Fogház vagy pénzbüntetés tárgyalás nélkül...


Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.25. 15:04

Várom a fejleményeket.
Elküldtem egy tárgyalási kérvényt, melyben kérvényeztem egyben a mediációt is (ez 1 lap volt) és elküldtem a mediációs formanyomtatványt, kitöltve.
Remélem ez így eddig jó.

ObudaFan # 2011.10.24. 09:23

Igen, azt add be.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.24. 09:15

Most indulok nyomtatni!

Hiánypótlásként? :)
Akkor most a bírósági tárgyalás kérelmező és mediáció kérelmezőn kívül beadjak még valamit?

Mert beadhatok egy kérelmet, amit szintén én írok meg a költségmentességgel kapcsolatban + ki tudom tölteni a kereseti igazolást, lakásom van-e ilyeneket, kivétel a jövedelem igazolás...

ObudaFan # 2011.10.24. 09:07

Majd hiánypótlásként beadod.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.24. 08:21

Oké.
Azért nincs időm, mert ma küldöm a levelet, nehogy túllépjek, viszont a munkaügy 100km-re van tőlem. Szóval ez most bonyolult lenne. Ráadásul állásinterjú miatt is várok, így könnyen lehet, hogy tárgyalásig lesz állásom is...

Szóval, mindjárt indulok nyomtatni mindent.Elsőre kérem a tárgyalást és a mediációt. Holnap felhívom a sértettet a mediációval kapcsolatban, hogy gondolja meg, ő döntése. Majd a bíróság vagy mediációt rendel el, vagy tárgyalást.
És tárgyalás esetén az akkori jövedelmi helyzetemtől függően fogok részleges vagy teljes költségmentességet kérni.

Ez most a legmegoldhatóbb, ráadásul nem hazudok, mert ha valamit a vagyoni helyzetnél rosszul töltök ki, baj lehet abból is.

Így ezt teszem, amit írtam.

Remélem ez az út is teljesen megfelelő.

További szép napot mindenkinek, köszönök minden segítséget!

végrehajtó1 # 2011.10.24. 07:21

Munkanélküli vagyok, amit per pill semmilyen papírral nem tudok igazolni (max bankszámlával), mert nincs már idő ez ügyben intézkedni.

Van időd.

Mindenképpen igazolnod kell mert nem fogod megkapni bemondásra.

Bemész a munkaügyi központba és kérsz hatósági bizonyítványt erről.Vagy a Navtól jövedelem igezolást.

De most mmár nagyon túl ragozod ezt a ténát.

Cselekedj.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.24. 06:06

ObudaFan
Köszönöm a segítséget!

Már csak egy utolsó kérdés levél előtt, költségmentességgel kapcsolatban.

Munkanélküli vagyok, amit per pill semmilyen papírral nem tudok igazolni (max bankszámlával), mert nincs már idő ez ügyben intézkedni.
Van egy közös ingatlanom (örökölt) 1 családtaggal. Kettőnk nevén van. Így is lehet költségmentességet kérni? Ill ezt az ingatlant be kell írni ingatlanokhoz? Ill van a szülői ház, aminek ugye negyede a nevemen van...
Akkor 2 ingatlanom is van ? Így is lehet költségmentesség?

ObudaFan # 2011.10.24. 05:45

Arra nincs nyomtatvány. Egy mondatot kell leírni: az ügyszámot, a nevedet, és hogy ebben az ügyben tárgyalást kérsz.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.23. 17:12

Köszönöm.
A tárgyalás iránti kérelmet valahogy sehogy nem találom. Elég érdekes sablont találtam rá, ami szerintem nem ahhoz való.

Mivel én közel lakom a bírósághoz, ott nem kérhetek ez ügyben nyomtatványt ill, segítséget, hogy mit hogyan töltsek ki..? :) Vagy ez hülyeség?

ObudaFan # 2011.10.23. 12:20

De, ez jó lépés.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.23. 10:58

Köszönöm a gyors válaszokat!

Gondolom, akkor a bíróság felhívja a sértettet, hogy kíván-e részt venni mediáción és engem levél útján értesítenek az időpontjáról, stb..

Vajon mennyire jó az, ha én a sértettel közben beszélek? Felhívom, megpróbálom vele megbeszélni, mindenki jobban jár ezzel... Mert így ő is kap valamit és engem sem büntetnek meg... ? Nem ígéretet akarok tőle, csak mondani neki, hogy én ezt kértem és saját belátása szerint gondolja meg, ezzel járna mindenki a lejobban..
Vagy ez nem jó lépés?

Mára azt hiszem ennyi, nem kérdezősködök tovább. Holnap küldöm a levelet, papírokat...

