Fórum büntetőjog régebbi elöl     új hozzászólás

Bírósági idézés

Ep2552 # e-mail 2018.01.17. 20:18

Azthittem lezártad a dolgot...de ok.Felőlem...Először is, honnan veszed te azt, hogy "mások" pénzét. Szögezzük le, 1 sértett van, aki a mai napig birtokolja azt, amit megvett jogszerűen, csak a felárat, amivel többet fizetett a tárgyért, szeretné visszakapni. 2. Ki mondta, hogy ki akarok bújni a felelősség alól? Ez nem egy sarki kocsma, ahol vagyok, hogy ki-be sétállgatok a munkahelyemre! Egy Oda-vissza utam Magyarországra majd 100. e ft. Azt is inkább a kártalanításba fektetném ha lehet 3.Kit érdekel, hogy hol, meg miért verhetnek vasba?Ez neked valami berögződésed lehet. MÉH telepet üzemeltetsz,vagy hasonló??? Nyilván abba vernek majd, ha engedélyezik netán a távollétemet, ha meg nem, hazautazok. De azért remélem, hogy nem a csillagba tolnak be több éves fegyire, ha felfüggesztettet kértek... Viccet félre téve, szerintem én vagyok a hülye.Sőtt, biztos...Meg az értetlen is. Remélem leírod még, hogy biztos vasra vernek...

Vadsuhanc #   2018.01.17. 16:13

Jaaa én vagyok rosszindulatú és nem értelmes ember, meg azok sem akik itt leírták neked a választ, hogy mit kell tenned.

Elnézést kérünk, hogy nem tudunk csatlakozni az ilyen értelmes emberekhez mint Te vagy akinek arra van csak esze, hogy másokat becsapjon és átverjen! Gratulálok, ha neked ez az értékrended. Most meg nyüszítesz és ki akarsz bújni az igazságszolgáltatás alól. Most miért nem vagy olyan tökös legény mint amikor kicsaltad mások pénzét? Állj oda a bíróság elé ne bujkálj.

Amúgy mit nem lehetett érteni a válaszokon a kérdéseidre nem egy ember válaszolt! És mi nem vagyunk értelmesek...

Ep2552 # e-mail 2018.01.17. 15:43

Mindenesetre te bizosan egy értelmes ember vagy... tipikus rosszindulatú mentalitás. A kérdéseimre vártam választ, nem egy személyes véleményre voltam kíváncsi, és mellébeszélő körítéste.Részemről is lezárva.További szèp napot.

Vadsuhanc #   2018.01.16. 17:04

Mikor csaltál akkor is ilyen büszke voltál kedves Ep2552?

Ha Te egy értelmes ember lennél akkor megértetted volna a választ.

Mellesleg miért nem mered felvállalni az, hogy megkapd a méltó büntetésed azért mert más embereket becsaptál és anyagilag megkárosítottál?

Ha értelmes ember lennél már rég túl lennél az egészen és nem ilyen szarságokkal jönnél, hogy külföldön dolgozol, de mint mondtam ez nem akadálya annak, hogy a csalásért és általad más emberek megkárosítása miatt büntetést szabjanak ki rád és ezért elítéljenek.

ÉS nem kell elhinni nekem, de a vasat külföldön is rád fogják verni mert csaló vagy.

Részemről befejezve nem kell reagálnod erre inkább azoknak az embereknek írj akiket becsaptál és megkárosítottál, ha már ennyire önérzetes vagy!

Ep2552 # e-mail 2018.01.16. 16:37

Ki akarja elhúzni??? Értelmesen leírtam mindent. De úgy látom, itt se sok értelmes embert találni. Tisztelet a kivételnek.

Vadsuhanc #   2018.01.15. 18:47

Te írtad ( Obudafan bemásolta ) kaptál az ügyészségtől vádiratot, így tisztában kell, hogy legyél azzal milyen büntetést kértek Rád, így kérdésednek nem sok értelme van.

Távollétedben is megtartják a tárgyalást. Gondolod arra hivatkozva évekig elhúzhatod a tárgyalást, hogy Te most éppen nem érsz rá?

Esetleg majd körözni fog a bíróság és hidd el külföldön is rád rakják a bilincset és hazahoznak a tárgyalásra és annak költségei jobban fognak fájni mint egy felfüggesztett büntetés.

