Ez lopás vagy sem?


Porpi # 2011.10.06. 13:19

köszönöm! Tanultam az esetből, semmit nem adok kölcsön többet . Nem éri meg pereskedni 40 ezer forintért . Levontam a tanulságot soha senkinek semmit nem lehet kölcsönbe adni sem .

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.06. 07:42

Inkább csalás, ha már bűncselekményt keresünk. De a te problémád valójában magánjogi. Az a kérdés, hogy egy ingóság kiadása iránti perben kinek mit kell bizonyítania, és mit tud bizonyítani.

Porpi # 2011.10.06. 05:49

üdv mindenkinek !
Ha valamit kölcsönkérnek, de nem adják vissza, az lopásnak számít?
Hiába kérem esze ágában nincsen visszaadni.
Azt mondja az az övé, mert odaadtam neki (de csak kölcsön ).Úgy is kérte, hogy el viheti-e kölcsönbe.

Gabicsek # 2011.10.05. 21:02

Pont most olvasgatom:) Korrekt.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.05. 21:01

OFF
Most aktiválták az új domaint.
ON

Gabicsek # 2011.10.05. 20:58

jé, KBS:) Most lett weboldalad, vagy csak most vettem észre?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.05. 20:48

Szerintem tekintsd tagadó válasznak.

Mr X # 2011.10.05. 20:43

Tényleg senkinek nincs válasza a kérdésemre?

Mr X # 2011.10.03. 10:28

Üdv!

Kis segítségre lenne szükségem. Van pár ingóságom (tv, pár bútor konyhai felszerelések), amit az exemnél hagytam, mikor szakítottunk, mivel nem tudtam elszállítani. Viszont most már fél éve kérem, hogy adjanak egy időpontot, mikor elhozhatom, de nem hajlandóak rá.

A helyzetet bonyolítja, hogy az exem a szakítás után a családjához költözött, jelenleg viszont ismeretlen helyen van. Nem elérhető. A nővérét tudom elérni egy közösségi oldalon keresztül, ez az egyetlen kommunikációs csatornám. Ő viszont terel, hogy mivel a húga lelépett, így nem tud segíteni, meg ilyenek. Közben viszont tudtommal a dolgaim egy részét pont ők használják.

A kérdésem az, hogy jól tudom-e, hogy ez kimeríti a lopás fogalmát? Illetve tudna esetleg valaki linkelni egy paragrafust?

Arra gondoltam, hogy írok neki egy email-t (így lenne nyoma), hogy amennyiben x időn belül nem biztosítják, hogy elhozhassam a dolgaimat, feljelentést teszek a rendőrségen. Járható út ez?