Könnyű testi sértés


Agent Cooper # 2014.03.03. 11:13

Kedves Jackie!

Az elmondása alapján nem valószínűsíthető a jogos védelmi helyzet, de látni kéne a kamera felvételeket. Viszont arcra irányuló ökölcsapás esetén általában megállapítható a súlyos testi sértés kísérlete.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Jackie # 2014.03.01. 15:49

Hozzászólásomhoz annyi kiegészítést tennék, hogy 21 éves vagyok büntetlen előéletű.

Lengyel Ibolya # 2014.03.01. 12:55

Tisztel ügyvédúr/nő! Szeretnék Önnel megosztani egy esetet, ami velem és kislányommal történt múlt év IX.16-án (hétfőn). Az a lényeg, hogy a kislányomat (aki 10 éves és 4. osztályos, a józsefvárosi Deák Diák általános iskolába jár) Lakatos Pálné szülő részéről folyamatosan az a rágalom éri, hogy az iskolában fenyeget és terrorizálja az ő kislányát, akit óvodás kora óta ismer, hisz együtt jártak egy csoportba, és most is egy osztályba járnak! Hétfőn a kiskutyámat hoztam haza az állatorvostól mikor találkoztam a kislány anyukájával és kisfiával, akivel nem vagyunk év eleje óta köszönő viszonyban se (ez a 4.éve hogy haragszik és folyamatosan inzultál) úgy gondoltam én leszek az okosabb és nem állok még a zebrán se mellé! Nem tudom miért, de hangosan mondta a kisfiának, hogy én is halljam, hogy ne is álljak melléjük!! Erre én megkérdeztem szépen tőle, hogy „árulja már el miért haragszik rám ránk?” Amire a válasz ez volt: „Azért mert a te nagydarab CIGÁNY lányod fenyegeti a lányomat,de nem sokáig mert én megpecsételem a CIGÁNY lányod sorsát !” Elmondta, addig nem nyugszik meg, amíg én el nem viszem az iskolából! Fontos megjegyeznem, hogy kislányom kitűnő tanuló, a Gór Nagy Mária színi tanodájába is jár 2. éve, magatartása példamutató. Erre én mondtam többször is neki, hogy fejezze be, de ő csak folytatta az provokálást és még csúnyább dolgokat mondott, és elborult az agyam és meghúztam a haját, hogy végre fejezze már be, mire ő is meghúzta az én hajamat. Ki hívtuk a rendőrséget, mindketten. Ki is jött egy járőr autó, benne 2 rendőr, az egyik egyből letámadt engem, hogy fejezzem be, biztos nem nekem van igazam! Hiába mondtam, hogy az egész utca hallotta mi történt, hogy miket mondott a lányomra és rám is, nem kérdezték meg a járókelőket: mi és hogy történt. A nő azt mondta, hogy én mindegyiket ismerem és a rokonaim. Azt kiabálta, hogy „a kisebbség mindent megtehet, és mi csak segélyekből élünk!” Utána a nőszemélyt beültették a rendőrautóba és rendőri kísérettel ment az iskolába panaszt tenni. (Az én idegi állapotomra, szavaimra fittyet hánytak a rendőrök, azt mondták, ha akarok, tegyek panaszt a rendőrségen.) Mire én is az iskolához értem, már ment a nagy dráma, hogy én „agyba-főbe vertem, a rokonaimat hívtam rá” stb. Az igazgató helyettes hölgy, aki ennek a nőnek a 3-os kisfiát tanítja, egy értelmes mondatot sem engedett elmondani, folyton közbe vágott, persze én zokogtam és abban az állapotomban nem is fogtam fel miket mond, csak el akartam mondani mi is történ valójában. Amikor végre egy kicsit odafigyelt rám, elmondtam, hogy