Igazságügyi Könyvszakértő mennyit tévedhet?


Gabicsek # 2011.03.05. 12:02

xita!
Ha a szakértő hamis szakvéleményt ad, nem hatóság félrevezetése, hanem hamis tanúzás (büntető-, vagy polgári ügyben).

Btk.
Hamis tanúzás

238. § (1) A tanú, aki bíróság vagy más hatóság előtt az ügy lényeges körülményére valótlan vallomást tesz, vagy a valót elhallgatja, hamis tanúzást követ el.
(2) A hamis tanúzásra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni arra, aki

  1. mint szakértő hamis szakvéleményt, vagy mint szaktanácsadó hamis felvilágosítást ad,

Feljelentést ellene folyamatban lévő ügyben csak az alapügyben eljáró hatóság tehet, Te csak akkor, ha az ügy befejeződött, és tényleg hamis szakvéleményt adott.

240. § Hamis tanúzás miatt mindaddig, amíg az az ügy, amelyben a hamis tanúzást elkövették (alapügy) nem fejeződik be, büntetőeljárás csak az alapügyben eljáró hatóság feljelentése alapján indítható. Az ilyen feljelentés esetét kivéve a hamis tanúzás elévülése az alapügy befejezésének napján kezdődik.

csokkeno # 2011.03.04. 05:17

Kedves Kovács Béla Sándor!

Bővebben kérlek!

csokkeno # 2011.03.02. 19:40

Nem

2632 # 2011.03.02. 19:33

Csak nem egy SZ. István nevű szakértőről van szó?

csokkeno # 2011.03.02. 15:53

kbs.
Bővebben?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.02. 15:32

Fake. Az ügyetlenebb fajtából.

kismukk # 2011.03.02. 15:30

csokkeno
(elnézést, előbb tévesen xitának szólítottalak meg...)
írod:
Kereskedelemről van szó. Árképzésről.
Úgy emlékszem, van nálunk olyasmi hogy versenyhivatal, pontos nevét nem tudom. De ők foglalkoznak a tisztességes verseny elbírálásával, érteniük kell az árképzéshez. Onnan nem lehet kérni szakértőt?

csokkeno # 2011.03.02. 14:58

A hirdetési tarifákban van különbség két szín nyomás vagy négy szín nyomás. Hatékonyságban is van ...

Kevés olyan szakma van mint egy szagértő (nem tévedés) Mindegy mit hogyan csinál a pénzt megkapja.

Felvetődik a kérdés : Ki miért épp azt a szagértőt bízza meg...

xita # 2011.03.02. 14:34

Nálam meg színekről Egy újság áránál nem mindegy, hogy fekete-fehérben nyomják a címlapot és a hátsó borítót, vagy színesben. Ezt még egy óvodás is meg tudja különböztetni szabad szemmel, nem még egy szakértő. Feljelentem a hatóság félrevezetése miatt.

csokkeno # 2011.03.02. 14:08

Köszi a tippeket!
A kamarára gondoltam én is. Sajna Ő a kamarai alelnök :(
Próbáltam a mazsolázást. Rendőr: Én nem értek hozzá - csak a szakértő. Ügyész: Én nem értek hozzá csak a szakértő. Talán a bíró majd ért hozzá. Kereskedelemről van szó. Árképzésről.

kismukk # 2011.03.02. 14:01

xita:
Nem tudom, egy perben hány szakértő kirendelését lehet még kérni, szerintem van még lehetőséged.
Ezeknek a szakértőknek van kamarájuk, keress rá, ott panaszt lehet tenni (ha ilyen "alapos", már biztos volt ellene, kérdezd meg..., ekkor bíróságtól kérhető a kizárása!), lehet ajánlást kérni tőlük. Vagy, kérdezd meg, ilyen esetben mit tégy.
Tárgyaláson vagy előtte indítványban ki kell mazsolázni belőle egy egyszerű számpéldát, mint 2x2 = 5 (...néha!) és megcáfolni szakértő szakmai felkészültségét.
(mire bíró majd mondhatja: a példa elbírálására nincs jogosultságom, jogköröm vagy effélét)

csokkeno # 2011.03.02. 13:49

T. Xita!
Mit tudtál csinálni ellene? Ügyvéd mit javasolt?

csokkeno # 2011.03.02. 12:39

Bocs, de ez az ember az. Bírósági végzése van róla. Ő volt az első aki Mo-n ügyvéd és könyvizsgáló egyszerre. Keress rá

xita # 2011.03.02. 12:38

Éppen ezért elvárható lenne az igazságügyi "bármilyen" szakértőtől, hogy ne tévedjen. Azért van speciális szakértelme és ezért kapja a nem kevés forintot.

Ellenben az én ügyemben is téved, korábban már leírtam, hogy a vádemelés alapját képező szakértői véleménye szerint 100%-ig zöld-fekete színűnek írta le azt, ami csak 85%-ig zöld-fekete, a maradék 15% négyszín color.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.02. 12:30

Ha már tárgyi tévedések: senki nem lehet egyszerre ügyvéd, felszámoló, és igazságügyi könyvszakértő.

csokkeno # 2011.03.02. 12:18

Kedves Fórumozók!

Ügyemben, szándékos károkozás-hűtlenkezelés, egy nagymenő (ügyvéd-adószakértő-adótanácsadó-felszámoló...) szakértőt bíztak meg. Pofátlanul nagy költségért cca.1,5 MFt.
Az anyag, ami elkészült számomra teljesen elfogadhatatlan. Tárgyi tévedésekkel, szakmai hibákkal (összead különböző kategóriákat - azaz különböző mértékegységeket) DUPLIKÁCIÓKKAL (ugyanazt a tételt többször számolja), és ami a legviccesebb matematikai hibákkal van tele. Észrevételeimre egy második "szakértői" vélemény is elkészült. Van olyan tétele, aminek kb. 90 % -os a pontatlansága !!!
Amennyiben ez alapján fognak ellenem vádat emelni, nagyon távol leszünk a valóságtól.
Kérdés mi a leghatékonyabb módja az érdek érvényesítésnek??? Mit tehetek ez ellen?

Köszönettel!