piramis játék


guba # 2011.10.09. 05:56

A LB Bf.I.1814/2003/7. számú döntése szerint a játék szervezőjeként kizárólag a játék kitalálói, elindítói, fenntartói büntetendők. A beszervezett játékosok - akik a játék jellegéből fakadóan szintén beszerveznek más játékosokat - sem tettesnek sem társtettesnek nem tekintendők addig, ameddig a tevékenységükben a szervezési tevékenység dominálóvá nem válik.

Arra biztatnálak, hogy szállj ki, és addig tegyél feljelentést, ameddig más nem teszi meg ezt helyetted.

Gabicsek # 2011.10.08. 18:29

De ellened is le fogják folytatni az eljárás. Az is enyhítő, ha a kárt megtérítetted, de attól még te is bűncselekményt követtél el.

hunfrakk # 2011.10.08. 18:07

Btk. 299/C. § Aki mások pénzének előre meghatározott formában történő és kockázati tényezőt is tartalmazó módon való összegyűjtésén
és szétosztásán alapuló olyan játékot szervez,
amelyben a láncszerűen bekapcsolódó résztvevők a láncban előttük álló résztvevők számára közvetlenül vagy a szervező útján pénzfizetést vagy más szolgáltatást teljesítenek,
bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

*

enyhítő körülmény, ha feljelentést teszel

big.norbert # 2011.10.08. 17:05

Tiszteletem!

Sajnos az elmúlt napokban beleestem egy olyan lehetőségbe aminek piramis játék "szaga" van.
Akik nekem utaltak pénzt azoknak visszautaltam és tájékoztattam őket, hogy ez valószínűleg bcs.
Kérdésem az lenne, hogy ha feljelentést teszek akkor engem is megbüntetnek? Még nem tud róla a hatóság, akiket sajnos sikerült átverni azokat kártalanítottam.

Válaszukat köszönöm.
big.norbert