Autó vásárlás - "rossz" névre íratás - átverés


jumu # 2013.08.26. 08:44

Szép napot mindenkinek!

Kb 5 hete vásároltam egy combi személy autót
és nem irattam a nevemre,mert kiderült hogy a munkámhoz kicsi a csomagtartója.
Mivel egy 17 éves autó nem akartam további költségekbe verni magam.Most szeretném eladni és kb mennyi bírságra számíthatok az okmány irodától!
Már kaptam híreket és elvagyok szomorodva mert állítólag több a bírság mint maga az át iratás kb
100 000ft!
Szeretném tudni hogy valóban így van ez?

Előre is köszönöm!

Üdv Jumu!

Dudler # 2011.08.25. 13:42

Abból a szempontból életszerű, hogy ezen emberek már több delikvenset húztak be különféle dolgokkal, amit a helyi rendőrség is nagyon jól tud, ügyük is volt már.

Dudler # 2011.08.22. 10:41

Ez így volt ahogy mondod, de persze nem fogják elismerni..

guba # 2011.08.21. 12:48

A csaláshoz azt kellene tudni bizonyítani, hogy téged megtévesztettek, és ennek következtében írattad a nagypapára kocsit, így okoztak kárt neked.
Teljesen más a dolog optikája, ha az ő verziójukat hisszük el és itt kétszeres adásvétel volt. Hogy mi "áll meg" azt nem a nyomozóhatóság, hanem majd a bíróság fogja eldönteni, de azt azért ne feledd, hogy az ítéletet indokolni is kell. Márpedig öt tanúvallomást nem lehet olyan alapon annullálni, hogy rokon, barátnő, stb.
Arról nem is szólva, hogy a történeted valóban nem életszerű, tehát neked is lesz azért problémád a hitelességgel.

Dudler # 2011.08.21. 10:56

Van öt -hat tanúja, de rokoni kapcsolatban állnak vele, 2 pedig barátnő ill. legjobb barát . Ha mind az 5-6 tanúvallomásba részletekig beleköt a nyomozó, ügyész akkor csak-csak megbukik valahol a történet

Dudler # 2011.08.21. 10:53

Csalás a gyanú, mert az autót ki akarták "venni" alólam, úgy hogy különféle érdektelen, de laikus számára mégis releváns dolgokat mondtak anno nekem. Ennélfogva én belementem, de a csalás vádja megáll, ill. az okirathamisításé is. Nyomozó szerint .

Dr.Attika # 2011.08.21. 05:04

Nincs még itt "vádolás" csak gyanúsítás. Valószínűleg meg fogják szüntetni a nyomozást, mert bűncselekmény nem történt. Ez egy tipikus hármadik személy javára szóló szerződés. A gk. eladőja és ön kötött egy adásvételi szerződést a "nagypapa" javára. Hogy ennek mi volt a motivációja az szinte mindegy. Az átírás költségei a "nagypapát" terheli, tehát emiatt már nem kell aggódni. Reparációra egy mód látszik a semmisségi kereset. Jó kérdés, hogy milyen jogcímen?

guba # 2011.08.20. 19:07

Ha van öt tanúja arra, hogy átadta neked a kocsi vételárát, akkor nem túl reménykeltő a helyzeted.

Dudler # 2011.08.20. 12:07

Őket csalással és okirathamisítással vádolják

Dudler # 2011.08.20. 12:05

Nincs semmiféle tartozásom, csupán vaterán kerestem egy nagyobb összeget

luck-666 # 2011.08.20. 10:55

és miért féltél az apeh-től /NAV/,ha van feléjük tartozásod,még ők is elvihetik a végén

luck-666 # 2011.08.20. 10:42

csak nehogy úgy járj,hogy nekik adnak igazat és akkor még neked egy átíratást is ki kell fizetni és egyéb büntetést is

Dudler # 2011.08.20. 10:06

Az előzővel, akivel én is

luck-666 # 2011.08.20. 09:39

"Olyan indokkal adtam én el neki időzőjelben az autót neki már másnap, mert nem volt benne klíma, nem húzott eléggé stb."

  • most akkor ők kivel kötöttek adásvételt?
  • veled vagy a régi tulajdonossal?
luck-666 # 2011.08.20. 09:25
  • amúgy nem írták "rossz" névre,az a név szerepelt az adásvételin!
  • az okmányiroda mindent jól csinált
luck-666 # 2011.08.20. 09:22

már bocsánat,de előtte kellett volna gondolkodni vagy tanácsot kérni!

