lefoglalták a számítógépemet


tamás31 # 2011.04.03. 07:14

Azt mondta a ügyvéd,hogy évig is elhúzódhat mire tárgyalás lesz belőle.

tamás31 # 2011.03.28. 06:32

Monitort nem vitték el csak a gépet.Sikerűlt vennem egy p4-es számítógépet!Arról írok.De azért Jó lenne ha vissza adnák a másik gépemet.Hogy anyagiakban tudjam a büntetést ami várható.

huncut Inci # 2011.03.27. 21:44

Bocs a kotnyelességért, de én már csak ilyen vagyok! Tamás31 Ha lefoglalták a számitógépedet akkor most miről irsz?? Másfelől én ugy hallottam hogy 100euróért már igaz használtan de lehet pentium 4-es számitógépet kapni dvd iró-olvasóval. Pontosan nem tudom hogy nálatok mennyi mert én határon túli vagyok de nem hiszem hogy sokkal drágább. Ezenkivül nekem is az a véleményem Gubának, hogy az ilyesmit nagyon szigorúan büntetik és szerintem a perköltség sokkal többre rúghat mint amennyibe egy számitógép kerül. A monitort is elvitték vagy csak a számitógépet?? Mert az sajnos a másik fele.

tamás31 # 2011.03.27. 21:25

Köszönöm a segítséget!

tamás31 # 2011.03.20. 18:47

Sajnos nincs ügyvédem.Csak annak a srácnak van aki elvitte a hamis húszezrest beváltani!Tudom,hogy nagy hüjeséget csináltam!Nem kellet volna ijen hüjeségbe bele mennem.És remélem nem fognak szabatságvesztésre itélni!

guba # 2011.03.20. 09:56

Tamás, szerintem te nem vagy tisztában a helyzeteddel. (Annak ellenére, hogy a legelső hozzászólásban leírtam neked.)Folyamatosan azon sírsz, hogy mi lesz a számítógépeddel, mikor van neked ettől nagyobb bajod is. Gyanúsított vagy, kaphatsz még pénzbüntetést, vagy felfüggesztett szabadságvesztést is akár, nem is beszélve a bűnügyi költségről. Szerintem konzultálj egy ügyvéddel.

Dream # 2011.03.19. 11:55

Sajnos akár hogyan csűröd-csavarod a dolgot, a te számítógéped is az elkövetés eszköze, mivel részt vett a bcs. előkészületében.Azt hogy vissza kapod-e a gépedet, a bíró jóindulatán múlik, majd a tárgyaláson eldől elkobozza-e vagy a visszaszolgáltatást rendeli el.Addig nem sok mindent tehetsz.
Kívánom hogy visszakapd.

tamás31 # 2011.03.19. 09:34

Nem tudom mit csináljak?Mert nem az én gépemel lett ki nyomtattva a hamis pénz!Engem meg kértek a haverok,hogy tőlcsem le a internetről nekik a képeket róla!Meg se tartottam a képeket kivágtam és ell vittük hozzájuk pendrájvon. Nem a én gépemmel lett a büncselekmény elkövetve!Én ezt a egészet nem is akartam. De rábeszéltek,hogy mivel nekem van internetem tőltsem le nekik!A elsózásnál nem vóltam ott.Azt se tudtam mit csináltak!Csak később elvittek egy kocsmába és meghívtak egy italra és utánna haza mentem!

tamás31 # 2011.03.19. 09:33

Nem tudom mit csináljak?Mert nem az én gépemel lett ki nyomtattva a hamis pénz!Engem meg kértek a haverok,hogy tőlcsem le a internetről nekik a képeket róla!Meg se tartottam a képeket kivágtam és ell vittük hozzájuk pendrájvon. Nem a én gépemmel lett a büncselekmény elkövetve!Én ezt a egészet nem is akartam. De rábeszéltek,hogy mivel nekem van internetem tőltsem le nekik!A elsózásnál nem vóltam ott.Azt se tudtam mit csináltak!Csak később elvittek egy kocsmába és meghívtak egy italra és utánna haza mentem!

Gabicsek # 2011.03.18. 21:35

Nem sokat reménykednék a dologban.

tamás31 # 2011.03.18. 19:59

Sajnos így már nemm tudom,hogy vissza kaphatom a saját tulajdonomat?Van esélyem egyáltalán?Esetleg majd a bíróságon fog eldőlni?Én már nem tudom,hogy mit tegyek. Köszönöm a eddigi segítséget!

kovacsz # 2011.03.17. 16:48

Főleg ha a bcs. befejezett. ( Bár igazából lényegtelen.)

guba # 2011.03.16. 06:08

Sok internetes oldalon vannak fent bankjegyekről képek, azokat a szervereket is le fogják foglalni szerinted?

Nem önmagában a bankjegyek képének a birtoklásával van a probléma, hanem azzal, ha ezt valaki pénzhamisítás előkészületi cselekményeként teszi.

kovacsz # 2011.03.15. 19:31

http://bankjegy.szabadsagharcos.org/…ury/p184.htm

de ettől még jogos a lefoglalás.

