Mikor kell bevonulni


lakatosviktor # 2011.03.01. 14:44

Szerintem egy hónap azért lehet, mire az iratok átfutnak mindenütt. Több nem hinném. De persze lehet, hogy 2 hét.


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

guba # 2011.03.01. 13:10

Ez esetenként változik, függ a kiszabott b. tételtől, van akit azonnal visznek. Két év börtön esetében már tartani lehet az elítélt elrejtőzésétől, ha nincs akadálya a büntetés végrehajtásának, akkor foganatba veszik. Legalább nyolc nappal kell megelőzni a felhívásnak a bevonulást.

reagenross # 2011.03.01. 11:48

Köszönöm a válaszokat.

Ennyire gyorsan mennek Magyarországon a dolgok? Azt hittem a tárgyalás és a behívó között több hónap is eltelik.

guba # 2011.03.01. 11:22

8-10 napon belül szerintem, a te esetedben.

ObudaFan # 2011.03.01. 11:16

2 évnél hosszabb szabadságvesztésre csak akkor kaphatsz halasztást, ha betegséged az életedet fenyegeti, ha legalább 4 hónapos terhes vagy, vagy ha 6 hónaposnál fiatalabb gyermekedet gondozó nő vagy.

reagenross # 2011.03.01. 10:35

Üdv,

Kaptam első fokon egy 2 év 4 hónapos börtön fokozatú ítéletet, és volt egy 1 éves felfüggesztett fogháza aminek letöltését a bíróság első fokon elrendelte. Most márciusban lesz a másodfokú ítélethozatal,nyilvános tárgyalás keretein belül. 2 kérdésem lenne:

1)
Ha megkapom az ítéletet, akkor azután mennyi idővel kell bevonulni? Persze nem napra pontosan, hanem egy átlag érdekelne, tapasztalataik alapján.

2)
Kaphatok -e halasztást a 2 év négy hónap + az 1 évre?