kirendelt ügyvéd díja


Lulu333 # 2011.08.08. 12:14

Tudják nagyon jól hogy nem volt nálam semmi fegyver mert megmotoztak! Csak ha ilyen súlyos az eset akkor miért nem vittek be? Ha nem megyek be unokatesóm után nem lett volna belőle semmi!

Dr.Attika # 2011.08.08. 12:07

"kérdező 30"!
Nem hülye a kérdés, csak olyan mintha én egy internetes fórumon az ívheggesztés folyamatát kérném leírni.

Dr.Attika # 2011.08.08. 12:04

Ez esetben valószínűleg a Btk. 229.§ (3) bekezdése szerinti fordulatot állapította meg az ügyészség. Az 2-8 évig terjedő büntetési tétellel súlytható. Úgy látszik az ügyészség a csoportos vagy felfegyverkezve elkövetettséget állapította meg és a vallomások alapján úgy véli, hogy ön a csoport vezetője vagy ön is fel volt fegyverkezve.

Lulu333 # 2011.08.08. 11:23

A bűncselekmény meghatározása hivatalos személy elleni erőszak. Amikor at unokatesóm összeharcolt a rendőrrel és én szétválasztottam őket hogy ne legyen verekedés de ők mégegyszer összeugrottak és ekkor a rendőr mondta hogy rendőr vagyok de civilbe volt és én még ekkor félrehúztam hogy hadják abba.

kerdezo30 # 2011.08.08. 09:50

Akkor még 1 hülye kérdés...
Abban az esetben, mikor kisebb büntetési tételről van szó, nincs ügyvéd.. Ez eddig tiszta.
Hogy zajlik az ügy?

  1. Rendőrség, kihallgatás
  2. Ügyészségre adják,
  3. ügyészség tovább bíróságra vagy vissza rendőrségre?
  4. bíróság behív?

Az ügyészség is behívhat? Vagy? Csak a bíróság? És ha behív, kik lesznek ott? Mi 1-2 -3 személy + a bíró/bírónő?

Dr.Attika # 2011.08.08. 09:48

Ne keverjük már a pártfogó ügyvéd és a kirendelt védő kategóriáját. Az előbbi a polgári jogi eljárásban lehetőség, az utóbbi pedig a büntetőeljárásban kötelesség.

pazs # 2011.08.08. 09:42

Van még ingyenes pártfogó ügyvéd, de ahhoz olyan jövedelmi-vagyoni viszonyok kellenek.

Dr.Attika # 2011.08.08. 09:35

46. § A büntetőeljárásban védő részvétele kötelező, ha

  1. a bűncselekményre a törvény öt évi vagy ennél súlyosabb szabadságvesztést rendel,162
  2. a terheltet fogva tartják,163
  3. a terhelt hallássérült, siketvak, vak, beszédképtelen vagy - a beszámítási képességére tekintet nélkül - kóros elmeállapotú,165
  4. a terhelt a magyar nyelvet, illetőleg az eljárás nyelvét nem ismeri,
  5. a terhelt egyéb okból nem képes személyesen védekezni,
  6. e törvény erről külön rendelkezik.
kerdezo30 # 2011.08.08. 09:26

Ez számomra is hasznos volt. Nem tudtam, hogy milyen esetben rendelnek ki ügyvédet.

Egyébként, lehet hülye kérdés, de én úgy tudom, hülye kérdések nincsenek.

Ilyen büntetési tétel alatt is lehet kérni ügyvédet? Ill. amennyiben igen, az is ingyenes or nem?

Bocsánat, ha hülyeséget kérdeztem.

Dr.Attika # 2011.08.08. 09:21

A nyomozó hatóság akkor rendel ki ügyvédet, ha 5 évet meghaladja a büntetési tétel, illetve a terhelt őrizetben van, süket néma vagy még egy pá eset.
Ha a gyanúsítotti kihallgatásra idézéskor közlik, akkor nem egyszerű az ügy.
Mi a bűncselekmény meghatározása, ami az idézésen szerepel.

lewho # 2011.08.08. 08:49

/Hehehehe... amennyit kér!/

Nem kell fizetned semmit sem, állambácsi fizet! Csak néhány kirendelt védő éreztetni szokta, hogy jobban jár a terhelt, ha fizet.....

Lulu333 # 2011.08.08. 08:38

Azután szeretnék érdeklődni hogy megkaptam a pípírt az idézésről és hogy mennem kell a nyomozó ügyészséghez és hogy kirendeltek nekem egy ügyvédet. Azt szeretném kérdezni hogy nekem mennyit kell fizetnem a kirendelt ügyvédnek?