közigazgatási bírság


Fallen # 2011.11.02. 14:44

Én ha jól tudom sárgán áthajtás "csak" 50.000 FT...
Ha nem jól tudom akkor javítsanak ki.

Gabicsek # 2011.09.28. 21:14

Meg előtte még azért a sárga is ég egy darabig. Lakott területen a sebességhatár általában 50 km/óra, kivéve, ha a tábla mást mutat. Igen gyorsan kell menni, hogy a piroson átmenj, vagy legalábbis átsakkozod magad a teli sárgán, miközben bízol, hogy nem vált közben pirosra. Ez körülbelül így szokott kinézni. Vészfékezést a hülye ember csinál akkor, amikor pont sárgára vált a lámpa, általában akkor már nem, ha közeleg a piros szín, akkor inkább a jobb oldali pedált szokta nagy erővel nyomni. Ez az én tapasztalatom.

pazs # 2011.09.27. 19:13

A legtöbben nem direkt mennek át a piroson, nyilván, de azt azért elfogadhatjuk, hogy a lámpát nem azért tették oda, hogy szívassák az autósokat.

Janos82 # 2011.09.27. 19:08

Valahogy kifizetem, de hidd el nem direkt mentem át a lámpán. Sőt én is nagyon elítélem, csak úgy gondolom, hogy egy ilyen kereszteződésben nem a büntetések végtelen tömege a megoldás, hanem egy visszaszámláló a lámpa alá.Gusztustalan dolog 100 és 300 ezres bírságokat kiszabni ilyen helyzetekben, egy olyan országban ahol ennyi a munkanélküli és 100 ezer alatt van a minimálbér. Azóta többször is volt baleset veszélyes fékezésem és full görcsösen vezetek.

Az biztos, ha időközben bárki bárhol megbüntet, annak a vérét veszem. Amúgy azon se csodálkoznék, ha Szombathelyt molotov koktélt kapnának. Nagyon sok a dühös, elkeseredett ember.

Gabicsek # 2011.09.24. 20:06

Kivonják az autódat a forgalomból, ha nem fizetsz. Tán nem kéne piros lámpán átmenni.

pazs # 2011.09.22. 19:05

Ha van vagyonod (autó?), akkor majd behajtják azon. Ha tényleg nincs semmilyen jövedelmed, vagyonod és nem is lesz (nem örökölsz, kapsz ajándékot, leszel nyugdíjas, lesz munkabéred, nyersz a lottón stb.) és hagyják, akkor elévül.

Janos82 # 2011.09.22. 19:03

Piros lámpán hajtottam át és jött a 100.00Ft-os csekk. Kértem könnyítést és részletfizetést, de csak részletfizetést kaptam. Sajnos olyan helyzetben vagyok, hogy nem fogom tudni befizetni már a második részletet sem.
A büntetés jogos, bár szerintem nem igazságos. A helyszín BP. Dózsa György-Kerepesi út találkozásánál egymás utáni (kb. 30m) lámpák, több irányból egymásba fonódó forgalom. Tényleg jó hely a fotózásra.
Nem fogok tudni fizetni!

Mi tévő legyek? Munkanélküli vagyok igazolhatóan 2 éve, mát semmilyen juttatást nem kapok.