Sorozatos nagy értékű bolti lopásért mennyit kapnék?


Gabicsek # 2011.10.11. 19:53

Eddig egy normàlis, szakmai választ nem kaptam ami meggyőzött volna.

Aki bűncselekményeket követ el, az előbb-utóbb szépen megkapja a maga végrehajtandóját pár évre. Elég szakmai?

C a s a b l a n c a # 2011.10.11. 09:42

"De ezek szerint minden ügyvéd kamuzik? Eddig egy normàlis, szakmai választ nem kaptam ami meggyőzött volna."

Indesign!

Ingyen csak a bolond dolgozik... Fogadj ügyvédet pénzért!

kkrisz525 # 2011.10.11. 09:31

Ne haragudj, nem vagyok se jogász se ügyvéd, de ezt a tevékenységet nagyon melegen ajánlom - hogy minél előbb fejezd be.

Tudod miért?
Mert ha lebuksz akkor pl ha börtönbüntetést is kapsz (amiről értesítik az egyetemet) és akkor kivághatnak az egyetemről. Gondolj bele, ha te lennél a főmufti az egyik egyetemen, akkor te nem vágnád ki azokat akik lopnak hazudnak? És vajon egy egyetem mennyire adná a nevét (=diplomát) a nevedhez? Vajon ha a sajtó megszellőztetné a nevedet és az egyetemet akkor az milyen fényt vetne rájuk? Vajon ezt ők hajlandóak lesznek elviselni? Ha most azzal jössz hogy a TVSZ szerint ilyen nincs, akkor arra azt tudnám válaszolni, hogy akkor majd tesznek bele, és úgy vágnak ki, vagy visszatérésed után ellehetetlenítik a tanulmányaid befejezését (=mindenből meghúznak, nem egyszer majd 10x...aztán fizethetsz tandíjat 10 éven keresztül)

és akkor még nem beszéltünk a kóros elmeállapotodról... nos ebben a helyzetben sem vagyok biztos abban, hogy kapnál diplomát.

Tudod, az hogy nincs pénzed az még nem jogosít fel semmire. Erre a TO-sok és nagyon sokan azt válaszolnák, hogy:

  • ott a diákhitel
  • vannak már diákmunkák
  • vagy lehet évet halasztani (elkezdesz melózni)
  • vagy lejjebb lehet adni a színvonalat.

Tudod a politikusok megtehetik hogy pofátlanul lopkodjanak (de őket védi a mentelmi joguk) addig téged ezért nagyon meg fognak hurcolni...

De van még egy félig meddig legális-illegális tevékenység:

  • az utcasarok...

Ja és arról itt még senki sem beszélt hogy mi lesz ha elkapnak? És mi lesz az erkölcsi bizonyítványoddal? Ebbe belegondoltál már? ÉS ugye tudod, hogy manapság mindenkitől kérnek erkölcsi bizit, mihelyst jelentkezik egy állásra?!

Nem b@sztatásból írtam ezeket, de szerintem ebbe nagyon nem gondoltál - még - bele...

guba # 2011.10.11. 09:14

bolondokházában kitüik az agyad - végleg...
folyamatosan gyógyszereznek

mozdulatlanul állnak órakát a folyosón mint a szobrok az elítéltek...

Lopásért nem lehet kényszergyógykezelést elrendelni, és a folyosón is legfeljebb az ápoltak állhatnának.
Az mondjuk igaz, hogy a bv intézetben még legalább vannak jogaid, az elmegyógyítóban már csak egy korlátozhatatlan alapjogod marad, mert az emberi méltóságról is le kell mondanod.

lajcsó # 2011.10.11. 08:46

Az általad közölt információk alapján nem lehet "normális, szakmai" választ adni. A lopás tányálláshoz tudni kell az elkövetési, értéket, az elkövetési módot stb. és még több más releváns tényt ahhoz, hogy az ügyben bárki korrekt választ tudjon adni. Az írtad, hogy már kerestek ügyvédet. Az ügyvéd majd választ ad számodra minden felmerült kérdésre.

indesign # 2011.10.11. 08:16

De ezek szerint minden ügyvéd kamuzik? Eddig egy normàlis, szakmai választ nem kaptam ami meggyőzött volna.

indesign # 2011.10.11. 08:14

Gyakorlatilag bármelyikből. És kiegészíteném a dolgot csalásra.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.11. 06:37

Van egy védencem, az már két százezer alatti értékű lopás miatt előzetesben van két hónapja. Úgyhogy csak rajta, fiatalember! Lesz sport meg egészséges életmód. Mondjuk egyetemi tanulmányok nem biztosan.

ius latratus # 2011.10.11. 06:35

lajcsó

:))

lajcsó # 2011.10.11. 06:15

A pályakorrekcióm érdekében, elárulnád melyik boltból lehet alkalmanként 100-200 ezer Ft értéket eltulajdonítani? :D

hunfrakk # 2011.10.11. 05:56

na de ennyi?