mit is mondott ez a nő a lányomról, hogy feljelentette az önkormányzatnál, becsmérelte a lányomat és engem. Lakatos Pálné szemrebbenés nélkül letagadott mindent és persze az igazgató helyettes hölgy hitt neki! Elhangzott egy olyan mondat is, amire én akkor nem tudtam reagálni, mivel nem voltam olyan állapotban, miszerint: „3 éve folyamatosan csak ígéreteket kap arra, hogy ez az ügy rendeződni fog a kislányommal, mert már elege van, hogy eddig csak ígérgetnek neki”. Lakatos Pálné ezután elment a rendőrségre. S amikor én is előadtam, hogy megyek a rendőrségre feljelentést tenni akkor az igazgató helyettes hölgy (Pétery Katalin) azt mondta, hogy szeretném-e, hogy a gyámügy vizsgálódjon ebben az ügyben? Mert a gyámügy külön is elbeszélgethet a kislányommal, hogy „vajon nem-e én uszítom-e a lányomat a másik kislányra?” Erre én azt válaszoltam, hogy „semmi akadálya, mert ez alaptalan!” Lakatos Pálné mindig is azt szerette volna elérni, hogy elvigyem a kislányomat az iskolából, de ez idáig nem sikerült neki. De lehet, hogy ha az iskola az összeférhetetlen asszony mellé áll, eléri célját. Mert nem szeretném, hogy a kislányomra rosszallóan nézzenek miattam, a vállalt hibám miatt, hogy meghúztam a haját. Végül, csak beleestem a csapdájába, nem kellet volna és vállalom érte a felelősséget. Lehet más okosabb lett volna nálam, de higgye el, abban a percben nem tudtam gondolkozni, csak meggondolatlanul cselekedni. Elment a rendőrségre, és feljelentést tett ellenem, persze én is feljelentettem őt rágalmazásért! A kérdésem csak annyi lenne: ki védi meg az ilyen rasszista szülőktől a gyerekeinket? Vagy törődjünk bele azzal a címszóval,hogy CIGÁNYOK vagyunk, és tűrnünk kell! Azóta voltam bent az iskola igazgatónál (IX.23-ám) de süket fülekre találtam! Én ezzel nem tudok egyet érteni! Nyílt és rejtett rasszizmussal kerülünk nap mint nap szembe, nemcsak én, a gyermekem is! IX 26-án megint inzultált és fenyegetett a kislányom füle hallatára Lakatos Pálné, nem foglalkoztam vele, inkább megkerestem a lányom osztályfőnökét, elmondtam neki mi is történt, amire ő teljesen felháborodott és kikérte magának, hogy én zaklatom ezzel az üggyel! Elmondtam, ez rá is tartozik, de ő inkább lekezelően viselkedett velem és faképnél hagyott! Én elnézést kértem tőle és megígértem neki, hogy többet nem fogom zaklatni ezzel az ügyel. Szeretném az Ön segítségét,ha lehetséges képviselését kérni ebben az ügyben, mert úgy érzem Lakatos Pálnénak vállalnia kell a felelősséget azért amit tett és mondott. alaptalanul nem lehet rágalmazni vádolni senkit sem,pláne nem egy ártatlan 11 éves kislányt. 2014 Február. 27-én volt egy bírósági meghallgatás,békítő jelleggel de sem én sem Lakatos Pálné nem éltünk a lehetőséggel!!A bírósági meghallgatáson kiderült, hogy több feljelentést is tett ellenem azért mert én állítólag folyamatosan zaklatom őt és gyermekeit.Ez a vád alaptalan mivel én nem zaklatom őt sem a gyermekeit!!Tisztelt ügyvédúr/nő szeretnék öntől kérni egy idő pontot és személyesen is elmondani részletesebben az ügyet!!

