40.000Ft Pénzcsalás SOS


ObudaFan # 2011.09.14. 12:23

Nincs mit.

Rozmaring19 # 2011.09.14. 11:28

Köszönöm szépen a választ!

ObudaFan # 2011.09.13. 21:21

Előbb szabad fizetni, csak később nem.

Rozmaring19 # 2011.09.13. 21:01

Vagyis úgy szólna a kérdésem, hogyha 200.000Ft a büntetés és 20 havi részletre adták, akkor van olyan lehetőségem hogy 5 hónapi részletbefizetés után egyben fizessem ki a teljes összeget?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv, R

Rozmaring19 # 2011.09.13. 12:08

Köszönöm, és egy összegű kifizetés esetén, hogy kell eljárni? Mert részletfizetésre adták ..!

Dr.Attika # 2011.09.13. 11:21

Jogos, mert bíróság szabta ki. Ott a fellebbezés lehetősége.

Rozmaring19 # 2011.09.13. 11:01

Tisztelt Jogi fórum!
Most jöttem a tárgyalásról és 200.000Ft összegű pénzbüntetést adtak az alábbi vétségre, amelyet leírtam az első kommentben! Nah most ez mennyire jogos ha kérdezhetem? Annyi súlyosbító körülmény volt még pluszban, hogy elbocsájtották az alkalmazottat aki kiadta!

Üdv, R

Rozmaring19 # 2011.09.07. 20:36

Köszönöm a sokat segítő válaszokat!
A tárgyalás (kedd) után közlöm a büntetésem, hátha másnak segítségül szolgál!
Üdv, R

ObudaFan # 2011.09.07. 17:34

Nem. De. Nem.

Rozmaring19 # 2011.09.07. 17:23

És ez akadályozni fog az életem hátralévő részében akármit is?
Ez a dolog nem fog elévülni a bűnügyi nyilvántartásból sohasem már? Mindig látható lesz?

ObudaFan # 2011.09.07. 17:19

Mert a bűnügyi nyilvántartásban ettől még szerepel.

Rozmaring19 # 2011.09.07. 17:16

Köszönöm válaszát!
Nem tudok még dőlőre jutni azzal kapcsolatban, hogy a tárgyalás előtt 1 órával be kell mennem rabfotóra és ujjlenyomat vételre, ez miért szükséges hogyha nem jelent büntetett előéletet és az erkölcsimben sem lesz helye?
Ezt a dolgot nyugtatásképpen szeretném még megtudni!
Köszönöm a rengeteg segítséget Ügyvéd Úr!
Üdv, R

ObudaFan # 2011.09.07. 16:18

Nem jelent büntetett előéletet.

Rozmaring19 # 2011.09.07. 15:33

Értem! Nagyon szépen köszönöm válaszát!
Végülis fogadok fel egy ügyvédet hogy a tárgyaláson képviseljen a jövő hét keddi tárgyaláshoz!
Azt szeretném még megkérdezni, hogy ilyen "csekély" pénzösszegű csalásnál, amint írta Ügyvéd Úr a próbaidőt és a pénzbüntetést, de szerintem még szóba jöhet itt a megrovás is csak, büntetett előéletű leszek? Soha nem fog eltűnni a rendszerből?
Előre is köszönöm válaszát, segítségét!
Üdv, R

ObudaFan # 2011.09.05. 20:42

Nem fog.

Rozmaring19 # 2011.09.05. 17:20

Nagyon szépen köszönöm válaszát!
És kisebb büntetésre nem számíthatok? Megrovás, figyelmeztetés?
Ha pénzbüntetést vagy próbaidőt kapok akkor az erkölcsimben nyomot fog hagyni ez kisebb fajta félrelépés?
Köszönöm előre is válaszát, és az eddigi összes segítségét!
Üdv, R

ObudaFan # 2011.09.05. 17:01

A bíróság a vétség, valamint a háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett miatt a büntetés kiszabását próbaidőre elhalaszthatja, ha alaposan feltehető, hogy a büntetés célja így is elérhető. A próbaidő tartama egy évtől három évig terjedhet; a tartamot években kell meghatározni. A próbára bocsátott pártfogó felügyelet alá helyezhető. Ha a próbára bocsátott visszaeső, pártfogó felügyelet alatt áll.
A próbaidő egy ízben, legfeljebb egy évvel meghosszabbítható, ha a próbára bocsátott a pártfogó felügyelet magatartási szabályait megszegi.
A próbára bocsátást meg kell szüntetni, és büntetést kell kiszabni, ha a próbára bocsátott a pártfogó felügyelet magatartási szabályait súlyosan megszegi, vagy a próbaidő alatt elkövetett bűncselekmény miatt, valamint ha a próbaidő előtt elkövetett bűncselekmény miatt a próbaidő alatt elítélik.
Minden egyéb esetben a próbaidő elteltével az elkövető büntethetősége megszűnik.

A pénzbüntetést úgy kell kiszabni, hogy - figyelemmel a cselekménnyel elért vagy elérni kívánt anyagi előnyre is - meg kell állapítani a pénzbüntetés napi tételeinek számát és - az elkövető vagyoni, jövedelmi, személyi viszonyaihoz és életviteléhez mérten - az egynapi tételnek megfelelő összeget.
A pénzbüntetés legkisebb mértéke harminc, legnagyobb mértéke ötszáznegyven napi tétel. Egy napi tétel összegét legalább kettőezer-ötszáz és legfeljebb kettőszázezer forintban kell meghatározni.
A bíróság az ügydöntő határozatában - az elkövető vagyoni, jövedelmi viszonyaira tekintettel - rendelkezhet úgy, hogy az elkövető a pénzbüntetést legfeljebb két éven belül havi részletekben fizetheti meg.

Rozmaring19 # 2011.09.05. 16:03

Kérem válaszoljanak erre a kérdésre, nagyon fontos lenne! Köszönöm előre is!
Üdv, R

Rozmaring19 # 2011.09.05. 15:02

Köszönöm szépen! A próbára bocsátáson mit kell érteni? Hogy működik?
És a pénzbüntetés milyen mértékű lehet ilyen körülmények alapján, ami van nekem?
Az erkölcsimben benne lesz?
Előre is köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2011.09.05. 14:59

Próbára bocsátás, pénzbüntetés jöhet szóba.

Rozmaring19 # 2011.09.05. 14:54

Hello!
Kérem segítsenek! Amit elkövettem, Tippmix szelvényt vettem ki szelvényszám alapján, úgy hogy más valakié volt a szelvény és én egy saját szelvény alapján vettem ki a pénzt, 40.000Ft-ot! Beidéztek a rendőrségre tanúi kihallgatásra, ahol egyből beismerő vallomást tettem! Tanuló vagyok, 19 éves, most kezdem az egyetemet, nincs keresetem, és tárgyalásra vitték az ügyet csalás vádjával! Mire számíthatok pontosan? Pénzbüntetés? Közmunka? És körülbelül milyen mértékű büntetésre? A vallomásban mondtam hogy megbántam, nem voltam tudatában annak hogy ezzel bűncselekményt követek el, ugyanis már én is jártam így hogy más vette fel a nyereményem a szerencsejáték zrt egyik lottózójában! Előre is köszönöm a segítséget NAGYON SÜRGŐS LENNE!
Üdv, R