Mikor szabadulhat ?


ObudaFan # 2014.12.16. 10:08

Ha a ogház esetén sem vagy kizárva a kedvezményből, akkor legkorábban 16 hónap után szabadulhatsz és 10 hónap után kérheted a fogházasítást.

aron12 # 2014.12.15. 16:55

Jó estét! Érdeklődni szeretnék, egy olyan ügyben, hogy első fokon kaptam 300óra közmunkàt, màsodfokon viszont súlyosbìtottàk az ítéltet 1év 8hónap börtönre ami 2/3kitöltése utàn feltételes,+6hónap fokhàzat vissza kaptam ami szerintem durva az első fokhoz képest! Azt szeretném megtudni, hogy hàny hónap múlva tudok igy szabadulni és a fokhàz fokozatot mikor kérvényezhetem? Köszönöm!!!

Öreg Tölgy # 2014.12.14. 11:10

Ebben az esetben nem jár kártalanítás.

Madárcsicsergés77 # 2014.12.12. 22:54

Az alábbi ügyben szeretnék érdeklődni:

Két külön büntetésem volt. Az első jogerős ítélet töltése alatt született meg a másik ügy jogerős ítélete. Az összbüntetés kérelem továbbítva lett, de csak 11 hónap múlva érkezett meg a határozat. Az összbüntetés 3 év 6 hó volt. Mire megérkezett az összbüntetés én már 3 év 8 hónapot ültem le, így azonnali szabaduló lettem.

Kedvezmények beadására természetesen emiatt lehetőségem se volt.

Ebben az esetben lehet-e kártérítés igényelni, hiszen 2 hónappal többet ültem! Ha igen, hová lehet a panaszomat továbbítani?

Köszönöm a válaszát.

Agent Cooper # 2014.12.10. 13:07

Ki ült túl és mit?


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Madárcsicsergés77 # 2014.12.09. 22:44

Érdeklődni szeretnék, hogy hová lehet beadni a kártérítési igényt ítélet túlülése esetén?

Köszönöm!

zsofar # 2011.12.18. 16:57

Köszönöm a választ! S én mint a sértet valahol érdeklődhetek ?

Üdv,
zsofar

ObudaFan # 2011.12.18. 16:07

Hogy mikor szabadulhat legkorábban, az attól függ, milyen végrehajtási fokozatban tölti a szabadságvesztést az összbüntetési ítélet szerint. Feltételes szabadságra bocsátásnak csak akkor van helye, ha az elítélt

  • fegyházban végrehajtandó büntetésének legalább négyötöd részét,
  • börtönben végrehajtandó büntetésének legalább háromnegyed részét,
  • fogházban végrehajtandó büntetésének legalább kétharmad részét kitöltötte.

Azt is figyelembe kell azonban venni, hogy a büntetés végrehajtása alatt tanúsított kifogástalan magatartás esetén a bíróság úgy rendelkezhet, hogy a büntetés hátralevő részét eggyel enyhébb fokozatban kell végrehajtani; ha pedig az elítélt a büntetésvégrehajtás rendjét ismételten és súlyosan megzavarja, a bíróság elrendelheti, hogy a büntetés hátralevő részét eggyel szigorúbb fokozatban hajtsák végre.

Azt is figyelembe kell venni, hogy az előzetes fogvatartás és a házi őrizet teljes idejét be kell számítani a kiszabott szabadságvesztésbe. A beszámításnál egy napi előzetes fogvatartás egy napi szabadságvesztésnek felel meg. Házi őrizet beszámítása esetén fegyház fokozat esetén öt nap, börtön fokozat esetén négy nap, fogház fokozat esetén három nap házi őrizetben töltött idő felel meg.

zsofar # 2011.12.18. 15:56

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne. Tavaly Március 31.én kapták el az ellenem elkövetett zsarolással vádolt emberkét idén szeptember 16.-án volt a másodfokú tárgyalás . Első fokon 3 év 6 hónapot kapott és egy másik bíróság 1 év 6 hónapra ítélte. Egy harmadik bíróság 2010 november 4. napján jogerős az összbüntetés mértéke 4 év 1 hónap. A vádlott jelenleg ezt tölti. Kérdésem az lenne hol lehet megtudni hogy mikor szabadul(hat), mert ezt a határozat nem tartalmazza.

Üdv,
zsofar

folyami géb # 2011.09.24. 17:29

Ne butáskodjatok már. Kártalanítás a teljes tartam túlüléséért járhat, nem az esetlegesen lehetséges kedvezménnyel csökkentett tartam után. Per pillanat még azt sem tudhatjuk, hogy a kérdező, ha foganatba veszik a még ki nem töltött büntetést, egyáltalán a hátralévő részre kap-e kedvezményt.

ObudaFan # 2011.09.23. 12:39

Szerintem fölösleges.

hondadream # 2011.09.23. 11:36

Köszönöm szépen a választ!
Ha a túlülésért indítok egy kártérítési pert,akkor erre lehet hivatkozni,hogy nem volt meg a törvényi feltétele annak,hogy beszámítsák ezt az időt?

