Hatóság félrevezetése


Gabicsek # 2011.03.07. 20:54

Hát, azt a rendőrök rögtön leellenőrzik a nyilvántartásban, hogy létező személy, vagy sem, tehát hamar kiderül. Ha is bekerül a képbe, akkkor van még mellette tegyük fel egy szabálysértésre vonatkozó hamis vád is. (természetesen ha nem bűncselekményt, hanem csak szabálysértést követett el)

lakatosviktor # 2011.03.06. 22:19

Honnan tudjuk, hogy nem létezik olyan személy? Nem kizárt. Nem azt mondtam, hogy hamis vád lesz, hanem hogy mi van akkor, ha esetleg az is bekerül a képbe.


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

lakatosviktor # 2011.03.06. 22:19

Honnan tudjuk, hogy nem létezik olyan személy? Nem kizárt. Nem azt mondtam, hogy hamis vád lesz, hanem hogy mi van akkor, ha esetleg az is bekerül a képbe.


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

Gabicsek # 2011.03.06. 20:51

a közokirat-hamisítás oké, a hamis vád viszont nem, mert ahhoz beazonosítható személyt kell hamisan vádolnia. Mivel nem létező adatokat adott meg, így a hamis vád sem állhat meg.

lakatosviktor # 2011.03.05. 23:02

kovacsz: így van, ettől lesz közokirat-hamisítás, ahogy guba is írta.

Ha bejön a hamis vád esetleg, tehát van ilyen adatokkal más, létező személy, akkor szóba jöhet a Btk. 236.§ (2) bekezdése: "Korlátlanul enyhíthető, különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető is a hamis vád elkövetőjének a büntetése, ha a vád hamisságát az alapügy befejezése előtt az eljáró hatóságnak feltárja."


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

kovacsz # 2011.03.05. 20:04

Közreműködik abban, hogy valótlan adatokat foglaljanak közokiratba, mivel a rendőri jelentés közokirat.

Gabicsek # 2011.03.05. 11:52

Ha olyan nevet és adatokat adtál meg, ami nem létező személy, az nem bűncselekmény, csak az, amit guba írt. Olyan nincs, hogy rendőrség félrevezetése, csak olyan, hogy hatóság félrevezetése. Ez viszont nem az, mert nem meríti ki ennek a bűncselekménynek a törvényi tényállását.

rendorsegfelre # 2011.03.04. 12:54

Nem másét adtam meg, hanem sajátomat hibásan..

guba # 2011.03.04. 12:44

Ha a rendőr jelentést írt az esetről, amiben másnak a neve szerepel, akkor ez közokirat-hamisítás, ha létező személy adatait adtad meg, akkor halmazatban még hamis vád vétsége is megállapítható. Hogy mennyit kapsz érte az egy csomó egyéb körülménytől is függ. Az is lehet, hogy megúszod egy próbára bocsátással, mert fejletlen személyiség vagy még. :)

rendorsegfelre # 2011.03.04. 12:27

Lekapcsoltak mivel nem volt bekötve az öv, utas voltam és nem voltak nálam az adataim. Hamis adatokat diktáltam de ez kiderült és utána elmondtam a valós adatokat is. Kaptam lapot hogy feljelentettek mert nem volt bekötve az öv, és azt mondták hogy rendőrség félrevezetése miatt is felejentenek de arról nem kaptam papírt. Most megkaptam postán 2 lapot, akkor mindkettőért feljelentettek? 18 éven aluli vagyok mekkora pénzbüntetésre számíthatok?