mit ér egy ujjlenyomat?


kovacsz # 2011.04.15. 11:16

12 azonos pont kell, az alaján a szakvélemény arról szól, hogy azonos, vagy sem.
Esetleg lehet az elkövetőé választ ebben a kérdésben szakértő nem ad.

lakatosviktor # 2011.04.15. 08:57

Itt sok hasznos ismeretet talál a témában:
http://hu.wikipedia.org/…szk%C3%B3pia

Eredményesen védekezni a szakvélemény ismeretében lehet. Volt már rá példa, hogy tévedés történt, hiba csúszott a rendszerbe. Bár ez ritka, érdemes alaposan átnézni, utánajárni.

Arra viszont készüljön föl az ismerőse, hogy ha aggálytalan a szakvélemény, akkor a bíróság azt fogja megállapítani, hogy az ujjlenyomat az ő ujjáról került az adott ablakpárkányra, mégpedig úgy, hogy az ujja másik végén ott állt az egész ember, tehát JÁRT OTT.

Jut eszembe, még egy kérdés: ha nem tudja, hol van a hely, honnan tudja, hogy nem járt ott?

Persze én nem ügyész vagyok, csak felmerült a kérdés. Ilyen "elszólásokat" a tárgyaláson nem ajánlott elejteni.

Üdvözlettel,
LV


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

garfld02 # 2011.04.15. 08:41

és ennyi elég lenne? egy db ujjlenyomat? nekem ez egy picit hihetetlen.

a kérdés valóban az asztaon hever,mert ezt ő sem tudja.

hány ponton kell egyeznie az ujj lenyomatnak, hogy ezt biztosan kijelenthessék, hogy igenis ez az övé?

lakatosviktor # 2011.04.15. 08:39

kovacsz: hacsak nem már az ujjlenyomattal lett beépítve a házfalba az ablakpárkány... :-)) De ez a védekezés általános derültséget keltene a tárgyalóteremben :-)


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

kovacsz # 2011.04.15. 06:54

Perdöntő bizonyíték lehet, amire kevés annyit mondani, hogy soha nem jártam arra.
Főleg nem 3 év felfügesztettel. :-)
Kilóg a lóláb....

lakatosviktor # 2011.04.14. 21:46

Kedves Garfld02!

A kérdés az asztalon hever: Hogyan került az ablakpárkányra valaki ujjlenyomata, ha sosem járt ott? Erre tudnak valami ésszerű magyarázatot? Mert abból ki lehetne indulni...

Üdvözlettel,
LV


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

garfld02 # 2011.04.14. 19:31

Sziasztok!

röviden vázolnám a helyzetet.
ismerősöm ujjlenyomatát megtalálták egy épület ablakpárkányán,ahonnan fél éve elvittek egy két dolgot. Betöréses lopás miatt kapott idézést, mert beazonosították az ujjlenyomatát (valóban fél év kellene az azonosításhoz?)
Azon a helyen nem járt, jóformán azt sem tudja hol van. Sajnos van neki 3 év felfüggesztettje is. Mit érnek az ujjlenyomattal?emelhetnek vádat ellene és elítélhetik?
emellett azt mondták, h fizessen x összeget, térítse meg a kár egy részét....

köszönöm a választ