Ep2552 # e-mail 2018.01.15. 16:44

Igen, az a régebbi bejegyzésemmel kapcsolatos eljárás,aminek a tárgyalásán meg kéne jelennem. Nagy értékben elkövetett Csalással vádolnak, egy adás vételből kifolyólag. Hosszú történet. Külföldön kerestem munkát, pont ebből kifolyólag, hogy meg tudjam téríteni a sértettnél keletkezett kárt.A harmadát már igazolhatóan vissza is fizettem. Viszont, nem tudok hazamenni, a tárgyalásra, mert a munkáltatóm rendelkezik a szabadságom nagyobb részével.Továbbá nemrég telt le a próbaidőm, nem mellesleg pedig nem olcsó egy haza út magyarországra.Eszem ágában sincs elodázni a dolgot! Sőtt, minnél hamarabb túl szeretnék lenni rajta. Csak olvastam olyat is valamelyik topikon, hogy az ügyésznek is írnom kell....És van mèg egy dolog amiről végkép nem tudok semmitHa megtartják a tárgyalást nélkülem, mert elfogadják a beadványomat, azt 8 napon belül megkapom? Mert például ebben az esetben átvenni sem tudom az ítéletet, nem is tudok meg a végkimenetelről semmit, és fellebezni sem tudok.... De visszatérve az ügyemhez, ha már előkerült a vádirat...Szerintetek letöltendőt kaphatok? A bírósági idézésen például nincs is rajta, hogy mit kért az ügyész az indítványában. Ezmiért van?8 éve volt egy kisebb ügyem, akkor akárhány levelet kaptam, a leírt cselekmèny alatt mindenütt ott volt, hogy mit kér az ügyész.

Vadsuhanc #   2018.01.14. 20:09

Bocsánat ilyen " messzire " nem olvastam vissza.

Köszönöm az információt Burn Out!

A saját véleményem az, hogy a kérdezőnek az a célja, hogy a büntetést elodázza, de távollétében is hozható ítélet akármilyen igazolást nyújt be. Szerintem kár trükköznie ezzel. De ez tényleg csak a saját véleményem és megérzésem.

Burn Out # e-mail 2018.01.14. 20:01

fórum kereső alapján:

Ep2552
#
Jelentem!
2017.11.10. 23:40

Vádiratot kaptam az ügyészségről,mejben az ügyész az alábbiakat kéri a bíróságtól:

kérik a bíróságtól, hogy velem szemben határozott idő tartamú szabadság vesztést szabjanak ki, amit a bíróság börtön fokozatban állapítson meg
a kiszabott szabadság vesztés végrehajtását próbaidőre függesszék fel
állapítsák meg,hogy a büntetés végrehajtásának utólagos elrendelésének esetén, a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontja a büntetés 2/3 részének, de legkevesebb 3 hónapnak a kitöltését követő nap

VALAKI, AKI ILYEN ESETEKBEN JÁRTAS, ÉRTELMEZNÉ EZT NEKEM???

KÖSZÖNÖM

Vadsuhanc #   2018.01.14. 19:36

Igazad lehet KBS, de most végig olvastam és nekem nem derült ki még mindig , hogy a bíróságon milyen minőségben kell megjelennie a kérdezőnek......

Akármilyen perben is....

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.14. 19:16

Azt akarja a munkaszerződéssel igazolni, hogy külföldön dolgozik.

www.kbs-ugyved.hu

Vadsuhanc #   2018.01.14. 19:07

Én csak azért gondoltam, hogy munkaügyi mert munkaszerződést kíván a kérdező csatolni a pertől való távolmaradásának igazolásához.

Lehet tévedtem.... ( büntetőügyben is lehetséges természetesen)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.14. 17:59

Tipp volt. :)

(Nem munkaügy.)

www.kbs-ugyved.hu

Burn Out # e-mail 2018.01.14. 17:58

most esik le, hogy büntetőjog topicban van :)

Burn Out # e-mail 2018.01.14. 17:57

szerintem a vádlott

Vadsuhanc #   2018.01.14. 17:48

Tisztelt KBS !

Végig olvastam, de sehol nem találtam, hogy tanú. Azt viszont igen, hogy munkaügyi perről van szó.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.14. 17:41

Szerintem tanú.

www.kbs-ugyved.hu

Vadsuhanc #   2018.01.14. 16:35

Ep2552

Azt sem írtad felperes vagy alperes vagy-e ?

Burn Out # e-mail 2018.01.14. 16:25

a kérdésedre válaszoltam és magyarul, érthetően. ha már ez nehézséget okozott, akkor a helyedben inkább ügyvédet keresnék.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.14. 16:17

Azt azért ne várd, hogy valaki itt egy komplett, nyomdakész beadványt fogalmaz helyetted.

www.kbs-ugyved.hu

Ep2552 # e-mail 2018.01.14. 15:56

Ez a nesze semmi, fogd meg jól válasz, számomra nem egészen kielégítő,de azért köszönöm!.....

Burn Out # e-mail 2018.01.14. 13:42

Ep2552:

Tisztelt Bíróságot írj, oszt jó napot. Ne bonyolítsd túl. Ügyszámot csak sikerül beírni, meg a felperes - alperes nevét és a per tárgyát.

Ep2552 # e-mail 2018.01.14. 12:30

És akkor külön a bírónak címezzem meg a beadványt, vagy az illetékes bíróságnak? Esetleg munkaszerződést csatoljak e a levelemhez?....és mèg egy kérdés.Ha elfogadjàk a beadvànyt, akkor minden esetben értesítenek levélben?köszönöm a vàlaszokat.

drbjozsef # e-mail 2018.01.13. 12:25

Ami négy szónál több, az már lehet sokaknak nem elég szájbarágós.

gerbera317 # e-mail 2018.01.13. 11:56

Nincs rajta az idézésen jó szájbarágósan, hol és hogyan mentheti ki magát az idézett?