Könnyű testi sértés


Szorótom # 2012.03.06. 16:36

Szép estét!

Pár nappal korábban konfliktusba keveredtem egy személlyel.Szóváltás után állítása szerint 3x ököllel arcon vágtam, ebből egyet elismertem a kihallgatás során. Most könnyű testi sértéssel vádolnak. Csak annyi lenne a kérdésem hogy mi lehet a legrosszabb ami történhet ebben az esetben?

bluejuniper # 2012.02.22. 22:29

Köszönöm minden segítőkész szakértőnek a választ.
bj

Gabicsek # 2012.02.19. 18:16

Látlelet hiányában pedig az orvosszakértő véleményt adni nem tud.

guba" # 2012.02.19. 06:18

a látlelet hiánya ugyanúgy nem zárja ki a bűnösségük megállapítását, mint ahogy egyáltalán nem biztos az sem, hogy egy látlelet alapján elítéli őket a bíróság.

A tényállás minden elemét bizonyítani kell, azt is, hogy keletkezett sérülés, és annak mennyi a gyógytartama. Ez orvosszakértői kérdés, amitől szabad bizonyítási rendszer ide, vagy oda, nem tekint el a bíróság.

lakatosviktor # 2012.02.18. 21:18

Látlelet hiányában sem reménytelen az ügy. A szabad bizonyítási rendszerből adódóan egyáltalán nem kizárt, hogy valaki bűnösségét megállapítsák látlelet hiányában is.

A sérelmet szenvedetteknek azt tudom mondani, hogy látlelet hiánya semmiképpen se tántorítsa el őket, ha jogi úton keresnek elégtételt, A testi épség elleni bűncselekmények elkövetőinek pedig azt, hogy a látlelet hiánya ugyanúgy nem zárja ki a bűnösségük megállapítását, mint ahogy egyáltalán nem biztos az sem, hogy egy látlelet alapján elítéli őket a bíróság.

Üdvözlettel:


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

Gabicsek # 2012.02.18. 20:56

A baj, hogy a fényképezőn úgy állítod a dátumot, ahogy akarod. Az orvosi látlelet pedig rögzíti a dátumot és azt, hogy az orvos a vizsgálatkor pontosan milyen sérüléseket (nagysága, színe, stb.) látott azon a napon, amikor vizsgálta. Ebből tudnak az orvosszakértők is később véleményt adni a sérülések jellegére, keletkezési idejére vonatkozóan.

bluejuniper # 2012.02.18. 20:51

Véleményem;Gabicsek; Köszönöm a választ.
Bér a fényképezőkép rögzíti a pontos időpontot, csak jobb lett volna a látlelet (is).
bj

Gabicsek # 2012.02.16. 12:00

Bizony. A fénykép kevés hozzá, az bármikor készülhetett.

Véleményem # 2012.02.16. 11:41

a 8napon belüli sérülés az könnyű testi sértés ez mindenki számára egyértelmű.
Jogi úton a látlelet mindenképpen fontos. Ilyenkor kizárnak minden mást, további egészségkárosodást is akár, és ez az elsődleges látlelet lehet a mérvadó.
az más kérdés hogy ki mit hogyan bizonyít, hogy a sérülés mitől volt, mikor pontosan... a látlelet ezért fontos.

A jogi úthoz kell a látlelet.

bluejuniper # 2012.02.16. 11:05

Köszönöm a választ.
A kérdésem ennyi még, hogy ezek szerint látlelet nélkül is könnyű testi sértésnek számít?
Csak ha jogi lépéseket akar tenni a sértett gondviselője, akkor kellett volna látleletet csináltatni?
bj

Gabicsek # 2012.02.15. 21:10

Látlelet legalább kell hozzá.

bluejuniper # 2012.02.15. 21:09

Tisztelt Szakértők,

Véleményük szerint könnyű testi sértésnek ( 8 napon belül gyógyuló)számít e az az eset, amikor az egyik fél a másikat fojtogatja oly módon, hogy az esemény után jól láthatóan véraláfutások vannak a nyakon oldalt, az áll alatt illetve a tarkó egy részén is? Ezt egy 14-15 év közötti kiskorú követte el egy másik kiskorú (13 éves gyermek) sérelmére. Látlelet nem készült, fotó azonban igen.

Előre is köszönöm a választ.
bj

Véleményem # 2012.02.05. 23:04

a tesco nem foglalkozik ezzel.

davemixwell # 2012.02.05. 20:45

És a tesco biztonsági szolgálat nem fog feljelentést tenni automatikusan?


________________________________
nem vagyok jogász

Gabicsek # 2012.02.05. 20:13

Oda-vissza verekedtetek. A barátnőd kezdte. Ez csoportos garázdaság. Ha feljelentést teszel, megnézik a filmet, azt fogják látni, hogy mindenki verekszik mindenkivel. Ez pedig csoportos garázdaság. Könnyen lehet feljelentőből gyanúsított.

davemixwell # 2012.02.05. 20:08

Akkor jól értem, hogy inkább ne tegyek följelentést? És ha a tesco biztonsági szolgálat a kamerák alapján hivatalból megteszi?


