Internetes csalás - Ítélet


hgabe # 2011.07.01. 21:41

Köszi szépen, sokat segítettél!

ObudaFan # 2011.07.01. 16:09

Jogerőre akkor emelkedik, ha nem fellebbez senki, vagy aki fellebbezett, az a fellebbezését visszavonja, vagy azt elutasítják. Fellebbezés esetén pedig a másodfokú, esetleg a harmadfokú ítélettel. A jogerőről fogsz kapni értesítést. Ha letelik a 30 nap jogerő után, és nem fizet, akkor a bíróságon kérhetsz végrehajtást. A végrehajtó költségelőlegét azonban fizetned kell, hacsaknem kérsz és kapsz költségmentességet.

hgabe # 2011.07.01. 11:02

Üdv mindenkinek! Én is egyike vagyok a már hírhedtnek számító Tancsa Tamás áldozatainak. Expressz.hu használt mobil átverősdi, 20-30 ezer HUF legombolás áldozatonként. (Interneten rákeresve a nevére lehet róla infókat találni) A jó hír az, hogy végre ítélet született felette (mondjuk akasztás helyett amit én adnék neki, csak 3 év börtönt kapott), ezenkívül kártérítést kell fizetnie a sértetteknek. Magam is sértett, illetve feljelentő lévén, a következő kérdésem lenne. A levélben, amit a bíróság küldött nekem, az áll, hogy az ítélet jogerőssé emelkedésétől számított 30 napon belül köteles a kártérítéseket kifizetni. Magam is a listán vagyok a majdnem száz sértett között. Tehát a kérdés: Mit kell nekem tennem annak érdekében, hogy visszakapjam a pénzemet? Egyáltalán mennyi esély van rá, hogy tényleg visszafizeti? Mi a teendő, ha nem kapok semmit? Egyáltalán hogy működik ez az egész? Ezt ő neki kell intéznie, vagy az állam intézi? És mikor emelkedik jogerőre a büntetés? A jobb érthetőség kedvéért feltöltöttem az ítelet másolatát:
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
A többi 10 oldalon a kártérítésre várók listája van.

Köszönöm a segítséget előre is!
hgabe