelygő jogászokat.

A kérdésem az, hogy az ügyemben fennálló érintettségére hivatkozva megismerhetem-e a lefokozó döntést, hiszen annak indokolása masszívan összefügghet az ellenem folyamatban lévő koncepciós üggyel, másrészt egy ilyen ügyésztől származó (elképesztően ostoba) vádirat támadható-e erre alapozva?

Numda # 2016.03.18. 14:24

:-)

efi99 # 2016.03.17. 12:10

És bonyolíthatja a dolgot, ha az élettárs reszelte az ügyvédet.

Sherlock # 2016.03.17. 11:25

Volt itt a fórumon valaki, akinek a védője reszelte az élettársát, amíg ő előzetesben ült. Az pl.alapos indok volt. De ezt nehéz lenne nevesíteni a Be.-ben.

Numda # 2016.03.17. 10:39

A Be. szerint a kirendelt védő megbízatásának visszavonását a terhelt/vádlott is kérheti, alapos indok fennállása esetén.
Azt azonban sehol, semmi nem definiálja, hogy mik lehetnek az alapos ok halmazatban.

Mik lehetnek?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.07. 09:07

Kamaránál.

xita # 2011.02.07. 08:32
  1. Bíróságnál?
  2. Ügyészségnél?
Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.07. 08:25

Tegyél panaszt.

xita # 2011.02.07. 08:24

50. § (1) A védő köteles

  1. a terhelttel a kapcsolatot késedelem nélkül felvenni,

Ez azt jelenti, hogy az ítélet meghozatala előtt legalább praktikus, ha felveszi velem a kapcsolatot? Már probléma, hogy január 28 óta nem keresett, amióta kirendelték...
A vádindítvánnyal, vádirattal kapcsolatban reagálni 15 napom van.

xita # 2011.02.05. 14:51

Ez a legszebb ebben a magyar nyelvben, amit Te most írsz.
Nem azon az alapon vonta vissza a hatóság a védő kirendelését, mert nem volt a névjegyzékben, hanem azért, mert a védő maga kérte felmentését, és az indoklásban hivatkozott arra, hogy nincs a névjegyzékben.

Valójában: nem volt a névjegyzékben, ezért a védő maga kérte felmentését, ezért a hatóság visszavonta azt.

Persze, ezt a védő akkor is tudta, amikor kirendelték.

guba # 2011.02.05. 11:33

Nem azon az alapon vonta vissza a hatóság a védő kirendelését, mert nem volt a névjegyzékben, hanem azért, mert a védő maga kérte felmentését, és az indoklásban hivatkozott arra, hogy nincs a névjegyzékben. Vagyis jogszerű volt a kirendelése is, a védői ténykedése is, de saját kérésére felmentették.

xita # 2011.02.05. 09:49

Rendben. Elolvastam
DrAttika ezzel fejezi be:
Arra meg végképp nincs joga a hatóságnak, hogy már kirendelt védő kirendelését visszavonja azon az alapon, hogy a névjegyzékbe nem került be vagy időközben kikerült.

Mégis ez történt! Lásd: 15,48

De nyilván az idegeim sincsenek rendben, de vannak tények.

guba # 2011.02.05. 09:31

Olvasd el Attika doktor 4-én 15.37-kor született hozzászólását. Világos, egyértelmű. Nem érted, vagy nem akarod megérten?

xita # 2011.02.05. 09:23

de miért nem? Lehetne bővebben?

kovacsz # 2011.02.05. 09:17

Nem.

xita # 2011.02.05. 08:58

És akkor még az előbbiekhez hozzátéve: élhetek azzal a gyanúval, hogy a kirendelt védő

  • azért nem járt utána a meggyanúsítással kapcsolatban tett panasznak, mert nem is járhatott utána???
  • azért nem tette szóvá a gyanúsítás alapját képező, igazságügyi szakértői véleményről hiányzó bélyegzőt és aláírást, mert nem is volt hivatalosan kirendelhető védő?

A vádat ez a szakvélemény alapozta meg.

xita # 2011.02.04. 17:31

A kirendelt védő kirendelésekor is tudhatta (ki, ha nem ő?), hogy kirendelése akadályba ütközik (vagy ha nem akadály, akkor a Budapesti Ügyvédi Kamara minek hoz ilyen döntést?), abba az akadályba, amit 4 hónappal később jelzett.

Ugyanezt a nyomozóhatóság is tudhatta, feltéve, ha ismerniük kell a vonatkozó jogszabályokat, stb.

De ebben az ügyben ezek szerint tényleg mindegy az is, hogy az igazságügyi szakértő nem látta el aláírásával és bélyegzőjével a szakvéleményét, elfelejtette, oszt jó napot.

Aztán, hogy egy nyomdaipari szakértő szakvéleménye hogyan kapcsolódik a web világához, nyilván az se számít.

iusuf # 2011.02.04. 15:00

Meg lehet fellebbezni, de legfeljebb időhúzásnak lehet jó. A kirendelt védő ugyanis "indokolt esetben" kérheti a felmentését a kirendelés alól, amit az eljáró hatóság szabadon mérlegel. Mi az "indokolt eset", ha nem ez?