Könnyű testi sértés


brummy # 2010.01.05. 09:56

Tisztelt fórumozók:
A következő lenne a kérdésem, egy szórakozóhelyről távozva, az egyik barátomba belekötött 2 személy én közbeavatkozva s az egyiket meglöktem. Az úriember elesett (erősen ittas volt) közben a kezében lévő (közterületen) sörösüveg eltört és megvágta az egyik újjátt, mivel ez egy sötét sikátorban történt nem láttam csak mikor utánnunk szóltak. a közelben járőröző rendőrök igazoltattak és azt javasolták beszéljük meg a dolgot kíván e a " sértett" másik félt akar-e feljelentést tenni.
Erre ő nemet mondott így is maradt a dolog.Jegyzőkönyvet nem vettek fel az esetről a rendőrök. Kérdésem később tehet-e feljelentést? Felelősé tehetnek-e a bekövetkezett sérülésért? A tettem alapján én úgy érzem nem, mivel nem az volt a célom hogy megsebesítsem, és ennek a ténye hogy a lökéstől elesett nem róható fel nekem. Meg nem ütöttem csak kétszer meglöktem.

nicsakkibeszél # 2010.01.05. 07:32

Köszönöm a válaszokat.
Természetesen ennek így nincs értelme. Egy 3 cm seb miatt valóban nem éri meg a felhajtás...
Maradok a konkrét tényeknél, és "csak" a rágalmazástért kérek elégtételt.

kaméleon # 2010.01.04. 20:06

Nna, bocs’, de akkor én, mint laikus még kiegészítem.

A feljelentést a rendőrségen és a bíróságon is meg lehet tenni. Méghozzá, mindegy, hogy melyik rendőrségen, nem hajthatnak el.

Látlelet az kell, méghozzá, a rendelőben ki is kell hangsúlyozni, hogy feljelentéshez kell, mert egyébként nem azt adnak. Ezért is fizetni kell.

Mire ebből tárgyalás lesz, ha lesz, rég el is felejtettétek, hogy mi is történt, ráadásul egy megrovásnál, vagy próbára bocsátásnál többre nem számíthattok, akkor sem, ha sikerül bizonyítani, hogy egyedül a másik volt a hibás.
Meggondolandó, hogy érdemes-e egyáltalán ilyen perpatvar miatt egy rakás pénzt kidobni, és a viszonyt is elmérgesíteni.

Hupikék # 2010.01.04. 19:25

Ja, és illetékköteles, 5.000 Ft.-ot le kell róni a feljelentésen.

Javaslom a békülést...

Hupikék # 2010.01.04. 19:19

A könnyű testi sértés ún. magánvádas bűncselekmény, az elkövetés helye szerinti helyi (városi, Bp-en kerületi)bíróságon lehet fejelentést tenni. Lesz egy békítés, majd ha az eredméyntelen a bíróság foyltatja az eljárást.

laeyer # 2010.01.04. 17:49

Tetteleges becsületsértés, vagy könnyű testi sértés! Magánindítványos mind a kettő, neked kell kérni az eljárás megindítását.

Valamelyikben jelentsd fel. GYakorlati kérdés melyik lesz belőle, hatóságfüggő.

Könnyű testi sértés rendőrség!
Azt hiszem a becs. sértést a bíróságon kell..

nicsakkibeszél # 2010.01.04. 15:48

Kedves Fórumozók!
Kérdésem a következő:
Internetes nevesített rágalmazás miatt kell bíróságra mennem, mely 2 napja történt.
Előtte 7 nappal ugyanez az illető, beinvitált a lakásába(gyermekének vittünk férjemmel karácsonyi ajándékot) majd mocskos szavak kíséretében kizavart, közben meglökött, az ajtónak estem, és oldalamon kb 2-3 cm-res véraláfutás keletkezett, mely még ma is látszik.
Ez ügyben is indíthatok valamilyen eljárást? És ha igen, kell hozzá "látlelet"? Férjem tanúja volt a jelenetnek...

guba # 2009.11.20. 05:57

Garázdaság tényállása megvalósulhatott, ehhez még személyi sérülés okozása sem kell. Ha nincsen nyolc napon túl gyógyuló sérülése egyik félnek sem, akkor azért nehéz lesz bármi mást is bizonyítani.

Burren # 2009.11.19. 20:01

Tisztelt ügyvéd úr!
Egy hete volt egy kisebb dulakodás, köztem és egy másik ember között. Valaki feljelentett bennünket, de mi már ezt megbeszéltük egymás között, és nem szeretne egyikünk sem birósági ügyet a dologból...senkinek nem lett komolyabb sérülése, de a rendör engem eröszakkal el akar vinni látleletre, azt mondta ha nem megyek magamtól, akkor elvisz...nagykorú vagyok, ebben az esetben kényszerithet a rendör ilyenre?? az eset óta elmúlt hét nap. Elöre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.11.09. 13:17

A büntetőeljárásban is be lehet jelenteni a polgári jogi igényt, de valószínűleg célszerűbb lesz egy külön polgári pert indítani.

ObudaFan # 2009.11.09. 13:16

Megpróbálhatod a büntetőeljárás keretei között is érvényesíteni a polgári jogi igényedet, de valószínűleg célszerűbb lesz egy polgári pert indítani.

ObudaFan # 2009.11.09. 13:15

Megpróbálhatod a büntetőeljárás keretei között is érvényesíteni a polgári jogi igényedet, de valószínűleg célszerűbb lesz egy polgári pert indítani.

donjockatore # 2009.11.09. 12:34

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A következő problémával fordulnék Önhöz!

