csalási ügy


Dr.Attika # 2011.10.13. 20:34

Ha így van akkor ez nem csalás. Polgári jogi jogvita. 50 milliót így be lehet szedni cégektől?
Bizony, szarnak, bajnak nincs gazdája. Legalább fizeti az ügyvédi költséget az ötletgazda?

Dr.Attika # 2011.10.13. 20:03

Ha jól értem itt fiktív számlázás történt és az adóra elkövetett csalás a gyanú. Ön tettes lehet, a barátja pedig bűnsegéd vagy felbujtó. Mennyi a fiktív számlák ÁFA tartalma? Attól függ a büntetési tétel.

Gabicsek # 2011.10.13. 19:49

Ez függhet a kár összegétől (is).

Laczi # 2011.10.01. 11:48

Köszönöm szépen a segítségeteket!

ObudaFan # 2011.09.30. 16:58

Postán is be lehet adni a kérelmet. 5 példányban kitöltve, aláírva, két tanúval a formanyomtatványt.

Laczi # 2011.09.30. 15:31

Köszönöm a segítséget! Gondolom ezért be kell fáradnom a bíróságra. Csak az a gond, hogy vagy 150km-re van a lakhelyemtől. Van más megoldás?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.30. 15:04

csodálkozom, hogy most ez nem ütötte ki nálad a biztosítékot. :)

Biztos jól aludtam:)

végrehajtó1 # 2011.09.30. 13:31

Kérj végrehajtást az ítélettel.

guba # 2011.09.30. 12:31

Én mindig megütközöm az ilyen kevéssé életszerű sztorikon, csodálkozom, hogy most ez nem ütötte ki nálad a biztosítékot. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.30. 09:13

Ezért nem - hanem a kölcsönkérés és vissza nem fizetés miatt.
Mostanában meglepően sok hasonló ügyet látok. Korábban ezeket a rendőrség, ügyészség polgári jogi szerződésszegésként kezelte (szerintem helyesen), most meg rendre kriminalizálják. Szvsz nem kéne - de ez van.

lefort # 2011.09.30. 08:44

2010. januárban kölcsönszerződést kötöttem egy hónapra egy emberrel. A kifizetés csuszott erről a hitelezőt tájékoztattam is aki ezt elfogadta. Majd eljött hozzám az egyik embere és kérte a kölcsönadott pénzt. Pár nap múlva felhivott a hitelező hogy szüksége lenne a pénzre. Én teljesen meglepetten közöltem vele hogy odaadtam annak akit küldött. Ő tagadta hogy bárkit is küldött volna. Miután régóta jó üzleti kapcsolatban vagyunk pár hét múlva megállapodtunk hogy kárpótolni fogom mert valószínüleg én nem jártam ell kellő figyelemmel amikor kifizettem a pénzt. És miután a jó üzleti kapcsolatot szerettem volna megtartani gondoltam ha most kétszer kifizetem és megmarad a kapcsolat rövid távon többet nyerek vele. Ma értesültem róla hogy csalás miatt feljelentést tett ellenem. Kérdésem az lenne hogy bár gondatlan voltam amikor nem ellenőriztem le azt akinek kifizettem a pénzt, ezért felelősségre vonhatnak-e csalás miatt???

ObudaFan # 2011.09.29. 10:58

Az első fokon eljárt bíróságon lehet végrehajtást kérni.

Laczi # 2011.09.29. 08:00

Sziasztok!
Szükségem lenne a segítségetekre!
Lefoglalóztam egy autót, de az eladó meglépett a foglalóval. Feljelentés és a többi procedúra után, a bíróság kötelezte a kár megtérítésére, 15 napon belül. Azóta nem hallottam semmit a dologról és bőven letelt a határidő. Hová forduljak? Mi a következő lépés?
Előre is köszönöm!