Bocsánat,hogy ennyit nyaggatlak,igyekszem többet nem kérdezni,de Te végre értelmes válaszokat adtál az eddigi kérdésekre is. Örök hála érte!

ObudaFan # 2011.09.23. 08:05

Az rendben van, csak törvényi alapja nincs a beszámításnak.

hondadream # 2011.09.22. 12:50

Köszönöm a választ!

Még azt meg tudnád mondani,hogy miért nem lehet beszámíttatni,hisz véleményem szerint mindenkinek jobban megérné,ha kevesebbet lennék bent,mint,hogy több hónappal tovább kéne bent tartani és még a túlülésre kártalanítást fizetni,plusz én meg hamarabb letudom ezt a rémálmot,ami 7. éve tartott már és a felfügg. januárban elévült volna,ha nem emelkedik tegnap jogerőre a 3 éves ítélet?!

ObudaFan # 2011.09.22. 11:35

Ha nem lehet összbüntetésbe foglalni, akkor véleményem szerint a túlülést nem lehet beszámítani a másik büntetésbe, kártalanítást viszont követelhetsz.
Annak nem látom akadályát, hogy mindkét esetben kezdeményezz rezsimváltást.

hondadream # 2011.09.22. 10:37

Sziasztok!

Ismét én,mert azt elfelejtettem az előző hozzászólásomban leírni,hogy az 1 éves felfüggesztett azért vált letöltendővé,mert a 3 éves büntetés cselekményét az 1 éves felfüggesztett büntetés próbaideje alatt történt.Így a 3 éves ítéletben elrendelték annak letöltését.

Köszönöm szépen!

hondadream # 2011.09.21. 16:31

Sziasztok!
Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni:

  1. Van egy három éves és egy egy éves börtönbüntetésem. Az egy éves egy elrendelt felfüggesztett, a két bűntetés nem összbűntethető. A 3 éves büntetésből összesen 30 hónapot voltam előzetesben, ami börtönkedvezménnyel számolva azt jelenti, hogy túlültem. Beszámítják-e a túlülést az egy évesbe?
  2. Minekutána a 3 éves börtönbüntetésemből a 30 hónapot előzetesben töltöttem ki, lesz-e kedvezménytárgyalás, ahol az átminősítésemet is kérhetem fogházra ( nagyságrendileg 20 dícséretem van, ellenben nincs fegyelmim) , vagy a börtönös kedvezményről a behívásomat megelőzően zárt ajtók mögött döntenek, ahol nincs módomban kérni a rezsimváltást, viszont ekkor joghátrányba kerülnék.

3 Abban a teoretikus helyzetben ha a kedvezménytárgyaláson megkapom a fogházat a 3 évre és az így fennmaradó letöltött hat hónapot beszámítják az egy évbe, az a helyzet áll elő, hogy ennek az egy évnek is meg kell tartani a kedvezménytárgyalását? Ugyanis börtön kedvezménnyel már csak három hónapom lenne hátra, és ez a törvényi határideje a kedvezménytárgyalásnak. Kérhetem-e itt újfent a rezsimváltást, ugyanis olyan dícséretem is van, ami ebbe a beszámítható 6 hónapban kaptam.

Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2011.09.21. 14:27

Nincs mit.

HJJN # 2011.09.20. 19:07

Köszönöm szépen !

ObudaFan # 2011.09.20. 16:53

Fegyház fokozatban 4/5 után szabadulhat feltételesen, ha nincs kizárva a kedvezményből. Ha a benti magatartása miatt börtön fokozatban folytathatja majd, akkor 3/4 után is.

HJJN # 2011.09.20. 14:59

Üdvözlöm!
Segítséget szeretnék kérni,hogy a párom 7év 5 hónap fegyházat kapott és mikor szabadulhat legkorábban?Én nem tudom ilyenkor mit és hogyan kell számítani.Van-e esetleg a fegyházban olyan,hogy egy nap elhagyhatja az épületet?Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.18. 07:13

Ítéletben. A büntetés: miből mennyi, milyen végrehajtási fokozat.

zsofar # 2011.09.18. 03:25

Köszönöm a választ , s a határozatban mi fog szerepelni ?

ObudaFan # 2011.09.17. 07:49

Ezt ennyi adatból nem lehet megmondani. Nem lehet ennyi adatból tudni, hogy egyáltalán összbüntetésbe foglalhatóak-e az ítéletek. Az is lényeges, hogy melyik büntetést milyen fokozatban kell letölteni.

zsofar # 2011.09.17. 05:11

Sziasztok. Én sérelmemre történt zsarolásban tegnap volt a másodfokú tárgyalás. a vádlott 2009 március 31.-e ota van bent . Kapott egyszer 1.év 3 hónapot egyszer(egy másik ügs) 1 év 6 hónapot(ez is második ügy ) és 3 év hat hónapot(ezt az én ügyemből) ami tegnap lett jógerős. Mikor jönn ki ? EZ benne lesz a határozatban ?

Üdv.
zsofar