Maradok Tisztelettel:

Lengyel Ibolya

Jackie # 2014.03.01. 10:44

Tisztelt Fórumozók!
Tegnap történt velem, hogy kerékpárral mentem át egy forgalmas, kamerákkal megfigyelt téren, amikor odajött mellém szintén kerékpárral az exbarátnőm mostani barátja és elkezdett fenyegetőzni, hogy ne köszönjek a lánynak, mert nekem abból bajom lesz. Az előzmény az volt, hogy pár héttel előbb köszöntem a lánynak amikor együtt voltak. Szóváltásba keveredtünk a végén megmondtam, hogy ne fenyegessen engem nem vagyok kíváncsi rá és otthagytam. Ezután utánam eredt elkapta a kabátomat és lerántott a bicikliről. Nem sérültem meg anyagi kár sem keletkezett. Miután felkeltem azon nyomban hirtelen felindulásból ököllel arcon ütöttem. Illetve csak akartam nem emlékszem pontosan, de nem találtam telibe, mert az öklöm se fájt és rajta se keletkezett semmilyen sérülés. (Mindezt nagyon valószínű, hogy térfigyelő kamerák és sok-sok járókelő szeme láttára) Verekedés nem lett belőle, de a szóváltás, fenyegetőzés folytatódott még néhány percig. Ügyeltem rá, hogy semmilyen becsületsértő mondat ne hagyja el a számat. Annyit mondtam neki, hogyha bármit csinál akkor feljelentem. Végül otthagytam faképnél és nem is jött utánam. Feljelentést nem tettem. A kérdésem, hogy számíthatok-e bármilyen retorzióra? Illetve, hogy megütöttem miután felkeltem az még jogos önvédelem?

Agent Cooper # 2014.02.28. 13:23

Kedves MrTP!

Nagyon buta hozzáállás, amit Ön tanúsít. Simán el fogják ítélni.
Az új Btk. szerint már 5 év az elévülés csipcsupp egyekben.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

MrTP # 2014.02.28. 09:27

kerdesem az lenne, hogy az exem el akar tiltatni a gyerek lathatastol es kieszelt egy uj tervet. Mikor mentem a gyerekert lathatasra nem adta oda a gyereket, hanem a szomszed haverjaval rendort hivtak es ugy adtak elo, hogy en megtamadtam az ex csajomat es a szomszed pasi csak megvedte es kozben neki felhorzsolodott a laba, de az ex csajom latta, hogy en a 110kg-al 3 szor raugrottam az ismrosere ezert volt horzsolas a farmerja alatt, termeszetesen a 48-as ciponyomom a nadragjan nem volt jelen, de ez senkit nem erdekelt es 110kg-al raugrani valakire minimum sipcsonttorest, de mindegy. Ezert garazdasagert es testi sertesert feljelentett az ex csajom es eljarast inditottak ellenem, latletlet nem keszult es az allitolagos sertett sem tett feljelentest ellenem testi sertesert. A nyomozas soran az ex csajom, a feljelento volt a tanu, hogy a szomszedot latta ahogy megrugdostam es a szomszed volt az ex csajom tanuja, hogy garazdasagot kovettem el mert ot allitolag megrugdostam....ez mar magaban egy paradox, de sajnos az ugyesz ugy gondolta ez eleg a vademeleshez, hogy 2 haver ellenem tanuskodik es gyorsan szereztek meg 2 tanult tortenetesen a szomszed csajat es egy masik havert, ezekkel tanuszembesites sosem tortent. Most jon a birosagi targyalas, majd gondolom kipostazzak, de en mar el sem akarok menni erre, mert elegem van a jogtalansagbol es a meghurcoltatasokbol amik ebben az orszagban ertek, inkabb kulfodre tavozom. Van arra valakinek tippje, hogy ha nem jelenek meg a targyalason ebben az ugyben nemzetkozi korozest kiadhatnak-e ellenem es mondjuk egy nem EUs orszabol Mo-ra toloncolhatnak-e? Vagy, hogy mikor evulhet el egy ilyen bagatel, humbuk ugy?
Koszonettel egy szergeny apuka.