Kenderice # 2011.03.15. 13:43

A srác csak letöltötte, pendrive-on elvitte és egy másik gépről lett kinyomtatva, úgyhogy szerintem a srác gépét jogtalanul foglalták le. Sok internetes oldalon vannak fent bankjegyekről képek, azokat a szervereket is le fogják foglalni szerinted?

guba # 2011.03.15. 07:25

Az a panasz már tényleg csak panaszkodásra lenne jó. A tényállás befejezett, a pénz elkészült, arról a képről, sőt el is próbálták sütni. Ezek után nehéz elhitetni, hogy nem pénzhamisítás céljából volt a gépen a kép.

Kenderice # 2011.03.14. 14:10

tamás31:
Szerintem tegyél panaszt az eljáró hatóságnál, mert nem a te gépeddel követték el a bűncselekményt, ugyanis nem arról a gépről volt kinyomtatva.
A törvény nem tiltja, hogy lehessen fotó a gépeden bankjegyekről. Ezzel az erővel az összes olyan szervert-PC-t el lehetne kobozni, amin bankjegyekről készült fotók vannak.

Gabicsek # 2011.03.11. 10:30

Nem akarlak elkeseríteni, de mivel bűncselekmény elkövetésének eszköze, (bűnjel) még elkobzás is lehet a vége. A másik: ha már le van foglalva a számítógéped, végig szokták nézni a rajta lévő szoftfereket, vajh jogtiszták-e, vagy sem, és a megnézik, lesz valószínű még pár rendbeli szerzői jog megsértése is. Nem fogja őket izgatni, hogy milyen drága volt a gép, bűnsegéd voltál a bűncselekményben. De ha megnézik a szoftvereket is és azon találnak nem jogtisztákat, abban viszont tettes leszel.
Írhatsz indítványt, meg lehet próbálkozni, nincs vesztenivalód.

tamás31 # 2011.03.10. 09:26

Anyit szeretnék kérdezni,hugy mit kell bele írni a levélbe?Mert az igasság életársammal közös tulajdon a számítógép!És azóta is fizetjük a internetett!Meg elég nagyértékű alkatrészekből áll.Szerintem a merevlemezen vann a letőltött kép!Nen a videókártyán vagy a memóriákon.Én szerintem elég a merev lemezt elkobozni!Meg azt mondták vissza kapjuk.Meg ezért a egy húszezresér nem fognak minket a bíróságon felakasztani minket! Valószinűleg felfüggesztettet fogunk kapni.Mert az a igasság hogy nem vagyunk gazdagokEz a gép szinte a összes vagyonunk! Előre is köszőnöm a segítséget!

guba # 2011.03.10. 08:44

Írjál, akkor.

tamás31 # 2011.03.10. 08:43

hello! Akkor nem lehet semmit tennem? Hazudtak,hogy vissza kapom a gépet?A ügyészség azt monta írjak indítványt a rendőrségnek!

guba # 2011.03.10. 08:03

A pénzhamisításnak még az előkészülete is büntetendő, sőt a bűnsegédi magatartásokra is külön törvényi tényállást alkottak, úgyhogy ebben az ügyben szerintem nem a számítógéped lesz a legnagyobb veszteséged. Főleg, ha már kihallgattak, és kb ezt mondtad jegyzőkönyvbe, amit itt előadtál.

tamás31 # 2011.03.10. 07:45

Sziasztok! kisebb értéket el nem érő értékű pénzre elkövetett pénzhamisítás büntette miatt.Lefoglalták a számítógépemet. Több hónappal ezelőtt megkértek ismerőseim tőltsek le húszezer forintról képeket!majd elmentünk hozzájuk ot már volt egy másik számítógép meg nyomtató.Majd pendrájvrol főrakták a gépükre a pénzről a képeket!és nyomtattak egy húszezrest.Majd a másik ismerős azt mondta,hogy ő elsózza!Amiből meg is lett a baj.Másnap már jöttek hozzám a rendőrök.Mivel elkapták őket és megmondták hogy nállam tőltöttük le a képekett a húszezresről!Ez nem is probléma mert én is hibás vagyok hogy letőltöttem a képeket a pénzről!Anyomozó azt mondta hogy kivizsgálás után vissza kapom a számítógépemet!!!A ügyészség is azt mondta!Most a napokban felhívtam a rendőrséget,és azt mondták nekem hogy soha többet nem fogom visza kapni a számítógépemet mivel aval tőltöttem le a képeket a pénzről!Azt szeretném megtudni hogy kaphatom vissza a saját tulajdonomat! Más miatt!Ugyanis van családom egy kis fiam,aki sírt mikor vitte a gépet a nyomozó!Mert szeretett vele játszani!A élettársam se örűlt mert közösen vettük!Előre is köszönöm a segítséget!