Közeli rokon ellen kötelező vallani?


Gabicsek # 2011.06.07. 19:55

Hamis tanúzásra felbujtás. Azt is öt évvel mérik.

Hát igen, végrehajtó1!
Érdekes, hogy sokszor nagyon jó tanácsokat adsz, de már nem először olvasom, ahol hamis tanúzásra beszéled rá a tanácsot kérőket, már többeknek tanácsoltad, hogy mondja azt, nem emlékszik semmire.
Csak ismételni tudom: Aki olyan tényt hallgat el, amiről tudomása van, az is hamis tanúzásnak minősül!
Én nem adnék ilyen tanácsot a tanúknak, Csak gondolj bele: Ha a te sérelmedre mondjuk elkövetnek egy csoportos rablást, biztos nagyon örülnél neki, ha senki nem látott semmit, vagy nem emlékszik semmire. Csak gondolj néha azokra a szerencsétlen sértettekre is, akik elszenvedik a bűncselekményt. Te vajon örülnél neki? Nem elég, ha egyes szemétládák tönkreteszik az ember fél életét, és még rábeszéled a tanúkat, hogy mit valljanak, csak hogy kibújjanak állampolgári kötelességeik alól!
(szomszédomban volt egy csoportos rablás, idős, öreg embereket raboltak ki három éve, a szerencsétlen néni azóta is teljesen tönkrement, pedig egy életet leélt becsületben és munkában)
Szóval csak gondolj az ilyen esetekre, mielőtt mindenki tanúnak adod a jó tanácsot, hogy ne emlékezzen semmire, miután figyelmeztetve lesz a hamis tanúzás törvényes következményeire.

ObudaFan # 2011.06.06. 05:37

Btk. 137. § 6. hozzátartozó: az egyeneságbeli rokon és ennek házastársa vagy bejegyzett élettársa, az örökbefogadó és a nevelőszülő, az örökbe fogadott és a nevelt gyermek, a testvér, a házastárs, a bejegyzett élettárs, az élettárs és a jegyes, a házastárs vagy a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa és bejegyzett élettársa.

Nincs közte az unokatestvér.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.05. 21:30

Hamis tanúzásra felbujtás. Azt is öt évvel mérik.

végrehajtó1 # 2011.06.05. 18:56

atttillla

Ha vallomást teszel akkor mond azt hogy nem emlékszem vagy nem láttam jól,nem tudom pontosan stb stb .Ezzel nem tudnak mit kezdeni.

Azért ha ügyes vagy ki tudsz bújni ez alól is.

Persze az ügyvédek, jogászok mindig azt a tanácsot fogják adni amit eddig kaptál.

De ha ők lennének a te helyzetedben akkor sokkal rafkósabbak lennének:)

Gabicsek # 2011.06.05. 18:45

És hogy megértsd: Az unokatestvér (akárhányadik) nem minősül közeli hozzátartozónak.
Ha pedig nem teszel vallomást, szépen eljárást indítanak ellened hamis tanúzásért. (ugyanis ha valaki olyan tényt elhallgat, amiről tudomása van, az is hamis tanúzás). Úgyhogy ezt is megteheted:) Csak öt éves kérdés.

kovacsz # 2011.06.05. 18:27

Nem változott meg a BE. :-) csak te nem ismered.

atttillla # 2011.06.05. 18:26

De itt most nem erről van szó..
Mindig elmondják a rendőrségen hogy közeli rokonra nem vagy köteles vallani.. akkor most itt miért mondják az ellenkezőjét? Megváltozott a BTK?

kovacsz # 2011.06.05. 18:18

Akkor minek kérdezed... Tedd azt. :-)

atttillla # 2011.06.05. 18:17

Baromság! Sosem vagyok köteles vallomást tenni mégha nem is rokon ellen vagyok tanú..

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.05. 18:05

Köteles vagy vallomást tenni, ha idéznek, és igazat mondani. Hogy aztán az ellene szól-e vagy nem, ebből a szempontból mindegy.

kovacsz # 2011.06.05. 18:04

De.

atttillla # 2011.06.05. 18:03

A rendőrségen.. és egyben esetleg a bíróságon sem kötelező vallanom ellene?

atttillla # 2011.06.05. 18:00

Első unokatestvérem bűncselekményt követett el valószinű.. ezügyben tanuként akarnak kihallgatni engem is.. köteles vagyok vallomást tenni ellene?
Én úgy tudom nem..