________________________________
nem vagyok jogász

Gabicsek # 2012.02.05. 19:33

Csoportos garázdaság, amiben mindannyian benne vagytok. Én a helyedben meggondolnám a feljelentést.

davemixwell # 2012.02.05. 18:34

Üdv!

A mai napon a barátnőmmel a tescoban voltunk vásárolni, kifele jövet én előre toltam a kocsit, ő megállt valamiért az ajtó előtt, viszont jött mögötte egy nő a kocsijával, aki arrébb lökte, majd szó szót követett, és a barátnőm hátulról ellökte a hóban a nőt. Erre a faszija ököllel leütötte a barátnőmet, majd amikor a védelmére keltem, akkor engem is kétszer megütött ököllel, a napszemüvegem fölszakította a szemöldökömet. Voltunk orvosnál, 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtünk. Nem ismerem a faszit, a biztonsági kamerák gondolom vették az egészet, elvileg a rendszámát sikerült megnéznem.

A kérdés a következő: Van-e értelme feljelentenem a rendőrségen, fog-e történni bármi az ügyben, vagy elfelejtenek foglalkozni ilyen "pitiáner" üggyel?

Illetve mennyire tűnik ez az eset súlyosnak szerintetek?


________________________________
nem vagyok jogász

Tölgyfa # 2012.01.12. 07:33

Tölgyfa
A testi sértésre nem kérek már választ, ám köszönöm a lehetőséget.
Tölgyfa

Hodito # 2012.01.05. 21:39

Hali.

Már megvilágosodtam máshonnan. Úgyhogy nem kell jellemezni. Köszi.

Hodito # 2012.01.02. 20:07

Sziasztok!

Az alábbi problémára szeretnék tanácsot kérni.
21 éves egyetemista vagyok, most január közepén mennék ki Angliába.

Most szilveszterkor azaz január 1-jén. Egy bekamerázott szórakozó helyen a bejárat előtt úgy megütöttek, hogy 3 fogam kitört és 2 kiesett. Nem tudom a nevét annak aki megütött, de a helyen mindig törzs vendég, ezért utána tudok járni. Van rá 1 tanúm a pultos, hogy semmi rosszat nem tettem előtte és Ő látta is hogy mi történt. Életembe nem is beszéltem azzal az emberrel.
A szórakozóhely bejárata nem tudom, hogy be van-e kamerázva. (Remélem). Ugyanis csak kijött leütött és visszament. Nekem nem volt kedvem kötekedni és hazamentem.

Most jártam utána hogy a fogam megcsináltatása több mint 100 000-be fog kerülni. Ezáltal a kiutazásomat is lehet le kell mondani.

Fel lehet ezért jelenteni kártérítésért? Pluszba az arcom tiszta seb és a szám is feldagadt, de az begyógyul. Csak a fogam miatt érdekelne.
Bár az igaz, hogy én is ittam voltam, gondolom ez nagyon befolyásolja a történteket. Még sosem volt feljelentésem ezért nem tudom, hogy működik.

Nagyon köszönöm a segítséget!

Tölgyfa # 2012.01.01. 13:21

Könnyű, nyolc napon belül gyógyuló esti sértést okozott nekem valaki. A sérülés szándékos, mocskoló, fenyegető szavak kísérték. Gyors orvosi sgítségre volt szükségem, ezért eszembe se jutott rendőrt hívatni, rohantam a balesetsebészetre. A kezelés három hétig tartott, erről orvosi leletek vannak, mint ahogy készült orvosi látlelet is a kézsérülésről.
Szemtanú csak a kisunokám volt, akit nem idéztetnék meg a bíróságra tanúnak, Éppen ezért elálltam a feljelentéstől. Az illető azonban már megverte a lányomat, összeverte a férjemet, most ln voltam soron, de a kislány miatt - nehogy sérüljön az apa "tekintélye" - első esetben nem történt feljelentés, a másodikban a felejelentést férjem visszavonta. Az illető egyre inkább vérszemet kap, mint "tiszta" ember. Nem tudom, mit tegyek. Kérdésem: a sérülés miatti magánvadás feljentés mikor évül el? Köszönöm: Tölgyfa

ObudaFan # 2011.12.05. 13:01

A meghallgatás előtt vond vissza, hogy ne kelljen illetéket fizetni.

végrehajtó1 # 2011.12.05. 12:46

nem törvénybe ütköző, csak fura:)

lana78 # 2011.12.05. 10:29

Még annyi lenne a testi sértéssel kapcsolatban,- amit legkésőbb a békéltető tárgyalásig visszavonnék - a kérdésem, hogy a békülés megtörtént közben és napi kapcsolatban maradtam az illetővel. Ez jelent valami törvénybeütközőt az eljárás lefolyásáig?