kettő az egyben


erika8033 # 2011.04.16. 20:58

Csipkebokor, és mindenkinek köszönöm a válaszokat.

Szeretném megkérdezni, hogy az jó lenne,hogy úgy kérjem, hogy jöjjön be és rögtön vigye őket. Vagy a kapuba kell kivinni, de ha nem szállnak be akkor megint megbüntethetnek?

Köszönettel:
Erika

monalisa1 # 2011.04.16. 14:11

Ha akként szól az egyezség ill. előírás, hogy az anya viszi/hozza a gyermekeket, akkor az apa a kényelmesen nem fog változtatni.

Csipkebokor # 2011.04.16. 11:00

Kérdd, hogy v.férjednek kelljen a gyerekekért mennie. Akkor nem büntethetnek téged, mert a gyerekek nem mennek az apjukkal - no meg látja a kedves papa, mennyire odavannak érte a gyerekei!
Csipkebokor

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.16. 08:23

Valóban a sértettek száma határozza meg a rendbeliséget; és természetesen a többrendbeli bűncselekmény súlyosabb büntetést érdemel.

erika8033 # 2011.04.16. 07:03

Tisztelt jogászok!

Szeretném megkérdezni, hogy kk. veszélyeztetés miatt ( láthatások elmaradása, a kicsi megy mega, de a nagyok 2 ikrek nem mennek, de mivel nekem kell vinni őket engem büntetnek) rendőrségi feljelentést tett a v. férjem, az ügyészségen van az ügyem. Most azt akarták velem aláíratni a rendőrök, hogy ez 2 rendbeli bűncselekmény, mert 2 gyerekről van szó. De nekem egyszer kell vinni őket!
Ez jogos, és súlyosabb, több büntetéssel jár, 2 rendbeli, mert 2 gyerek?
Köszönettel:
Erika