paraplégia - kártérítés


nap50 # 2011.10.23. 19:37

Mért hajtaná be a kátokozón a biztósitó ? Azért fizeti mindenki a kötelező biztositást, hogy az fizessen helyette. Rendőrség lezárta már a nyomozást?
Javaslom, hogy ha eddig nem tetted,( szavaidból ez jön le), fordulj ügyvédhez akinek a közlekedési baleset a szakterülete.

rata70 # 2011.10.23. 15:40

..hála a Jóistennek,még nem voltam ilyen helyzetben,ezért nem tudom,hogy működik a kártérítés.
Mindenesetre el nem tudom képzelni,miféle összeget ér meg valakinek a kettétört élete? :(

rata70 # 2011.10.23. 15:38

Még nem tartunk a fizetésnél,előleget ígért a biztosító.Akadálymentesített lakás kialakításához.
Tehát a másik fél biztosítója fizet,és majd behajtja az ügyfelén?

rata70 # 2011.10.23. 15:34

Köszönöm a gyors választ.

Rexor # 2011.10.23. 15:16

Nem értem, miért nem a másik fél biztosítója fizet? Gondolom volt kötelező biztosítása. Innentől teljesen mindegy milyen a károkozó vagyoni helyzete, perbe kell vonni a biztosítót.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.23. 14:38

Ja vagy úgy. Az örökösök az örökség erejéig felelnek az örökhagyó tartozásaiért.

rata70 # 2011.10.23. 14:32

Köszönöm szépen.
Az örökléssel kapcsolatban arra gondoltam,hogy a kártérítést fizető személy -lévén idősödő emberről van szó-súlyos egészségkárosodása esetén a gyermekei fizetik tovább a férjem /biztosító részére a jogosultságot?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.23. 14:21

Az első válasz valahogy lemaradt: nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.23. 14:21

Függ ez a felelős anyagi helyzetétől?

Örökölhető a megfizetendő kártérítés?
Részben. A járadékjellegű összegek nem; de azok, akiknek tartása a károsult kötelezhető, maguk is jogosultak kártérítésre. (De szerintem e kérdés boncolgatása helyett inkább kívánjunk hosszú életet a férjednek.)

rata70 # 2011.10.23. 13:31

Tisztelt ObudaFan!
Férjem frontálisan karambolozott.Egyértelműen a másik fél hibájából,aki elismerte ezt,bár hívatkozott a téli havas útviszonyokra.
A férjem lebénult,deréktól,8 hónapja rehab-kórház,itthon még nem volt.Nagyon rossz állapotban van,úgy néz ki,kerekesszékes lesz.
Kislányunk a balesetkor 2 és fél hónapos volt.
Érdeklődnék,milyen vagyoni,és nem vagyoni kártérítésre számíthat?Az elkövetőnek egy kis zöldségboltja van,és egy családi háza.Ilyen esetben mekkora összegű kártérítésre van mód?Függ ez a felelős anyagi helyzetétől?
Örökölhető a megfizetendő kártérítés?