Osztrák büntetőjog


pappcs # 2017.03.16. 07:25

Azt kéne tarkón lőni, aki külföldi utazásra jogosító személyit ad a a cigányoknak! Mert a büdös "magyar" cigány, meg a románcigányok kijárnak bűnözni, lejáratva ezzel az egész országot! Az araboknál is rosszabbak, mert ott legalább háború van de a "magyar" migránsok csak anyagi okból lépnek le. Jobb esetben dolgozna, de általában bűnözni mennek ki. A sógoroknál már 20 éve is ki volt írva magyarul, hogy ne lopj! Nem véletlenül...Aztán meg sértve érzik magukat ha kitiltják az országból! Örüljön neki, hogy nem végrehajtandót kapott, mert kaphatott volna!

wers # 2017.03.15. 19:53

A hosszabításról is kellett volna határozatot kapnod.

bjoco # 2017.03.15. 17:04

Üdvözlet.
Köszönöm a válaszokat.
De mikor ugymond kitoloncoltak akkor adtak egy határozatot az idegenrendészeten,hogy 2015-ig van érvényben a kitiltás.Akkor hogy hosszabbitottak meg?

wers # 2017.03.15. 11:41

Vagyis már nem fogják látni az új (külföldi) lakcímet.

wers # 2017.03.15. 11:31

Oh, de ha kitiltották az országból, akkor tudniuk kellett volna, hogy az új lakcim már fog szerepelni az ő nagyon preciznek vélt nyilvántartásukban.

Dr.Attika # 2017.03.15. 11:12

"Sógorok" büntetőeljárási törvényében is van olyan szabály, hogy a terhelt köteles 3 napon belül bejelenteni lakcímének változását. Ha ezt elmulasztotta, akkor annak következményeit vállalni kell.

wers # 2017.03.15. 10:48

Nekem az a gyanúm, hogy a drága "sógorok" nem vették a fáradságot, hogy igénybe vegyék a nemzetközi jogsegélyt, és oda címezték a határozatot, ahol Ausztriában bejelentett címe volt, na de ott sok esély nem volt, hogy át is vegye.
Egyéb variáció, hogy a levél célba talált, csak nem értette, hogy mit tartalmaz.

Dr.Attika # 2017.03.15. 09:22

Osztrák jog szerint kiutasításnak nem csak bírósági ítélet lehet az alapja, hanem rendőrségi határozat is. Vélhetőleg az újabb öt évet a 2015-ös eset miatt kapta. Kapnia kellett határozatokat. Azokat kellene megnézni. Addig nincs más megoldás, mint hogy Csehország felől kell belépnie-kilépnie Németország irányába, irányából.

Burn Out # 2017.03.15. 06:51

vajon mire számíthatsz?! egy vállveregetés, egy kézfogás, egy csokor virág...

bjoco # 2017.03.15. 06:34

Üdvözlöm.
Tanácsot szeretnék kérni,
2009-ben élveztem az Osztrák vendégszeretetét 3 hónapra.
Majd 2010- évben kimentem dolgozni lakcímre bevoltam jelentkezve ahol 4 hét uta negjelentba rendőrség és elvitték, a rendőrségre és közölték hogy 5 évre kivagyok tiltva.Amirol nekem fogalmam sem volt.Elkelet hagynom az országot ,400euros bírsággal.
Majd 2015 Ben munkát vállaltam Németországba és ingatlan, mikor jött a hideg zuhany 2017 márciusban megállított a rendőr Hegyeshalom nál elkérte a szemelyit,és eltűnt vele majd kis idő után visszaérkezett és közölték hogy kitoloncolják újra. Mert a kitiltása 10 éves ami 2021 Ben jár le.
Kérdésem a következő volna mire számíthatok ha megint ellenőrzéskor ez történik?
Mert ugyan is másfelől nem tudok Németországba járni mert céges busszal utazom.
Köszönöm szépen

euzkadi # 2017.02.03. 10:53

Üdvözlet mindenkinek,
Bécsben megbüntettek a metrón, a pótdíjat nem tudom kifizetni, azt kérdezném, h a pénzbüntetést átváltoztathatják e elzárásra. Köszönöm

kramikori # 2016.07.18. 12:23

Tisztelt ügyvéd urak/ hölgyek !
Adott egy 2005.02.13-án történt ügy, melyben betöréses lopás kisérletvel vádoltak meg ausztriában.
A minap kaptam egy idézést tárgyalásra, mint harmadrendű vádlott.
Ennek nem kellett volna még elévülnie ?
Mit kaphatok ezért, illetve mi történik akkor ha nem jelenek meg a tárgyaláson ?
Eltulajdonítás nem történt, még csak nem is a tetthelyen igazoltattak minket az osztrák rendőrök.
A válaszokat, illetve a segítséget előre is köszönöm.

wers # 2016.07.09. 09:59

Ott a gond, hogy aláírtad. Csak nem tudod mit. Ezt elköveti sok ember még az anyanyelvén is.
Szerintem előbb jobb lenne tudni, mit is írtál alá, és miben kellene együttműködnöd.

Burn Out # 2016.07.09. 04:55

Könnyebben megúszod, ha felelősséget vállalsz a tettedért és nem a kibúvókat keresed.

Gondolom Ausztriában sem minden esetben kötelező az ügyvédi képviselet a büntetőeljárás során.