ObudaFan # 2014.02.17. 09:06

És mit mond ez a másik tanú? Mert feljelentést akkor érdemes tenni, ha valamivel tudod is bizonyítani, amit mondasz.

Réka Andrea # 2014.02.15. 13:46

Üdvözlöm!
Egy nagyon fontos kérdésem lenne. Ez tegnap történt: mentem volna délelőtt boltba, kezemben a szemét, meg a táskám. A közös képviselő és a másik szomszéd megint rólunk beszélgettek, mint mindig. Megyek lefelé, közös k. elapott, megszaggatott, lökdösött, rángatott, és lelökött a lépcsőn. Annyi volt a szerencsém, ahogy lökdösött minden kiesett a kezemből és meg tudtam kapaszkodni. Semmi nem látszódik rajtam. Kihívtuk a rendőröket, nem tudnak mit csinálni,persze a nő tagadott mindent. Azt mondta elestem a lépcsőn. Az a lényeg hogy nem is estem el. És ha el is estem volna, érdekes, pont akkor, mikor ő ott volt. És miért nem segített, ha elestem-az állítása szerint...Az ügy szemtanúja volt a szomszédasszony, aki nem segített nekem, és nem szólt rá. És van még 1 szemtanú. Párom csak annyit látott, hogy repül minden a kezemből. Mit tehetek? Kérem segítsen. Tehetetlen vagyok! Hova fordulhatok? Nem úszhatja meg csak így. Legközelebb a 8 hónapos gyerekemet veri meg?

Enci76 # 2014.02.01. 17:02

Köszönöm szépen a válaszát Agent Cooper.

Agent Cooper # 2014.01.31. 12:01

Kedves Enci76!

Ön nem tehet magánindítványra büntetendő cselekmény miatt feljelentést édesapja helyett(kivéve, ha édesapja korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen). Amennyiben az intézkedő rendőrök jegyzőkönyvet vettek fel a feljelentésről, abban az esetben nem szükséges bármit is tenniük, amennyiben viszont ez nem történt meg, úgy a cselekménytől számított 30 napon belül kell az Ön édesapjának feljelentést tennie.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Agent Cooper # 2014.01.31. 12:01

Kedves Enci76!

Ön nem tehet magánindítványra büntetendő cselekmény miatt feljelentést édesapja helyett(kivéve, ha édesapja korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen). Amennyiben az intézkedő rendőrök jegyzőkönyvet vettek fel a feljelentésről, abban az esetben nem szükséges bármit is tenniük, amennyiben viszont ez nem történt meg, úgy a cselekménytől számított 30 napon belül kell az Ön édesapjának feljelentést tennie.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Enci76 # 2014.01.30. 18:33

Apámat a múlt hétvégén a szomszédja bántalmazta. Könnyű testi sértést követett el ellene.Telefonáltam a rendőrségnek, mentőt hívtam telefonon.Kérdésem lenne, hogy kell-e magánszemélyként feljelentést tennem, vagy a helyszínelő rendőrség automatikusan eljárást indít ellene ?

Véleményem # 2014.01.13. 07:23

van konkrét ügy vagy sem... de ha csak előre megy már a spekulálás akkor kár a szóért egyenlőre.

az orvos nem másít meg semmit. látlelet plusz a sértett kezdeményezheti az eljárást aztán később kezdődhet a bizonyítási herce hurca, meg a tanúk egyik oldalról másik oldalról meg a független tanúk stb...

erdesz7 # 2014.01.10. 19:18

azt szeretném kérdezni,hogy egy kisebb lökdösődés ,egymás ruházatának rángatása könnyű testi sértésnek számít-e.sérülés tudtommal nem volt ,max csak a csukló megszorításából eredő bőrelszineződés.az előfordulhat ,hogy a sértett a látleletet az orvossal megmásíttatja,vagyishogy súlyosabbnak tünteti fel mint amilyen az valójában?ilyen esetben mit tehetek?

Véleményem # 2013.11.04. 22:09

Meg kell próbálni... A fórumozás csak idő veszteség ebben az esetben...