Szórakozóhelyen általam ismert személy ököllel úgy megütött h orrcsontom 2 helyen súlyosan eltört ill műteni kellett, hogy helyre tudják tenni a csontokat! 4napig kórházi ápolásra szorultam! 4. nap után kezelő orvosom haza engedett! A teljes gyógyulásom kb 5-6 hetet vesz igénybe! Munkahelyről 3 hétre kiestem! Ez a cselekmény súlyos testi sértés! A rendőrségen jelentettem az esetet! Tanuként fognak meghalgatni! Azon kivül, hogy a rendőrség lefolytatja a nyomozást én biróságon is feltudom jelentenni az illetőt? Pl kártérités stb..??? Mi ennek a jogi menete??

Előre is köszönöm!!!

ObudaFan # 2009.11.06. 13:05

Ez orvosi kérdés. Annyi időn belül lehet felvetetni, amennyi időn belül még orvosilag van értelme.

Valaki66 # 2009.11.06. 12:37

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Olyan kérdésem lenne, hogy a látlelet felvételi ideje meg van határozva. Úgy értem, hogy a cselekmény bekövetkezésétől, számított pl. 24 órán belül fel kel vetetni? Tehát a pontos kérdésem,hogy Időhöz van-e kötve. Köszönöm és várom meg tisztelő válaszát Tisztelettel Kolics Tamás

ObudaFan # 2009.09.29. 15:58

Amennyire én tudom, testi sérülést, egészségromlást még szembe kerülve sem okoz, így ez legfeljebb tettleges bescületsértés, és 30 napon belül lehet a bíróságon feljelentést tenni.

kerdezo2000 # 2009.09.29. 14:12

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Engem az érdekelne,hogy ha valakit leöntenek hypoval,igazából minden ok nélkül,az könnyű testi sértésnek számít-e?És fel lehet-e jelenteni az illetőt,még akkor is,ha maradandó károsodást nem okozott,"csak" az arcbőr pirosággát.
Mennyi idővel az eset után lehet még élni a feljelentéssel?
Milyen következménye lehet ennek főleg,hogy nincs rá tanú.

Köszönöm a segítséget!

Üdv,
kerdezo2000

kerdezo2000 # 2009.09.29. 14:05

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Engem az érdekelne,hogy ha valakit leöntenek hypoval,igazából minden ok nélkül,az könnyű testi sértésnek számít-e?És fel lehet-e jelenteni az illetőt,még akkor is,ha maradandó károsodást nem okozott,"csak" az arcbőr pirosággát.
Mennyi idővel az eset után lehet még élni a feljelentéssel?
Milyen következménye lehet ennek főleg,hogy nincs rá tanú.

Köszönöm a segítséget!

Üdv,
kerdezo2000

ObudaFan # 2009.09.20. 13:46

Nincs mit.

ancixxx # 2009.09.20. 13:16

Köszönöm a válaszát.

ObudaFan # 2009.09.20. 09:04

Ebben az esetben súlyos testi sértés kísérletének számíthat valószínűleg. A pedagógusi mivoltát azért ez nem fogja érinteni.

ancixxx # 2009.09.19. 16:04

Tisztelt Ügyvéd úr,
Külföldi (unióból) férjemmel jelenleg válóper folyik köztünk. Ő Magyarországon kiküldetésben dolgozó pedagógus. Házasságunk alatt a gyermekeihez ragaszkodó, kedves, türelmes, értelmes embernek ismertem meg. Szétköltözésünk óta nagyon megváltozott, folyton fenyeget, durván viselkedik a gyerekekkel is.
Legutóbbi láthatásról 11 éves fiam a halántékán kék duzzanattal, sírva jött haza, a szemüvege is el volt deformálódva. Az apja ugyanis felpofozta, mert a kisfiam állítólag nem köszönt az élettársának. Az ügyeletre rohantam vele, ahol a sérülésre tekintettel a fejét azonnal megröntgenezték, és a testnevelés órák alól is 2 hét felmentést kapott, mert az agyrázkódás lehetőségét nem tudták kizárni (de végülis úgy tűnik, hogy az nem volt).
Az ügyvédem szerint, aki a válóperben a jogi képviseletemet ellátja, a fejre mért ütés súlyos testi sértésnek számít, és a férjemnek a feljelentés után az ügyészség előtt kell felelnie a tettéért.
A kérdésem az lenne, hogy a férjem mit kockáztat (egyáltalán kockáztat-e valamit), és pedagóguskarrierjére az „incidensnek” milyen hatása lehet.
Üdvözlettel.

ObudaFan # 2009.09.15. 19:20

A szükségesség és arányosság keretei között igen.

RedWing # 2009.09.15. 18:34

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy bizonyos szituáció jogszerű megoldásához.
Amennyiben szemtanúja vagyok annak, hogy a BKV ellenőrei jogszerűen leszállítanak egy bliccelőt a villamosról, de az egyikük utánamegy és a megállóban elkezdi lökdösni, lefogja, ezt az ember többszöri felszólítására sem fejezi be, sőt, elkezdi fojtogatni, akkor én, mint "kívülálló" akár tettlegességhez folyamodva megvédhetem/segíthetek neki?
Illetve változtat-e a helyzeten, hogy az ellenőr viseli-e (BKV szabályzat szerint kötelező intézkedés közben jól látható helyen elhelyezni) a karszalagját és a fényképes igazolványát vagy sem. Hangsúlyozni szeretném, hogy a bliccelő semmi olyat nem tett, amivel kiválthatott volna ilyen reakciót!
Előre is köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2009.09.15. 17:04

Bizonyítani neked kell. És nagy kártérítésre ezért ne számíts.