Fiatalkoruak


rgapa # 2011.07.06. 20:45

Tud valaki valamilyen választ a feltett kérdésre?

rgapa # 2011.06.27. 16:23

Kérdésem a következő lenne, bár lehet, hogy nem a megfelelő topic-ba írok, ezért elnézést kérek:
Bűncselekménynek minősül e, ha egy tanár a szülőket a gyermek megpofozására bíztatja? Önmaga nem tenné, de helyesnek tartja, és ezt a szülőkkel közli is...

Előre is köszönöm a választ.

Gabicsek # 2011.06.19. 19:48

Nem büntetik, ahogy írta ObudaFan, de mint (többek között) lányos anya, nem gondolod, hogy kissé túl fiatal a leányka a szexuális élethez???

walee23 # 2011.06.19. 10:46

Kismotorral kapcsoltak le egy üdülő övezetben. enyhén ittas állapotban voltam(2deci bor), ezért nem vittek be, de a jogsimat elvették. Bukósisak nem volt, meg két személyjel mentünk. Jegyző könyv másolatot a bukó használatáról kaptam csak, meg a jogsi elvételéről egy elismervényt. Milyen büntetésre kell számítanom ezek után?? (még 18 alatti vagyok)

ObudaFan # 2011.06.19. 09:16

Mitől számít Magyarországon jogilag egy személy felnőttnek?Mitől meddig fiatalkorú valaki,mikortól vállik valaki jogilag felnőtté?

A büntetőjog szempontjából -14: gyermekkorú, 14-18 fiatalkorú, 18- felnőttkorú.

Egy 20 éves fiatalember büntethető-e azért mert 15 éves lánynak udvarol?

Nem.

Egy 20 éves fiatalember büntethető-e azért mert egy 15 éves lánnyal létesít s[z]exuális viszonyt?

Nem.

Kedvessrac # 2011.06.19. 07:43

Mitől számít Magyarországon jogilag egy személy felnőttnek?Mitől meddig fiatalkorú valaki,mikortól vállik valaki jogilag felnőtté?
Egy 20 éves fiatalember büntethető-e azért mert 15 éves lánynak udvarol?
Egy 20 éves fiatalember büntethető-e azért mert egy 15 éves lánnyal létesít sexuális viszonyt?