Csalás, Btk. 318. (2)


végrehajtó1 # 2011.11.29. 16:42

Ha nem követted el akkor minek akarsz fizetni?

K. János # 2011.11.29. 16:32

Kedves Hupikék!

Mit jelent az, hogy odébb van?

Közvetítői eljárást nem szeretnék mert nincs mit bevallanom. Igazat mondtam amikor kihallgattak. Én csak azért szerettem volna ezt a k. eljárást, hogy oda adnám a pénzt aztán letudnánk ezt az ügyet, de nem fogom bevallani azt amit nem tettem meg.

Hupikék # 2011.11.29. 11:38

T. K. János!
A vádemelésig, ami még egy kicsit odébb van, bár vidéken hamarabb megtörténik, akár írásbeli beadványban (postán elküldve) is beismerheted a cselekményt, és indítványozhatod a közvetítői eljárást. Csak add vmi okát a vallomás-megváltozattásnak, pl.: reádöbbentél, mit követtél el, megbántad stb.

Mopst már a személyes ügyészi meghallgatás sem kötelező.

ObudaFan # 2011.11.29. 09:45

Tehetsz, legfeljebb azt már az ügyészségnek teszed meg, ha közben megküldte nekik az iratokat a nyomozó hatóság.

K. János # 2011.11.28. 23:08

Tájékoztatom, hogy a nyomozás kiegészítését indítványozhatja, egyéb indítványokat és észrevételeket tehet, az iratokról másolatot kérhet.

Ha levélben kérem is tehetek észrevételeket, indítványokat?

ObudaFan # 2011.11.28. 22:25

Kérd levélben.

K. János # 2011.11.28. 19:21

Értem. Nem lesz közvetítői eljárás. Messze van ez a város. Nem tudnám az iratokat elkérni e-mailben? Csak úgy juthatok hozzá ha utazok?

ObudaFan # 2011.11.28. 18:10

Ahhoz beismerő vallomás kell.

K. János # 2011.11.28. 18:00

Ha megyek csütörtökön az iratismertetésre kérhetek közvetítői eljárást?

Gabicsek # 2011.11.25. 19:19

Illetve a telefonszolgáltatók a számviteli törvény alapján kötelesek 8 évig megőrizni, és azokat a telefonszámokat, melyet az előfizető hívott, (amely alapján a számlát kiállították) kötelesek kiadni a nyomozóhatóságoknak, csak nem nagyon szokott akaródzni ezeket az adatokat kiadni, de azért olykor némi rendbírság kiszabása után kénytelenek megadni.

ObudaFan # 2011.11.25. 11:53

Egy évig őrzik a mobilszolgáltatók azt, hogy ki kit hívott, de a beszélgetést nem rögzítik.

K. János # 2011.11.25. 11:22

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Egyértelmű, hogy az iratismertetésen csak olyan iratokat fogok látni amik a sértett javát szolgálják. Ez e-mail levelezés lesz. Mi a teendő akkor ha mi nagyon sokat beszéltünk Skype-on, MSN-en és telefonon, de ezeket nem tudom bizonyítani?

Megjegyzés: Új számítógépem van. A régit eladtam. A telefonszámom készülékkel együtt változott.

Mi van akkor ha újra nyomozás lesz az új bizonyítékokért és a sértett számítógépén megtalálják a beszélgetéseinket, de mondjuk hiányosan? Arra gondolok, hogy egyszerűen lehet manipulálni ezeket a naplófájlokat és biztos nem fogja hagyni, hogy a nekem kedvező részek is benne szerepeljenek. Ilyenkor a naplózott beszélgetéseinket megőrzi a szoftverfejlesztő cég vagy az internetszolgáltatók mentik az adatforgalmat vagy a mobilszolgáltatók a beszélgetéseinket? SMS-eket?

Sajnos csak a legrosszabbakat tudom elképzelni ezek után.

A pénzbüntetés nem igazán érdekel, de ezek után szeretném ha ő húzná a rövidebbet. Dolgoztam és most azért kell félnem, hogy vádat emelhetnek ellenem!?

Ezt nem tudom megemészteni.

Nagyon szeretném ha a pénzét soha nem látná viszont.

Egy ügyvéd egy ilyen ügyet mennyi körül vállalna el? Onnantól számítva, hogy ezek a iratmásolatok a birtokomban vannak? Még nem fordultam soha ügyvédhez és fogalmam nincs mi-mennyi.

A segítséget pedig még egyszer köszönöm mindenkinek!

Gabicsek # 2011.11.25. 07:50

Tévedés, mert nem tuti, hogy tovább küldi, ha iratismertetést tart, ugyanis minden nyomozás végén kötelező az iratismertetés, akármi is a vége.

Be.
A nyomozás iratainak megismerése
193. § (1) A nyomozás elvégzése után az ügyész vagy - ha az ügyész másképp nem rendelkezik - a nyomozó hatóság a gyanúsítottnak és a védőnek az erre kijelölt helyiségben átadja a nyomozás összefűzött iratait. Lehetővé kell tenni, hogy a gyanúsított és a védő az „esetleges” vádemelés alapjául szolgáló összes iratot - kivéve a zártan kezelt iratokat - megismerhesse.

A Be. nem írja elő, hogy csak akkor kell az iratokat ismertetni, ha vádemelési javaslat - vagy vádemelés - lesz.

