Eljárást megelőző jogok


MileyC # 2011.05.04. 03:12

köztisztviselői.

ObudaFan # 2011.05.03. 20:03

Egyáltalán milyen jogviszonyban vagy foglalkoztatva?

MileyC # 2011.05.03. 15:09

Azt nem tudom, hogy minek lehet nevezni.Behívattak a főnököm irodájába, ott ült a munkáltatói jogkör gyakorlója, vagyis a főnököm és egy jegyzőkönyvvezető.Kérdéseket intézett hozzám a főnök,a válaszaimat egy jegyzőkönyvbe foglalták. Ezt követően közölte velem, hogy megindítja a fegyelmi eljárást és kijelöli a fegyelmi tanács tagjait. Majd mindenki aláírta a jegyzőkönyvet. Ennyi volt, nem tudom, hogy ez milyen eljárásnak minősül.Éppen ezért merült fel bennem a már korábban feltett kérdés,mert utána olvastam, hogy fegyelmi eljárás során előadhatom a védekezésemet, sőt jogi képviselőt is igényelhetek, és figyelmeztetniük kell a jogaimra is a fegyelmi tárgyaláson. De ez még nem volt fegyelmi tárgyalás.

Ezen felül lenne még kérdésem:

  • köteles vagyok-e megjelenni a fegyelmi tárgyaláson, vagy kérhetem a távollétemben történő megtartását,
  • köteles vagyok-e bármiféle nyilatkozatot tenni, vagy megtagadhatom a nyilatkozattételt?

A választ előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.05.03. 10:00

Maga a jegyzőkönyv milyen eljárásban készült?

MileyC # 2011.05.03. 03:41

Tisztelt Fórumozók!

Ezt a kérdést már feltettem egy másik fórumon, de nem kaptam rá választ. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy fel lehet-e használni egy olyan meghallgatásról készült jegyzőkönyvet fegyelmi eljárásban bizonyítékként, amiben a dolgozót nem figyelmeztették a jogaira, illetőleg arra, hogy nem köteles magát bűncselekmény elkövetésével vádolni? Itt arra gondolok, hogy ha konkrétan figyelmeztettek volna arra, hogy bizonyos kérdésekre nem vagyok köteles válaszolni (mert éppen banktitoknak minősül), akkor megtagadtam volna a válaszadást. A jegyzőkönyv felvétele után közölték velem, hogy fegyelmi eljárást indítanak velem szemben és most ezt a jegyzőkönyvet kívánják ellenem fegyelmi eljárásban felhasználni, amiben jóhiszeműen megosztottam a munkáltatómmal olyan adatokat, amelyeket nem biztos,hogy megosztottam volna, ha tudom,hogy ellenem akarják felhasználni. Jogos ez?

Esetleg van arra mód, hogy a jegyzőkönyvben tett nyilatkozataimat visszavonjam? Ha igen, mi a menete?