Dr.Attika # 2016.07.08. 20:03

Hiszünk Önnek, de a történet - objektív szemmel- lopás kísérletére utal. nyilván az eljáró osztrák rendőrök is objektíven vizsgálják a dolgot. Aki a jövedelme felét egy ruházati boltban költi el az nyilván üzletszerűen teszi, anyagi haszonszerzés céljából.Ezért is nem életszerű amit leírt.

wers # 2016.07.08. 17:00

akkor ne parázz előre

wers # 2016.07.08. 16:53

Szerintem, ha rendőrség beidéz, megküldik, hogy mit írtál alá, de úgy saccolom, hónapok. Még egy elvett jogi is bír akár fél év alatt átérkezni. Addig nem nagyon lehet bármit is tudni.

wers # 2016.07.08. 16:44

jajj drága, akkor így hogyan segítsek?

wers # 2016.07.08. 16:38

az általad leírtak alapján nem értem, mi történt
De kaptál valamit, amit aláírtál, ha be tudnád írni, másolni, lefordítom

wers # 2016.07.08. 15:51

Minden nap szinte vásárolok a H&M ben,fele fizetésemet ott költöm el,28 napig vissza lehet vinni cserélni
Gyanítom, már rég óta figyeltek. Csilivilzel pár napig az új ruhában, aztán rendszeresen átcseréled valami másra. Azért ők sem hülyék.

Robeszka001 # 2016.02.13. 08:52

Jó napot! Én egy kicsit bonyolult kérdést tennék fel! Dolgoztam salzburg mellet a dpdnél mint sofőr kb. két hetet amiért jàrt volna kb. 600euro fizetes viszont amikor felmondtam hogy nem csinálom közölték, hogy költözzek azzonal ki a lakásböl ahol laktam( a cég bérelte de fizetni kellett érte) és felejtsem el hogy kapok fizetést! volt nálam aznap kb 250euro csomag pénz amit másnap reggel kellett volna leadni de mivel közöltèk hogy nem kapok fizut ezèrt ugy döntöttem hogy elhozom magammal! Ekkor haza jottem magyarba! En irtam hivatalos helyre pontosan mar nem tudom hova de ott azt mondtak miutan utana jartak hogy a volt főnököm felgelentett a rendorségen erről meg is kaptam a papìrt erről a hivatalos helyről de nem a rendőrségtől pedig tudták a magyar cimemet mert ide megkaptam minden dokumentumot errol a hovatalos helyrol de eddig semmi nem történt igazából ez 2013 decemberében volt! A kěrdés az az volna hogy mire számíthatok mivel szeretnénk megint ausztriaban dolgozni kb 1 hét múlva és kérnek erkölcsit! Megfogom ezt kapni? A pénzt nem azért hoztam el mert lopni akartam hanem azért mert közölték hofy nem fizetnek! Ès akülönbözetet nem is fizették ki azóta sem! Tehát nem tolvaj vagyok hanem rendesen dolgozó ember!

kicsi7505 # 2016.01.30. 22:20

Elnézést,a büntetési tételre nem jól emlékeztem,de megkerestem a 127§ az osztrák Btk-ban:
https://www.jusline.at/index.php?…

kicsi7505 # 2016.01.30. 21:28

egypont2
olvastam amit irtál,és ha segithetek vele,megosztom a tapasztalatom,de én csak "civilként"tudok hozzászólni:lopásért 2 év adható,dolog elleni erőszakkal 3 év.Tolmács,ügyvéd jár kint is,alanyi jogon,viszont ne várj tőlük túl sokat...az,hogy elengedtek,és "megdorgáltak",nem jelent semmit,megtették a feljelentést ellened,csak nem vettek előzetesbe.Ami jó jelnek számit,és az is,hogy büntetlen vagy,viszont az Osztrák hatóság kikéri a Magyar bünlajstromot,és ott is büntetett előéletnek számit,ha Magyarországon már volt valaki büntetve.Kissebb ügyekben a Kerületi Biróság "Bezirkgericht"hoz itéletet,más esetben a "Landeschgericht",(az azthiszem Városi Biróságot jelent).A tárgyaláson is van tolmács,és csak osztrák ügyvéd védhet,magyar nem.(illetve ausztriában bejegyzett prxissal csak)a tárgyalás végén,amikor megvan az itélet,megkérdezik elfogadod-e,ha nem az azt jelenti fellebbezel.Nem igazán tanácsos,mert gyakrabban súlyosbit a másodfok,mint enyhit.

kicsi7505 # 2016.01.30. 20:33

Üdvözlöm!
Az alábbi ügyben szeretnék kérdezni:páromat Ausztriában elitélték kerékpárlopási ügyben,18 hónapot kapott,amiből 12 hónapot próbaidőre felfüggesztettek.Ilyen esetben,ha az itélet egy részét felfüggesztik,jogosult-e kedvezményre?Ott is van fegyház/börtön/fogház fokozat,vagy milyen kedvezmény jöhet szóba egyáltalán?
Köszönöm.

motya # 2015.03.16. 13:45

Tisztelt Címzett!

Abban ügyben szeretném a véleményét kérni, hogy egy ismerősöm kábítószerrel való visszaélés miatt került letartóztatásra. Korábban ugyanebből az okból kifolyólag már kapott három hónap elzárást. Azt szeretném kérdezni, hogy jelen esetben mennyi és milyen jellegű büntetésre számíthat, és mennyiben változtat ezen, ha beismeri a bűncselekményt?
Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: motya