és dolgozni nem akarsz?

indesign # 2011.10.10. 20:42

20 vagyok. Az egyetemi tanulmányaim, sportjaim, egészséges életem folytatásához kell a pénz, csak addig amíg talpa nem állok.

Gabicsek # 2011.10.10. 20:34

enyhítő körülmény a beismerő vallomás, a kár megtérítése, a büntetlen előélet, stb.
Hogy a vége mi lenne, lehet, csak Jézus tudná megmondani:) Ez függ az ügy összes körülményétől, minősítő körülményektől, kárértéktől, stb.

hunfrakk # 2011.10.10. 20:12

18 alatti vagy?
akkor lehet még javítóintézet is
az annyira nem rossz

indesign # 2011.10.10. 19:59

Oki, ha kizarjuk a diliházat, es egy altalanos eljarast veszunk, mi szamit enyhito korulmenynek? Mindenkeoo borton lenne a vege?

Gabicsek # 2011.10.10. 18:50

Azt hiszed, olyan fifikás vagy, hogy simán átvágod az elmeszakértőt.
Tudod-e, milyen frankó hely az IMEI, ahova ezeket viszik? Jobb, ha tudod, hogy tízszer szarabb, mint egy sima börtön. Hát, meg is érdemelnéd, hogy odajuss, megtudnád, mit mondott Jézus!

hunfrakk # 2011.10.10. 18:35

a gyógyszereket nagyon is be kell venni
beléd nyomják ha így nem, akkor úgy...
majd meglátod
ha ellenállsz, gúzsba kötnek

hunfrakk # 2011.10.10. 18:13

legyél már előtte is az

sima "bolond" magatartás nagyon kevés....

vannak műszerek is, amiket nem versz át

indesign # 2011.10.10. 18:10

A gyogyszereket nem muszaj bevenni, es mivel valojaban nem vagyok orult, nem kell attol felnem, h barmire is kenyszeritsenek, gondolom. De ez csak a legvegso esetben,

indesign # 2011.10.10. 18:09

Kiváló alapötletem van. Meg tudom csinálni.

Fontos, h elotte is kezeles alatt alljak a pszichiatrian, v eleg ha utolag jatszom el, h orult vagyok?

hunfrakk # 2011.10.10. 18:03

gyerek vagy te még
vagy tájékozatlan
különben is: egyedül nem tudod ezt megcsinálni

börtönben csak szabadságod (és szűzességed) veszik el

bolondokházában kitüik az agyad - végleg...
folyamatosan gyógyszereznek

mozdulatlanul állnak órakát a folyosón mint a szobrok az elítéltek...

indesign # 2011.10.10. 17:58

Színészkedni bármeddig lehet. Ha azt mondom, hogy jézus mondta, hogy tegyem meg, abba nem lehet józan ésszel belekötni.

Inkább bolondokháza, mint börtön, tudtommal, ha jó magaviseletet tanúsítok pár hónap után kiengednek, sőt talán ki is sétálhatok néha az intézményből.

Csak kicsit össze kell kócolni a hajam, és közölni a bírósággal, hogy jézus mondta, h lopjak, ennyi. Nem? Kurvadurva gyilkosságokat is megusztak emberek ilyen kamuval.

hunfrakk # 2011.10.10. 17:27

aki kórös elmeállapotúként követi el bűncselekményeket
az nem büntethető

viszont kényszergyógykezelését el kell rendelni
(ha bünismétlés veszélye fennáll, itt fennáll)

vagyis nem a börtön, hanem a "bolondokháza" vár

pontosabban: igazságügyi megfigyelő és elmegyógyitó intézet

amúgy meg több szakértőt KIRENDEL A BÍRÓSÁG / ÜGYÉSZSÉG
hogy biztosra menjen..
tehát nem te választasz magadnak
házi szakértőt, orvost, aki pénzért hazudik...

indesign # 2011.10.10. 17:23

Pszichiátriai kezelés alatt állás, vagy beszámíthatatlanság mennyire volna enyhítő körülmény? Elintézhetőek ezek a szakvélemények.

hunfrakk # 2011.10.10. 17:16

ne legyél türelmetlen