ObudaFan # 2011.10.23. 10:33

Igen.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.23. 09:29

Megírom, hogy tisztelt xy Bíróság...
Alulírott xy, személyes adatok, kérem a költségmentességet, mert jelenleg nincs jövedelmem, nem vagyok abban az anyagi helyzetben, hogy ki tudjam ezt fizetni? És mellé csatolom a költségmentességi kitöltött dokumentumokat?

Más..
Tárgyalást kérek, de egyben mediációt is és egyben költségmentességet is... Így ebből mi lesz?

Először szólnak a sértettnek mediáció ügyben, ha belemegy, akkor mediáció lesz... És megegyezés esetén, amivel megegyeztem..

Amennyiben nem megy bele, a költségmentesség jöhet szóba majd a bíróságon?

végrehajtó1 # 2011.10.23. 09:21

Innen szedd le:

http://www.birosag.hu/engine.aspx?….
Mellé csatolsz egy levelet melyben leírod miért kéred a költségmentességet.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.23. 08:47

A tárgyalási kérelmet még nem találtam meg. Még böngészek.
A mediáció kérelem megvan, ez ok, tudom is küldeni.
A költségmentességre ezt találtam:
http://www.drkovari.hu/…tatvany.html
Vagy másik kell? KEll mellé még valami szöveg? Hogy miért kérek költségmentességet?

Ez megfelelő? Nincs jövedelmem, mit írjak a jövedelem igazolásra? Munkanélküli vagyok, mimimális ellátás jár. De velük, ha kell sincs már idő kitölttetni a papírt, mert holnap küldenem kell a levelet.

Kellemes hétvégét!

ObudaFan # 2011.10.22. 08:35

Nem, azokat is most írásban célszerű.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.21. 08:08

Akkor, csak hogy tiszta legyen.
Letöltöm a formanyomtatványt, tárgyalást kérek.
Egyenlőre ez az, amit tennem kell?
A többit (költségmentesség kérése ill. a közvetítői eljárást) majd az elsőfokú tárgyaláson kérvényezhetem?

Jelenleg nincs jövedelmem, csak a munkaügyi központtól egy minimális összeg.

ObudaFan # 2011.10.20. 14:00

És jövedelemigazolás is kell hozzá.

végrehajtó1 # 2011.10.20. 12:51

Bíróságok portálról le tudod tölteni. a forma nyomtatványt.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.20. 11:22

ObudaFan:
Köszönöm az eddigi infokat.
Most kezemben a papír, ez pénzbüntetés, mely fogház, ahogy írtad.

Költségmentességet hogyan lehet kapni?

Tárgyalást kérek, de nem tudom, hogyan kell. Van erre egy formanyomtatvány? Vagy egyszerűen a papírommal bemehetek a bíróságra (amelyik ezt küldte) és ott, személyesen is kérhetem? Ill. a költségmentességet nekem kell kérvényeznem?

ObudaFan # 2011.10.19. 17:02

Hacsak költségmentességet nem kapsz, pénzbe fog kerülni a védelem. Kérheted a tárgyaláson a közvetítői eljárást. A jelenlegi büntetésed pénzbüntetés, de ezt valóban fogházzá változtatják a meg nem fizetése esetén.

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.19. 11:46

Még egy kérdés... Ha kérek tárgyalást, én védelem nélkül leszek? Vagy kérhetek védőt? Mert én nem értek a joghoz, de ez a bírság irreálisan magas... Büntetlen előéletű vagyok.
Vagy csak pénzért fog védeni valaki?

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.18. 17:58

Most olvasgattam. A rendőrségen nekem azt mondták, nem lehet visszavonatni az ügyet, megbeszélni sem.
Én pedig ezt olvasom:

http://www.police.hu/…rmanyag.html

Mégpedig, mediációt is lehetett volna kérni. Mert beismertem a tettem! Miért mondták azt a rendőrségen, hogy nem? Nem vagyok büntetett előéletű sem.
De ahogy látom, ha kérek tárgyalást, ott is kérhetek mediációt...

Valaki, aki okosabb nálam, írjon. :)

Infokero (törölt felhasználó) # 2011.10.18. 15:51

Egyszeri netes hirdetés miatt (telszámot kiraktam egy oldalra illető beleegyezés nélkül, állítólag 10-en felhívták) fel lettem jelentve.
Beismertem, tárgyalás nélkül kiküldtek 400 ezer büntetést vagy 180 nap fogház... Mit jelent ez?
Lehet kérni tárgyalást. Azzal nekem jobb lehet? Lehet első fokú és ha az sem tetszik, másod fokút is kérni?
Ez igazából akkor pénzbüntetés lenne, amit ha nem fizetek be, fogházzá minősül?