Kill Bill # 2013.10.31. 17:10

Megvert a párom már 2 hete. Nem az első volt, sőt egyszer agyrázkódást is kaptam, de eddig nem tettem feljelentést. A legutóbbi után szakítottunk, de nem bírtam látleletet vetetni. Egy kis faluban élek, én szégyelltem magam. Most kezd elfajulni a helyzet a szétköltözés miatt, követel mindent, ami nem az övé, azt is és fenyegetőzik. Még mindig látszanak a zúzódás nyomai, sőt az egyikben van egy csomó. Van még értelme orvoshoz mennem és látleletet vetetni? Mert úgy érzem csak így tudom megvédeni magam a későbbiekben. Ha kényszerít rá, fel is jelenteném. Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2013.09.20. 05:42

Ha azt tudod igazolni, hogy nem voltál ott, akkor vélhetően sok kérdés nem marad. (Már ha tettesként vagy vádolva.)

Agent Cooper # 2013.09.19. 22:34

Kedves antalzsol@freemail.hu!

Vagy rágalmazás, vagy hamis vád, a kettő kizárja egymást, mivel a hamis vád a rágalmazás speciális esete. És addig fölösleges ezen töprengeni, amíg az alap ügy le nem zárult.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2013.09.19. 15:02

A látlelet nem azt igazolja, hogy te okoztál valamilyen sérülést, hanem azt, hogy valamilyen sérülése volt az illetőnek. Ezt a bíróság vélhetően akkor is tudja, ha nem csináltatsz magadról látleletet.

Agent Cooper # 2013.09.18. 22:21

Életszerű a történet, én már találkoztam ennél sokkal rosszabbal is... Általában az ilyesminek akkor szakad vége, amikor a másik felet marasztalják el, mondjuk egy hamis vád miatt...

A. C.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.15. 21:51

Ez a rovat vonzza a fake-sztorikat. Vagy egy és ugyanaz a troll szórakozik?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.15. 21:50

Ha csináltatok az orvosommal egy látleletet az egyik sérülésemről azt be viszem a bíróságra, hogy ilyet bárki bármikor ki állíthat és ez nem számítana bizonyítéknak.
Ez meg már nem is kérdés, hanem állítás.

Mellesleg fordítva ülsz a lovon. Ha van alibid, akkor annak igazolása helyett miért próbálkoznál sehova nem vezető trükkökkel?

metaxa # 2013.09.15. 19:57

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot kérnék az ügyemben! Ezév Májusában vitába keveredtem a szomszéddal. A 78 éves öreg a 4 éves gyerek játékbabakocsiját a levette a kampóról a földhöz vágta. Anyám normál hangnemben megkérdezte mégis miért csinálta. Az öreg anyámat megrángatta a ruházatánál fogva, anyám segítségért kiálltott, én a paprika spray-vel befújtam az öreget, kapott anyám is, és az 1 éves gyerek is, majd kihívtam a zsarukat. Csoportos garázdaság miatt vádemelés lett, majd az Ügyészség ejtette a vádat hármunk ellen.
A helyszíni orvosi ellátás során emberre veszélytelen anyagnak minősítette az orvos a sprayt.
Az ügyészi leirat szerint a helyszínre érkezéskor az öregnek már szinte panasza sem volt.
Az öreg könnyű testi sértésért magánindítványt tett.
Megjött az idézés a bíróságról, tárgyalásra.
Milyen és mekkora büntire számíthatok?
Köszönettel:METAXA

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.15. 17:56

Nem sikerült ezt a kérdést megfogalmazni, ugye, te is érzed?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.13. 07:30

Fake - bár fiktív jogesetnek nem rossz.

Szvsz a nagy erővel, ököllel arcra mért ütés már lehet súlyos testi sértés kísérlete is (legalább eshetőleges szándékkal), de a garázdaság egyébként is szubszidiáris tényállás.