Tanú lettem - sikkasztás


scarf01 # 2011.06.28. 13:33

Nem tudom, hogy kit gyanúsítanak, mert nem mondták. Ismeretlen tettes ellen van az eljárás. Azt tudom, hogy én csak pénzt tettem ebbe a cégbe, ki nem vettem, csak a veszteségeimet növelte.

luck-666 # 2011.06.28. 11:40

vagy a felszámoló ellen nyomoznak,mert azt nem írtad,hogy a sikkasztással téged vagy őt gyanúsítják

scarf01 # 2011.06.28. 11:17

Miért nem? Nem vettem el senkitől semmit, nem loptam és nem csaptam be senkit. Akkor mivel vádolhatnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.28. 11:08

Valami azt súgja, hogy nem leszel te végig tanú ebben az ügyben...

scarf01 # 2011.06.28. 11:01

Segítséget szeretnék érni.

Az elmúlt napokban tanúnak idéztek be egy budapesti kerületi rendőrség bűnügyi osztályára. Ott elmondták, hogy mint egy cég ügyvezetőjét idéztek be sikkasztás ügyben.

A cég 2005-ben működött néhány hónapig, sajnos egy év alatt nem tudott megállni a lábán. 2007-ben felszámolást indítottak ellene. A felszámolónak az általa megadott pontos lista alapján átadtam a cég dokumentációját és házipénztárba lévő összeget. Azóta nem is hallottam a felszámolóról, bár ígérte, hogy tájékoztat a fejleményekről. A cégbírósági adatok szerint a céget 2010 februárjában törölték. Most 2011 nyarán, viszont behívtak a kerületi kapitányságra, hogy miket adtam át a felszámolónak, mennyi pénzt, milyen ingóságot, vagy ingatlant. Elmondtam amire emlékeztem, hogy átadtam a teljes anyagot, meg a kp-t. Azt tudtam meg csak a kihallgató rendőrtől, hogy nem ők nyomoznak, hanem egy megyei rendőrkapitányság. Ott volt bejegyezve a cégünk, meg ottani a felszámoló is. A kerületi rendőrség csak felvette a vallomást -cca 10 perc- és elmondása szerint küldik a megkereső megyei kapitányságra.

Mi lehet ez?

scarf01