Ez ugyanúgy a sértettre is vonatkozik:

(6) A nyomozás iratainak az (1), illetőleg a (3) bekezdés szerinti ismertetését követően a sértettet értesíteni kell arról, hogy a nyomozás iratait megtekintheti, és gyakorolhatja az őt a nyomozás során megillető más jogokat.

NoFear # 2011.11.25. 06:59

K.János:

Ha így kaptad meg az idézést akkor a hatóság szinte tuti, h vádemelési javaslattal küldi tovább az ügyészségnek a papírokat bármit is mondasz a rendőrségnek, de érdemes és célszerű mindent észrevételezni, indítványozni ha valamivel nem értesz egyet.

6. Az, h meddig húzódik az ügy képlékeny. Miután átadta az ügyészségnek az iratokat a rendőrség míg nagyon sokáig tudnak rajta ülni (több hónapot) és ez még nem jelenti azt, hogy vádemelés is lesz belőle, lazán visszaadhatják a hatóságnak további nyomozásra és kezdődik az egész elölről, újabb nyomozás, újabb iratismertetés stb. stb.
Ezért célszerű még az iratismertetés után is indítványokat, észrevételeket tenni az ügyészség felé ha esetleg úgy alakul az ügyed. Átérzem a helyzeted, de készülj fel rá, h még jó sokáig nem fogsz utána tudni szinte semmit, h mit és merre... :(

ObudaFan # 2011.11.24. 15:48

A feljelentést nem vonhatja vissza, de közösen kezdeményezhettek közvetítői eljárást.

pazs # 2011.11.24. 14:28

Az mindig segít, ha megtéríti az elkövető a kárt.

K. János # 2011.11.24. 12:24

Segítene valamit ha a sértett bankszámlájára átutalnám a fennmaradó 40.000 Ft-ot vagy várjam ki az ügy végét? A sértett visszavonhatja a feljelentést vagy már nem?

ObudaFan # 2011.11.24. 12:13

Ennek a megválaszolásához részletesen ismerni kellene az ügy iratait.

K. János # 2011.11.24. 12:03

ObudaFan köszönöm a gyors hozzászólását. Tudnék olyat mondani az iratismertetésen amitől nem lenne vádemelési javaslat?

ObudaFan # 2011.11.24. 11:58
  1. Igen, ingyenesen.
  2. Ha megjelensz, tudsz indítványokat tenni, pl. további bizonyításra. De azért valószínűleg akkor is lesz.
  3. Leginkább pénzbüntetésre.
  4. Más időpontot kap.
  5. Ez nagyon valószínűtlen.
K. János # 2011.11.24. 11:54

Voltam kihallgatáson védő nélkül. Panaszt tettem amit elutasítottak.

Ma kaptam egy levelet:

ÉRTESÍTÉS
gyanúsítottnak a nyomozás iratainak megismeréséről

A Be. 193.§ (2) bekezdése alapján értesítem, hogy a fenti számon folytatott nyomozást befejeztük.

Ön a nyomozás iratait 2011. év 12. hó 01. nap 8 órakor a fenti szerv, ... hivatali helyiségében megtekintheti.

Tájékoztatom, hogy a nyomozás kiegészítését indítványozhatja, egyéb indítványokat és észrevételeket tehet, az iratokról másolatot kérhet.

Az iratismertetés határnapjának elmulasztása a nyomozás befejezésének nem akadálya.

Távolmaradás esetén az iratokat vádemelési javaslattal a ... Városi Ügyészség részére küldöm meg.

Kérdéseim:

  1. Az iratokat megtekinthetem. Másolatot is kérhetek? Ha igen, milyen összegre számíthatok?
  2. Távolmaradás esetén az iratokat vádemelési javaslattal a városi ügyészség részére küldi meg. Ha megjelenek nem lesz vádemelési javaslat?
  3. Ha elmegyek mire számíthatok, illetve ebből az ügyből mi lehet még?
  4. A feljelentő is jelen lehet/lesz az iratismertetésen vagy ő más időpontot kap?
  5. Van-e esély arra, hogy elmegyek és őrizetbe vesznek?
  6. Meddig húzódhat egy ilyen ügy?

Utólag:

Köszönöm lajcsó hozzászólását.

jojy77 # 2011.11.08. 10:03

a gyerekeimet ezek után még a feleségemnek itélhetik hogy hónapokig nem foglalkozott velük elvitte a pénzt előlük és ugymond kettőséletet élt?

jojy77 # 2011.11.08. 09:59

Lennne még egy kérdésem az ügyben a másik félel feljelentjük csalásért de amit velem müvelt azt nem tudom lenyelni.
Szeretném jogilag mindenért felelőségre vonni 10évet elvitt az életemből és kilakoltatnak minket mert nem fizette be az albérlet árát ami haza utaltam neki hanem abból ment ki külföldre.
A kérdésem az lenne ha hivatalos papírt töltött ki ahol nem tüntette fel hogy férjezet az okirathamísításnak számít?
mivel a leánykori nevét visszavette de ettől ezt még jelezni kellett volna nem hogy ő férjnél van?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.06. 19:33

:O)
Mindig. Akkor is ha nem.

Gabicsek # 2011.11.06. 18:09

vagy nem. Igazad van KBS:)