mit tehetek?


ObudaFan # 2011.11.17. 14:54

Hacsaknem tudott kifejezetten arról, hogy fertőz, akkor ebből nem lesz büntetőügy. A házasságtörés nem bűncselekmény.

zsozsika # 2011.11.17. 10:57

TISZTELT JOGI FÓRUM
KEDVES FÓRUMOZÓK!
Nem tudom, hogy jó helyre írok , de nem találtam más lapot, de remélem valahol kapok segítséget.
A Barátnőmről van szó aki nagy bajban van !!
Ugyan is a férjétől tavaly elkapott egy nemi fertőzést.
Akkor nagy botrányok után a férje azt mondta neki, hogy egy öröm lánnyal volt dolga....stb.Megbocsájtás család , érdek, esküdözés, hogy soha többé...

De ami nagy baj, hogy szintén fertőzött lett a barátnőm, és ez már elviselhetetlen, Ami még nagy gond, hogy mint a férj bevallotta, nem az örömlánnyal hanem a munkatársnővel volt kapcsolata. Őrjöng!!A testi fájdalmon kívül még a lelkiek is elviselhetetlen számára! A férjét és a szeretőt felelősségre szeretné vonni.Lebeszéltem az önkényeskedésről.
Most nem tudja mit tegyen! Nem akarja, hogy ez a állítólagos munkatárs büntetés nélkül ússza meg azt,
Most elküldtem a bőrgyógyászatra és tanácsoltam neki, hogy mindent mondjon el és kérjen egy jegyzőkönyvet vagy ilyesmi.
Várom szíves tanácsukat. Köszönettel zsófi

Szandi 03 # 2011.11.14. 13:58

Az igaz, Kedves Ügyvédúr!
De már irtam a nyugdíjfolyósítónak, hogy ne utaljon a számlámra pénzt, mert azt már megszüntettem.
Ma voltam a bankban és felmondtam, igy most már nincs számlaszámom, és az inkasszónak is végett vetettem.
Remélem, a visszatartott összeget is meg fogom kapni? Mivel jogtalan volt a Vh. számáról amit velem tett. Ezt az egyetlen jövedelmemet is 100%,-ban elvette. Már 2,hónapja hogy egyetlen Ft,-ot sem kapok, ha dolgoznék akkor is csak a jövedelmem 33%,-ig lehetne vonni, és nem 100%,-ig. És ha feljelenteném a Vh. Kamaránál akkor lehet hogy hamarabb észbe kapna, mivel közöltem vele hogy milyen alapon kapom a járadékot.
Köszönöm a megtisztelő válaszát.
További szép napot kivánok.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.13. 23:44

A bankszámlán már nincs járadék - ott már csak számlapénz van.

Szandi 03 # 2011.11.13. 20:10

Köszönöm a választ, de ebből nem vonható semmilyen tartozás,És a Vh-nak csak a 33%,-ig lehetne vonni mem pedig 100%-ban. Jelentsem fel a Vh. Kamaránál? Tudomása van hogy milyen jogon kapom ezt a járadékot.

végrehajtó1 # 2011.11.13. 19:58

Korábban is csinált már ilyet,de akkor a kérésemre megszüntette

Akkor csináld újra ugyanazt.Mert mire a vh kifogásodat elbírálják sokat le fognak emelni

Szandi 03 # 2011.11.13. 18:37

Tisztelt Ügyvédúr!
Havi 27,e.Ft, rehabilitációs járadékban részesülök, amiből semmilyen levonást nem lehet alkalmazni, mégis a végrehajtó, azonnali inkasszót tett a bank számlámra, amit kifogásoltam nála.
Korábban is csinált már ilyet,de akkor a kérésemre megszüntette.
Most ismét rá tette, mit tehetek, Forduljak a végrehajtói kamarához, vagy szüntessem meg a számlámat?
Válaszát előre is köszönöm.

jojy77 # 2011.11.03. 13:26

Igen bevettem, mivel tényleg elhittem hogy hosszú a neve és így nem fér rá a kinti jogsira és nem gondoltam hogy 4 gyerek mellett ilyent csinál.

Dr.Attika # 2011.11.02. 21:48

Ezt a névcsere jogsi miatt dumát bevette?

Gabicsek # 2011.11.02. 21:30

Írtam a másikba is, ahova szintén írtál. Ez nem csalás, hanem megcsalás, tehát más kategória.

jojy77 # 2011.11.02. 15:17

esetleg csalás miatt nem tudná a másik fél feljelenti hiszen ha ő ezeket tudja akkor nem lett volna vele és sok anyagi kiadást meguszott volna?
vagy csalásnak ez nem minősül?

jojy77 # 2011.11.02. 14:19

akkor elválok tőle és a többi el van nézve és ezt teheti valaki kedvére?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.01. 10:57

A mi kedves mókamesterünk ismét aktív.

ObudaFan # 2011.11.01. 10:37

Büntetőjogilag semminek.

jojy77 # 2011.11.01. 09:58

kedves forumozok.
mit tehetek?
a feleségem külfödre járt én úgy tudtam ott dolgozik de kiderült hogy majdnem 1 éve együtt él valakivel ott.Nem dolgozik.A kiutazása előtt a férjezett nevét lecserélte a leánykorira azzal az indokkal hogy nem fér rá a kinti jogsira.
Akivel együtt él most nem tud rólam se a 4gyerekünkről.
egy teljessen más történetet adott be neki.A repülöjegyét a gyerekek elől elvett pénzből fizette nekem eladta az automat tudtom nélkül amiért tettem ár feljelentést.
el akarok válni tőle, be is adom a válást nem sokára.
A kérdésem az lenne hogy tehetek mást is ezt a sok hazugságot nem tudom elnézni neki.Vagy esetleg az akit átvert bármiért is feljelentheti?Ez minek minősíthető?
A válaszokat köszönöm