  • jelen pillanatban úgy néz ki,hogy "vettél" egy ismerősnek egy autót,csak nehogy egyéb bajod is legyen belőle,ugye az átíratás,biztosítás,és egyebek kijátszása miatt
Dudler # 2011.08.20. 09:05

Hasonlóan értelmileg sérült postokat kérem mellőzni

luck-666 # 2011.08.20. 08:15

Ha ez igaz,akkor,hogy kaphattál jogosítványt,hiszen ott is épeszűnek kell lenni!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.20. 07:46

És mekkora fake ez a poszt. (Bár, ahogy az olasz mondja: ha nem is igaz, de legalább érdekes.)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.20. 07:46

De hülye vagy.

Dudler # 2011.08.19. 09:58

Hozzátenném, a tanúk:testvére, nagyapja, barátnője, legjobb barátja, talán még a nagyanyja

Az autó jelenleg a rendőrség udvarán lefoglalva áll.

Dudler # 2011.08.19. 09:47

Üdvözlöm a kedves olvasókat, segítőkész partnereket ,

Egy olyan problémával fordulok Önökhöz, miszerint adott egy autó vásárlása.
Szép, tetszett, megvesszük, kifizettük, eljöttünk. Eddig semmi sem hibádzik, majd következő napon kedves ismerősöm testvérével meggyőzött, hogy én egy ilyen autóval nem tudok, képtelen vagyok elszámolni az adóhatóság előtt ( csupán 1,5M -s értékű ), - büntetést kapok sőt le is foglalják -, így jobb lesz, ha valaki másra íratom, s a tegnapi adás-vételi papírokat még melegében ki nem töltötté tesszük, ergo lemegyünk az eladóhoz és egy újabb szerződést kötünk vele, amin már egy másik vásárló szerepel, akit én kijelöltem, aki már "véleményem szerint" el tud számolni az autóval. Ők rávezettek, hogy erre legalkalmasabb személy a nagyapjuk lenne és mintha nekem csinálnának szívességet, nekik ez kellemetlen lenne, megkérdezték őt. Az öreg Úr belement, én kölcsönadási szerződéssel vagy üzembentartóival használtam volna ezek után a kocsit.
Másnap le is mentünk, egy újabb szerződéssel,formanyomtatvánnyal és kitöltöttük az eladó előtt, a nagyapja is jelen volt. Olyan indokkal, hogy neki olcsóbb a biztosítás.
VISZONT a pénz átadása előző napon volt, s az eladó elmondta a kihallgatáson is, hozzátéve, hogy én voltam a vásárló én próbáltam ki, én adtam át a pénzt, (sőt az én számlámról lett kivéve), az előző adás-vételi szerződést is elismerte, amin az én nevem szerepelt. Édesanyja szintén alátámasztotta ezeket.
A további történteket gondolom nem kell ecsetelnem, szerintem egyértelmű mi következett. Az autó náluk maradt, mintha közöm sem lenne hozzá úgy használták.
Én megtettem a feljelentést, a tanúk kihallgatva stb.
Szembesítás van hátra.
VISZONT VAN ITT EGY KIS GORDIUSZI CSOMÓ, MISZERINT ő ÁTADOTT NEKEM 1,1M Ft-OT(mert a második szerződésre ennyi írtunk, tehát 280E -rel kevesebbet, mint az elsőre, ami egy nappal előtte készült) ÉS ENNEK AZ ÖSSZEGNEK AZ ÁTVÉTELÉNÉL JELEN VOLT MÉG 5 TANÚJA, CSUPÁN ÉN NEM. PAPÍRRAL NEM TUDJA BIZONYÍTANI? VISZONT FEL TUD SORAKOZTATNI, MINT ÍRTAM 5 TANÚT PLUSZ MAGÁT .
Ezen emberek hozzátartózók (nagyapja nagyanyja), részben pedig barátja, barátnője .

Olyan indokkal adtam én el neki időzőjelben az autót neki már másnap, mert nem volt benne klíma, nem húzott eléggé stb. Még a 280E Ft is fura, hogy egy nap alatt ennyit buktam volna (minek?). Kihallgatáson ezeket mondta. TERMÉSZETESEN EZ NEM TÖRTÉNT MEG, EGY FILLÉRT NEM LÁTTAM TŐLE. Az eladó, az eladó anyukájának s az én történetem egyezett a kihallgatáson, ők mindezeket el is ismerték, de hozzátették, hogy ők megvásárolták tőlem az autót másnap. Amire 5-6 elfogult tanút felállítottak , de papírt az összegről nem.

Esélylatolgatás, hogy visszakapom-e a kocsit ?

Köszönök bárminemű segítséget !